Son dakika: Yoğun kar yağışı Türkiye'yi terk etmiyor! 32 kentte alarm... TAG Otoyolu ulaşıma açıldı

Yoğun kar yağışı Türkiye'yi terk etmiyor... Meteoroloji'nin son hava durumu raporunda bugün 32 kente sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulunuldu. Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu kar nedeniyle bir süre kapatılırken saat 11.30'da yeniden açıldı. Bugün İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun batısı ile Kocaeli, Yalova, Sakarya’nın kuzeyi, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Anamur, Tokat, Muş, Bingöl, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa'nın kuzey ve batısı ile Batman ve Diyarbakır’ın kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yoğun kar yağışı bekleniyor. İşte 26 Ocak çarşamba günü hava durumu raporu...

Haberin Devamı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Iğdır ve Van hariç), Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde görülecek olan yağışların; İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun batısı ile Kocaeli, Yalova, Sakarya’nın kuzeyi, K. Maraş, Osmaniye, Hatay, Anamur, Tokat, Muş, Bingöl, Adıyaman, G. Antep, Kilis, Ş. Urfa'nın kuzey ve batısı ile Batman ve Diyarbakır’ın kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Ülkemiz genelinde buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Haberin Devamı

METEOROLOJİ'DEN YENİ UYARI: YOĞUN KAR GELİYOR

Meteoroloji'den yapılan açıklamada "Rize ve Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğusunda beklenen yağışların 26.01.2022 Çarşamba akşam ve gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar (10-20 cm.), iç kesimlerde kuvvetli ve yer yer yoğun kar (20 cm. üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli ve yoğun kar yağışının 27.01.2022 Perşembe akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Buzlanma, don olayı, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, kar örtüsünün fazla olduğu yerler ve yüksek kesimlerde çığ tehlikesi ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunmalıdır" denildi.

TAG OTOYOLU YENİDEN ULAŞIMA AÇILDI

Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'nun Gaziantep yönü kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapatıldı.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamada, kar yağışı nedeniyle kapatılan TAG Otoyolu yeniden ulaşıma açıldı.

Son dakika: Yoğun kar yağışı Türkiyeyi terk etmiyor 32 kentte alarm... TAG Otoyolu ulaşıma açıldı

Haberin Devamı

Geçen hafta yoğun kar yağışı nedeniyle Tarsus-Adana-Gaziantep karayolunda çok sayıda kişi mahsur kalmış, ekiplerin çalışması sonucu saatler sonra kurtarılmışlardı.

GAZİANTEP'TE MESAİ SAATLERİNE KAR DÜZENLEMESİ

Gaziantep Valisi Davut Gül, "İlimizdeki yoğun kar yağışı dolayısıyla trafikteki aksamaların önüne geçmek için 26-27-28 ocak tarihlerinde kamuda mesai saatleri, 10.00-12.30, 13.00-16.00 olarak düzenlenmiştir" mesajını paylaştı.

Son dakika: Yoğun kar yağışı Türkiyeyi terk etmiyor 32 kentte alarm... TAG Otoyolu ulaşıma açıldı

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), önemli karayolu güzergahlarındaki son güncel durumu açıkladı.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin önemli karayolu güzergahlarında saat 11.30’daki güncel yol durumunun paylaşıldığı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

Haberin Devamı

“İstanbul’a Anadolu ve Trakya yönünden araç kısıtlamaları kaldırılmıştır. Kuzey Marmara ve TEM Otoyolları tüm araçlar için çift yönlü olarak ulaşıma açılmıştır. Samsun-Havza yolu ulaşıma açılmıştır. TAG (Tarsus-Adana-Gaziantep) Otoyolu Osmaniye-Antep arası çift yönlü ulaşıma açılmıştır. Seydişehir-Akseki yolu tır ve çekici araçlar hariç ulaşıma açılmıştır. Niğde-Pozantı Otoyolu Eminlik Kavşağı Pozantı yönü trafiğe açılmıştır. Kağızman-Ağrı yolu ulaşıma kapatılmıştır. Taşkent-Sarıveliler yolu ulaşıma kapatılmıştır. Seydişehir-Beyşehir, Sivas-Kangal yolu ulaşıma kapatılmıştır. Divriği-Arapgir yolu ulaşıma kapatılmıştır. Kangal-Alacahan-Hekimhan yolu ulaşıma kapatılmıştır. Erzincan-Erzurum yolu ulaşıma kapatılmıştır.”

Haberin Devamı

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun batısı ile Kocaeli, Yalova, Sakarya’nın kuzeyi, K. Maraş, Osmaniye, Hatay, Anamur, Tokat, Muş, Bingöl, Adıyaman, G. Antep, Kilis, Ş. Urfa'nın kuzey ve batısı ile Batman ve Diyarbakır’ın kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin edildiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, yüksek kar örtüsünün oluğu yerlerde çığ riski ile tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgarın, Batı Akdeniz'de kuzeyli, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi ile çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Haberin Devamı

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Ülkemiz genelinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı görülmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün beklenen yağışlar nedeniyle 32 kente sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu.

Son dakika: Yoğun kar yağışı Türkiyeyi terk etmiyor 32 kentte alarm... TAG Otoyolu ulaşıma açıldı

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kocaeli ve Yalova çevreleri ile Sakarya'nın kuzey kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayının görüleceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 2°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

EDİRNE °C, 5°C
Çok bulutlu

İSTANBUL °C, 3°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KOCAELİ °C, 3°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli ve yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kütahya, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, -4°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı

DENİZLİ °C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı

İZMİR °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA °C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Adana'nın doğusu, Osmaniye, Hatay ve K. Maraş ile Alanya çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Batı Akdeniz'de kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde kıyı kesimlerinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA °C, 10°C
Çok bulutlu, kıyı kesimleri sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimlerin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, doğu kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 8°C
Çok bulutlu, kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimlerin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Alanya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY °C, 6°C
Çok bulutlu, kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimlerin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda kuvvetli, iç kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ISPARTA °C, -2°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sivas ve Kayseri çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ANKARA °C, -3°C
Çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, -2°C
Çok bulutlu, zamanla hafif olmak üzere kar yağışlı

KONYA °C, -5°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

SİVAS °C, -3°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, kıyı kesimleri ile zamanla Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, -3°C
Çok bulutlu, zamanla aralıklı kar yağışlı

KASTAMONU °C, -2°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

SİNOP °C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 3°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BAYBURT °C, -1°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

SAMSUN °C, 4°C
Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

TOKAT °C, -2°C
Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

TRABZON °C, 5°C
Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Iğdır ve Van dışında bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı kesimleri ile Muş ve Bingöl çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor. Bölge genelinde dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM °C, -1°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

MALATYA °C, 0°C
Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

MUŞ °C, -1°C
Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

VAN °C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Gaziantep, Adıyaman ve Kilis çevreleri ile Ş.Urfa, Batman ve Diyarbakır'ın kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

GAZİANTEP °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

MARDİN °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

SİİRT °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

Haberle ilgili daha fazlası: