GeriGündem Suçlamaya yanıt: Ciddi değil
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Suçlamaya yanıt: Ciddi değil

Suçlamaya yanıt: Ciddi değil

MİT TIR’larının görüntülerini gazeteci Can Dündar’a verdiği gerekçesiyle hakkında iddianame hazırlanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Can Dündar’ın kitabındaki tek satırla suçlandığını ve suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Adana ve Hatay’da durdurulan MİT TIR’ları görüntülerini gazeteci Can Dündar’a verdiği gerekçesiyle “FETÖ/PDY örgütüne yardım etmek” ve “Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasi veya askeri casusluk amacıyla temin etme” suçlamalarıyla hakkında iddianame düzenlenen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, “Ben casus ve terörist olmadığımı çok kolay ispat ederim ama o savcı mesleğini ispatlamakta benim kadar rahat hissetmeyebilir kendini. Bu gayriciddi gidişe mahkemenin son vermesini bekliyorum” dedi.,

Berberoğlu, suçlamalarla ilgili olarak Hürriyet’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İddianame formunda da olsa bana ulaşan metin adalet adına bir maskaralıktır. Bir telefon konuşması üzerinden mahkemeye 13 sayfa rapor, 5 sayfa fezleke yollamayı başaran savcılık yine bir başyapıt sergilemiş. Can Dündar’ın kitabındaki tek satırla suçlandığıma göre ben de tek satırla cevap veriyorum: Suçlamaları kabul etmiyorum, ben casus ve terörist olmadığımı çok kolay ispat ederim ama o savcı mesleğini ispatlamakta benim kadar rahat hissetmeyebilir kendini. Bu gayriciddi gidişe mahkemenin son vermesini bekliyorum.”

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False