GeriGündem Şövalyeye veda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şövalyeye veda

Evlatları, eşi, yakınları, arkadaşları, meslekdaşları, dün Yavuz Gökmen'le vedalaştı. Cinnah Caddesi'ndeki Hürriyet Bürosu ve Kocatepe Camii'ndeki törenlerde yüzlerce seveni, gönüllerin şövalyesini çiçeklerle ve dualarla ebedi istirahatgahına uğurladı.

Gözü yaşlı okurlar

Gökmen'in ani ölümü, okuyucularını da yasa boğdu. Dün ve önceki gün boyunca gazetemizi arayan yüzlerce okuru, Gökmen'in ölümünden duydukları üzüntüyü gözyaşları arasında dile getirerek, basın ve Hürriyet camiasına başsağlığı dileklerini ilettiler.

Yazarımız Yavuz Gökmen'i, dün Hürriyet Ankara Bürosu'nda düzenlenen tören ve Kocatepe Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verdik. Gökmen son yolculuğuna ailesi, yakınları, Hürriyet ailesi ve meslektaşları, siyasetçi ve sanatçıların katıldığı görkemli ve kalabalık törenlerle uğurlandı.

Geçen hafta sonu zatürree tanısı ile hastaneye yatan, pazartesi günü hiç beklenmedik şekilde yaşama gözlerini yuman Gökmen için ilk tören, muhabir ve yazar olarak çalıştığı Hürriyet Ankara Bürosu önünde yapıldı.

Saat 10.00'daki törende duygu dolu bir konuşma yapan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, 15 yıllık dostunu kaybetmenin dayanılmaz acısını yaşadığını belirtti. Konuşurken sesi titreyen ve gözyaşlarını tutamayan Özkök, yakın bir arkadaşının ölümünün ardından konuşma görevini yerine getirmenin zorluğunu vurguladı.

Gökmen'in ölümü üzerine şoka girdiğini ifade eden Özkök, ‘‘15 yıllık sürede tek bir kötü sözünü işitmedim. Sizi şerefimle temin ederim, çok iyi bir arkadaş, dost ve çok dürüst bir gateciydi. O bir arkadaştı, O bir insandı ve O bir gazeteciydi. Allah rahmet eylesin’’ dedi.

Gökmen, Özkök'ün konuşmasının ardından, tabutunun üzerine atılan kırmızı karanfillerle, alkışlar arasında uğurlandı.

Gökmen için ikinci tören Kocatepe Camii'nde yapıldı. Gökmen'in tabutunun üzerine çok sevdiği takımı Galatasaray'ın, üzerinde ‘Gururumuz’ yazılı sarı-kırmızılı bayrağı konuldu. Öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından naaşı Cebeci Asri Mezarlığı'na uğurlandı.

Gökmen'in naaşı, Cebeci Asri Mezarlığı'nda dualarla toprağa verildi.

Yavuz Gökmen'in çiçeklerle donatılan odasında açılan ‘taziye defteri’ de çok sayıda devlet adamı, siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve dostlarınca imzalandı.Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False