GeriGündem Şüpheli paket D100 ve metrobüsü durdurdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şüpheli paket D100 ve metrobüsü durdurdu

Şüpheli paket D100 ve metrobüsü durdurdu
refid:20172350 ilişkili resim dosyası

Topkapı metrobüs durağına bırakılan bir şüpheli poşet, metrobüs seferleriyle D-100 karayolunda trafiğin bir süre durmasına yol açtı. Fünye ile patlatılan poşetten çöp poşetleri çıktı.

Topkapı metrobüs durağının merdivenleri altında bulunan bir poşet İstanbul polisini alarma geçirdi. Paket nedeniyle metrobüs seferleri ve D100 karayolu yaklaşık yarım saat trafiğe kapatıldı.

TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ / FOTO GALERİ

Fünye ile patlatılan şüpheli poşetten, çöp poşetleri çıktı. Araçlarından inen vatandaşlar ve metrobüs yolcuları, bomba imha ekiplerinin çalışmalarını yola dizilerek izledi. 

METROBÜS VE D100 DURDU / WEB TV

Topkapı Metrobüs durağının üst geçidinin merdivenleri altında saat 09.30 sıralarında bir poşet gören vatandaşlar, polise ihbarda bulundu. Nevruz kutlamaları nedeniyle alarmda olan çok sayıda polis ekibi, durağın bulunduğu bölgeye sevkedildi. Duraktaki poşeti incelemek için olay yerine uzman ekipler sevkedilirken, polis memurları da vatandaşları ve araçları bölgeden uzak tutmak için emniyet şeridi çekti. Trafiğin yoğun olduğu D100 karayolu ve metrobüs seferleri yaklaşık yarım saat çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Olay yerine gelen ve özel giysilerini giyen uzman ekip poşetin bulunduğu yere fünye yerleştirdi. Vatandaşların uyarılmasının ardından fünyeyle patlatılan poşette, çöp poşetleri çıktı. Şüpheli poşet alarmı nedeniyle D100 karayolu ve metrobüs hattında uzun araç kuyrukları oluştu.

Bu arada, olay nedeniyle araçlarından inen vatandaşlar ve metrobüs yolcuları da, bomba imha ekiplerinin çalışmalarını izledi. Bazı vatandaşlar cep telefonlarıyla görüntü çekti.

 

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False