GeriGündem Su fabrikatörüne mafya kurşunu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Su fabrikatörüne mafya kurşunu

Borcunu ödeyemeyen bayi, Erikli Suları'nın sahibiyle oğlunu vurdurtmak için mafyayla anlaştı. Fabrika önünde pusu kuran 7 kişi son anda yakalandı.

Bursa'nın ünlü Erikli Su Şirketi'ne 69 milyar lira borcundan dolayı icraya verilen İstanbul'daki bir bayi, şirketin sahibi Nihat Aslanoba ve oğlu Hasan Aslanoba'yı vurdurmak için mafya ile anlaştı. Polis, baba-oğulu fabrika önünde pusu kuran Çetin Karabulut ve Murat Güven'i silahlarıyla yakaladı. 2 tetikçiyle birlikte 7 şebeke elamanı gözaltına alındı.

Gözdağı vereceklerdi

Saldırıyı Nesim Malki cinayetinden gıyabi tutuklama kararıyla aranan Burhanettin Türkeş'in planladığı ortaya çıktı. Soruşturmayı derinleştiren polis, İstanbul'daki Erikli Su Bayii'nin, şirkete 69 milyar lira borcunu ödememek için işadamı Aslanoba ve oğluna gözdağı vermek istediğini, bunun için de bir türlü yakalanamayan Burhanettin Türkeş'le anlaştığını belirledi.

Tek tek sorgulanıyorlar

Bayinin adını açıklamayan polis, tetikçilerden sonra şebeke elemanları Vehbi Yıldırım, Behçet Yıldırım, Emin Özyavuz, Osman Kalın ve Veysi Çakar'ı tek tek sorguluyor. Burhanettin Türkeş ve oğlu Tayyar'la, bayinin yakalanabilmesi için operasyonlar sürüyor.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False