Sultangazi'de silahlı çatışma

Sultangazide silahlı çatışma

Gaziosmanpaşa’da bir polisin şehit edilmesi ve Mc Donald’s’a bomba konulması olaylarını gerçekleştirdikleri iddiasıyla aranan Sultan Işıklı ve Hasan Selim Gönen, polisle girdikleri çatışma sonrası yaralı olarak yakalandı. Işıklı, hastaneye getirilirken DHKP-C sloganı attı.

Haberin Devamı

Gazi Mahallesi girişinde bulunan varyant altında uygulama yapan polis ekipleri, saat 13.00 sıralarında 34 TFJ 64 plakalı ticari taksiyi şüphe üzerine durdurmak istedi. Taksi, polislerin dur ihtarına uymadı ve içeriden ateş açıldı. Polis karşılık verdi. Taksidekiler, şoförün başına silah dayayarak kaçmasını istedi. İlk çatışmadan 100 metre sonra taksi kaldırıma çarparak durdu. Taksideki kadın saldırgan kıvrak bir şekilde taksiden inerek kaçmaya başladı. Erkek saldırgan ise karnından yaralı olduğu için kaçamadı. Taksi şoförünün de hafif yaralandığı anlaşıldı.

DHKP-C sloganı attı

Omzundan ve kolundan yaralı olduğu anlaşılan kadın saldırgan ise Fiat Doblo marka bir aracı gasp ederek Gazi Mahallesi’ne kaçtığı görüldü. Polis ekipleri, Gazi Mahallesi’nde Doblo aracın önünü keserek kadın saldırganı da gözaltına aldı. Kadın saldırgan ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralı kadın hastaneye sokulurken “Yaşasın DHKP-C” diye bağırdı. Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren polis, taksicinin de ifadesine başvurdu. Çevik Kuvvet ekipleri, hastane çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Yapılan araştırmada; yaralı yakalanan iki kişinin yasadışı DHKP/C örgütü üyesi Sultan Işıklı ve Hasan selim Gönen oldukları açıklandı. Işıklı ve Gönen’in Gaziosmanpaşa’da polis memuru Zekeriya Yurdakul’u şehit eden saldırganlar olduğu bildirildi. Ayrıca DHKP-C’li oldukları belirtilen iki kişinin, geçtiğimiz mayıs ayında Fatih’te Mc Donald’s’a bomba konulması olayını da birlikte gerçekleştirdikleri öne sürüldü.

Annesi O değil demişti

Gaziosmanpaşa’da polisin şehit edilmesinin ardından polis, Sultan Işıklı ve yanındaki kişinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerini dağıtmıştı. Polis daha sonra, bomba koyulması olayı ile ilgili görüntüleri de basınla paylaşmıştı. Işıklı’nın annesi Cennet Güneş, güvenlik kamera görüntülerindeki kızın kendi kızı olmadığını öne sürmüş ve suç duyurusunda bulunmuştu. Güneş,”Kızım böyle bir şey yapmaz, yurtseverdi kendisi. Kızım demokratik bir öğrenci. Parasız eğitim istedi ve pankart açtı diye bu suçu üstüne atıyorlar. MOBESE’deki görüntülerdeki benim kızım değil. Başka bir yerdeki görüntüsünü alıp yayınlamışlar. Benim çocuğumu katlederlerse bunun sorumlusu kim olacak. Böyle yerlerdeki görüntüsünü alıp yayınlıyorlar. O karıncayı bile incitmez” dedi.

İŞTE OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER / WEB TV

Haberle ilgili daha fazlası: