GeriGündem Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 'vaka sayısı' uyarısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 'vaka sayısı' uyarısı

Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 'vaka sayısı' uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünkü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka tablosunun, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle herkesi yüzleştirdiği uyarısında bulundu. Tokalaşma konusunda da uyaran Bakan Koca, ''Mesafe kuralına uymayıp, bir de el sıkışırsak virüse fırsat tanımış oluruz. Tokalaşmayalım. Bugünlerde dostça olan tokalaşmamaktır'' dedi.

"Kontrollü sosyal hayat, maske ve mesafe" ifadesinin yer aldığı fotoğrafı Twitter hesabından paylaşan Koca, şunları kaydetti:
"Dünkü vaka tablomuz, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle hepimizi yüzleştirdi. Geri adım atmayacak kadar güçlü ve tedbirlerde deneyimliyiz. Başladığımız gün, yarın için güven verici bir gün olsun."

DÜN DE UYARMIŞTI

Vaka sayısındaki artışla ilgili olarak Bakan Koca dün yaptığı açıklamada da "Vaka sayısındaki artış, tedbirlere uymayanları uyarıyor. Giderek, hepimizi" uyarısında bulunmuştu.

Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan vaka sayısı uyarısı

BAKAN KOCA UYARDI: TOKALAŞMAYALIM

Bakan Koca'dan bir uyarı da tokalaşma konusunda geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Koca, ''Virüs, bazı dış yüzeylerde bir süre canlı kalıyor. Virüs bulunan bir yüzeye elinizle dokunduğunuzda, elin ağız ve burunla teması hastalığa yol açar. Mesafe kuralına uymayıp, bir de el sıkışırsak virüse fırsat tanımış oluruz. Tokalaşmayalım. Bugünlerde dostça olan tokalaşmamaktır'' ifadelerini kullandı. 

Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan vaka sayısı uyarısı

Son dakika haber... Bakan Koca açıkladı! 13 Haziran koronavirüs tablosu
False