Sopalarla gece İTÜ yurdunu bastılar

Güncelleme Tarihi:

Sopalarla gece İTÜ yurdunu bastılar
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 23, 2017 13:03

22 Mayıs gece yarısı İstanbul Teknik Üniversitesi'ne (İTÜ) ait Vadi Yurtları'na ellerinde sopalarla giren 4 kişi, yurtta kalan İTÜ öğrencilerini darp etti. Kampüs dışından gelip yurt güvenliğini geçerek Vadi D Blok'un 2. katına çıkan kişilere öğrenciler müdahale etti. Olaydan sonra 2 kişi gözaltına alınırken, 2 kişi kaçtı.

Haberin Devamı

İTÜ öğrencileri tarafından sosyal medyada paylaşılan bir videoda olay dakika dakika yer aldı. Buna göre, 22 Mayıs gecesi saat 1.30 sularında Vadi D Blok'un hemen arkasında yer alan kampüs duvarının dibinde sarhoş bir halde gürültü çıkaran 4 kişiyi, öğrenciler sessiz olmaları konusunda uyardı. Bu uyarıya sinirlenen şahıslar öğrencileri bu mahallede barındırmayacaklarını ve polis dahil kimseye karşı silah kullanmaktan çekinmeyeceklerini söyleyerek tehdit ettiler.

Sopalarla gece İTÜ yurdunu bastılar

Tehditlerle sınırlı kalmayan 4 kişilik grup, ellerinde sopalarla kampüsten ve yurt kapısından içeriye girerek odaları yumruklamaya başladı. Etrafta olayı engelleyecek bir güvenlik görevlisi bulunmadığı için blokta kalan öğrenciler devreye girdi ve arbede çıktı. Birkaç öğrencimiz darp edildi ve öğrencilerin müdahelesiyle sarhoş kişiler yurttan dışarı atıldı.

Haberin Devamı

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, 2 KİŞİ KAÇTI

Olaydan sonra polis çağrılması üzerine; yaralanan öğrenciler darp raporu almak üzere, 4 kişilik gruptan da 2 kişi gözaltına alınmak suretiyle Emirgan Karakolu'na götürüldü.

Sopalarla gece İTÜ yurdunu bastılar

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Haberle ilgili daha fazlası: