Son dakika… Yeni görüntüler ortaya çıktı! Esenyurt’taki ayine baskın anı…

Esenyurt’ta bir düğün salonu içerisinde Afrikalıların izinsiz bir şekilde düzenlediği ayine polis baskını yapıldı. Sosyal mesafenin ve maske kuralının hiçe sayıldığı ayine düzenlenen baskında polise mukavemette gösteren 20 kişiye 900’er lira para cezası yazıldı.

Haberin Devamı

Yeni tip korona virüs salgınını önleme amacıyla sık sık hatırlatılan sosyal mesafe, temizlik ve maske kuralları Esenyurt’ta Afrikalıların izinsiz Pazar ayininde hiçe sayıldı. Durumu ihbar alan Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, düğün salonuna baskın düzenledi. İçeride çoğu maskesiz onlarca kişinin olduğunu ve sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığını gören polis cezai işlem yapmak üzere tutanak hazırlamak istedi. Polisin ceza yazmasını engellemek isteyen şahıslar mukavemet gösterip zor kullandı.

Ekipler, maskesiz şekilde kuralları hiçe saydığı görülen 20 kişiye 900’er liradan toplam 18 bin lira para cezası uyguladı.

“MİSS UGANDA YARIŞMASI DÜZENLEMİŞLERDİ”

Geçtiğimiz günlerde yine Afrikalı bir grup bir gece kulübünde Miss Uganda yarışması düzenlemiş polis tarafından yine ceza yazılmıştı.

Haberle ilgili daha fazlası: