GeriGündem Sosyetede yılın boşanması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sosyetede yılın boşanması

Abone Olgoogle-news

Ünlü ressam Pablo Picasso'nun kızı Paloma Picasso'nun önümüzdeki şubat ayında bakılacak olan boşanma davasında, 1.5 milyar marklık (yaklaşık 2.6 trilyon TL) dev bir servetle paha biçilemez değerde sanat eserlerinin paylaşılması bekleniyor. Bu dava, daha şimdiden dünya jet sosyetesinin konuştuğu bir numaralı dedikodu oldu.

49 yaşındaki Paloma Picasso ile 1995'ten beri ayrı yaşadığı 17 yıllık kocası İspanyol yazar Rafael Lopez-Cambil'in davasına konu olan servet, başdöndürücü boyutlara sahip. Öncelikle Paloma Picasso parfüm imparatorluğunun paylaşımı söz konusu. Paloma Picasso ile tanıştıktan sonra yazarlığı bırakıp hayatını ‘‘Picasso’’ ismini pazarlamaya adayan Rafael Lopez-Cambil, parfüm ve moda imparatorluğunun oluşmasında büyük emeğe sahip. Paloma'dan bir yaş küçük olan kocası, parfüm ve moda işinin büyük bölümünde hak iddia ediyor. Ayrıca Lopez-Cambil'e Paloma'nın babasından dolayı sahip olduğu servetten de pay düşecek. Baba Picasso'dan kalan 1885 adet yağlıboya tablo, 3222 adet seramik eser, 789 adet çizim, 30 bin adet grafik ve 150 adet eskiz kitabına paha biçilemiyor. Ayrıca babadan kalan üç villa, iki saray hisse senetleri ve nakit para söz konusu.

Picasso serveti ikiye bölünürken, avukatlara da büyükçe bir aslan payı düşecek. Öncelikle günlük olarak 10 bin mark alacaklar. Paloma Picasso'nun avukatları, Prenses Diana'nın erkek kardeşi Kont Spencer'in boşanma davasına bakan iki ünlü isim.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle