Son dakika: Samsun ve Bursa'da kuvvetli sağanak! Yollar göle döndü, ağaçlar kırıldı, taşlar yerinden söküldü

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Haziran 02, 2021 14:10

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından Karadeniz Bölgesi'nde beklenen kuvvetli yağışlar etkili oldu. Samsun'da yağış nedeniyle rögarlar taşarken trafikte aksamalar yaşandı. Marmara Bölgesi'nde ise Bursa'da sağanak ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü, yayalar ve sürücüler zor anlar yaşadı. Meteoroloji'den yapılan açıklamada Samsun, Sinop, Ordu ve Kastamonu'nun iç kesimleri ile Tokat ve Amasya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü yağış beklendiği ifade edildi. Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasında birçok kent için sarı kodlu uyarı yapıldı.

Haberin Devamı

Samsun'da etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Kentte kısa süreli sağanak nedeniyle rögarlar taştı, trafikte kısa süreli aksamalar yaşandı.

Saathane Meydanı, Gazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Belediye evleri, İstasyon ve Kale mahallerinde çamur ve su birikintileri oluştu. Belediye ekipleri, şiddetli yağış sonrası tıkanan rögarları açmak ve yağmur suyunu tahliye etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

METEOROLOJİ'DEN YENİ UYARI GELDİ

Meteoroloji'den yapılan açıklamada "Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün (02.06.2021 Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz’in iç kesimlerde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Kahramanmaraş’ın batı ilçeleri ile Adana ve Mersin’in kuzey kesimlerinde YEREL olarak kuvvetli olması beklendiğinden su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Haberin Devamı

Son dakika: Samsun ve Bursada kuvvetli sağanak Yollar göle döndü, ağaçlar kırıldı, taşlar yerinden söküldü

METEOROLOJİ UYARDI

Samsun, Kastamonu, Sinop, Ordu, Tokat ve Amasya için kuvvetli sağanak uyarısında bulunuldu.

Son dakika: Samsun ve Bursada kuvvetli sağanak Yollar göle döndü, ağaçlar kırıldı, taşlar yerinden söküldü

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Samsun, Sinop, Ordu ve Kastamonu'nun iç kesimleri ile Tokat ve Amasya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü yağış beklendiği ifade edildi.

Açıklamada, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Son dakika: Samsun ve Bursada kuvvetli sağanak Yollar göle döndü, ağaçlar kırıldı, taşlar yerinden söküldü

BURSA'DA KUVVETLİ SAĞANAK: AĞAÇLARIN DALLARI KIRILDI

Bursa'da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklar gölü döndü, yayalar ve sürücüler zor anlar yaşadı.

Haberin Devamı

Kentte saat 10.00 sıralarında aniden bastıran sağanak ve dolu, hayatı olumsuz etkiledi. Yağışa hazırlıksız yakalananlar, iş yerleri ve saçak altları ile otobüs duraklarına sığındı. Bazı alt geçitlerde su birikintileri oluşurken, araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Mudanya ilçesi Trilye Mahallesi'nde bazı ev ve işyerlerini su bastı. Parke taşları yerinden sökülürken, yağış nedeniyle ağaçların dalları kırıldı.

Bursa'da yağış etkili oldu, sel meydana geldi

Son dakika: Samsun ve Bursada kuvvetli sağanak Yollar göle döndü, ağaçlar kırıldı, taşlar yerinden söküldü

Gemlik ilçesinde de Serbest Bölge yolunda su taşkınları nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanabildi. Bir minibüs, sürücüsü sel nedeniyle yoldaki eğimi fark edemeyince yan yattı. O anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Haberin Devamı

BAŞKAN TÜRKYILMAZ: EKİPLERİMİZ EV VE İŞ YERLERİNİ TEMİZLİYOR

Mudanya'nın Trilye semtinde etkili olan sağanağın neden olduğu sel ve su baskınları ile ilgili hasar tespit çalışmasına başlandı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Gereken incelemeleri arkadaşlarımız yaptı. Ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Su baskınından zarar gören ev ve iş yerleri temizleniyor. Kentlerin en büyük sorunu şehirlerdeki altyapıların yetersizliği. Trilye'de bunu acı şekilde yaşadık. Mahalleden geçen derenin üzerinin kapatılması yanlıştı. Su bir şekilde yolunu buluyor. Büyükşehir Belediyesini, altyapı sorunlarını gidermesi için göreve davet ediyorum" dedi.

Ayrıca, sel ve su baskınında birçok ev ve iş yeri sular altında kalırken bazı yollardaki parke taşlar hasar gördü.

Haberle ilgili daha fazlası: