GeriGündem ‘Su kesilirse bıyığımı keserim’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Su kesilirse bıyığımı keserim’

‘Su kesilirse bıyığımı keserim’
refid:25908281 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Temel atma törenleri için Isparta’ya giden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kuraklık ve su sıkıntısı tartışmalarına değinerek "Büyükşehirlerde hiçbir problem yok. Düşük ama B planımız devrede" dedi.

İçme suyu konusunda barajlarda 10-11 milyar metreküp su olduğunu, yılda 1 milyar metreküp su tüketildiğini kaydeden Eroğlu, "Kaldı ki normal yağışlar da gelecek sonuçta. Ocak ayının sonuna kadar su noksanlığı oldu ama daha sonra toparladı. Bugün İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da yağış var. Tehlikeli bir durum yok" diye konuştu.

‘A, B, C PLANLARI TEKNİK’

İstanbul'daki su sıkıntısı olabileceği tartışmalarıyla ilgili olarak da Bakan Eroğlu, “Su kesintisi yapmayı düşünmüyoruz. Çünkü aksi takdirde ben bıyıklarımı kesmek durumunda kalacağım. O zaman gazeteciler sormuştu 'Su kesilirse ne olacak?' diye. Ben bu cevabı vermiştim. Dolayısıyla merak etmeyin bıyıklarımı kestirmeye niyetim yok. Bazıları 'Bakan A, B, C planı diyor. Ne demek istiyor?' diye soruyorlar. Bunlar teknik konular. Su kesintisi olsa saz çalıp oynayacaklar ama İstanbullu merak etmesin, su kesintisi olmayacak" dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle