GeriGündem Sony'den yeni dijital kameralar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sony'den yeni dijital kameralar

Sony'den yeni dijital kameralar

AUDIO ve video sistemlerinde dünya önderlerinden Sony, piyasaya sürdüğü yeni dijital kameralarıyla yine ses getirdi. Cyber-shot-T serisinin yeni modellerinin sigara paketi formatında olması göze çarpıyor. Bu kameraların DSC-T20 modelinde 3 kat zoom ve 2,5 inç displey mevcutken, DSC-T100 modeli 5 kat zoom ve 3 inç displeye sahip.

Sony Cyber-shot DSC-T100/ T20

Her iki kamerada da 8,3 megapiksele tekabül eden 1/2,5 inç sensör bulunuyor. T20 objektifinin zoom açısı 30 ile 114 mm. arasında değişirken, bu değerler T100'de 35 mm. ile 175 mm.'e kadar ulaşıyor. Bu yeni kameraların diyafram değerleri de sırasıyla F3,5 şeklinde F4,4. bildiriliyor. Soy'nin yeni nesil kameraları olark bildirdiği Cyber-shot'ların ışık duyarlılıkları ise 80 ile 3200 ISO arasında değişiyor. Beyaz sabit ayarı için bu süper kameralarda 6 değişik ortam ayarı var. Ayrıca video ve USB bağlantı soketleri de tasarlanmış. Dahili flaşın gücü 0,1 ile 3,40 metre arasında değişiyor. Her iki kamerada da enstantane ölçüleri 1 ile 1/1000 saniye arasında ayarlarlanabiliyor. Ayrıca yüz tanıma, kontrast, aydınlık, renk mükemmelleştirme, titreşim, gün batımı, iç mekanlar yazılımları da yüksek performanslı resim mikro işlemcisi ve kaliteli objektif mercekleriyle uyum içinde çalışıyor.

Bunlara ek olarak bir de kırmızı göz giderme, resim kenarlarını yumuşatma, yıldız filtresi gibi bir çok resim işleme programını sayılacak olursa, Sony'nin ürettiği bu yeni nesil kameraların gerçekten farklı olduğu uzmanlar tarafından özellikle vurgulanıyor. Sony Cyber-shot

/images/100/0x0/55ea4a95f018fbb8f8765fa2
serisinde 31 mbyte dahili hafıza ve harici hafıza kartları için de Duo ve Pro Duo slotları bulunuyor.  

Die neuen Modelle bieten diverse Bildbearbeitungsfunktionen. Dazu zählen Funktionen wie die Rote-Augen-Korrektur, ein Weichzeichner, ein Sternfilter, der Fischaugeneffekt und ein Filter zur partiellen Farbgebung. Letzterer belässt einzelne Bildbestandteile farbig, während andere schwarz-weiß erscheinen.  

 

 

False