Son dakika... Ölü bulunan İngiliz ajanın eşi Asayiş Şube'de

Son dakika... Ölü bulunan İngiliz ajanın eşi Asayiş Şubede

İstanbul'da ofisinin önünde ölü bulunan eski İngiliz istihbarat subayı James Gustag Edward Le Mesurier'in eşi İsveç vatandaşı Emma Hedvig Christina Winber Gayrettep'deki Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne geldi. Daha önce ifadesi alınan ve eşinin intihar etmiş olabileceğini söyleyen Emma Hedvig Christina Winber'in sohbet şeklinde tekrar bilgisine başvurulduğu, gerekli görülmesi halinde ek ifade alınacağı öğrenildi.

Haberin Devamı

Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü'ne saat 13.30 sıralarında bir kadın arkadaşı ile birlikte gelen Emma Hedvig Chirstina Winber bina girişinde kaydını yaptırdıktan sonra 3. katta bulunan cinayet büro amirliğine çıktı. Daha önce polis tarafından olayla ilgili ifadesi alınan genç kadın, eşinin antidepresan ilaçlar kullandığını, intihar etmiş olabileceğini belirtmişti.

İsveç uyruklu Emma Hedvig Chirstina Winber'in savcılığın talimatı sonucu bir kez daha emniyete çağrıldığı öğrenildi. Emma Hedvig Chirstina Winber'in sohbet şeklinde yapılan mülakatta olayın bir kez daha üzerinden geçildiği karanlıkta kalan noktaların aydınlatılmaya çalışıldığı öğrenildi. Bu mülakatın tamamlanmasının ardından gerekli görülmesi halinde Emma Hedvig Chirstina Winber'in ek ifadesinin alınacağı kaydedildi.

Haberin Devamı

CENAZESİ ADLİ TIP'TAN ALINDI

Öte yandan James Gustaf Edward Le Mesurier’in cenazesi İngiltere'ye götürülmek üzere Adli Tıp Kurumu'ndan alındı.  Cenazenin ülkesine gönderilmek üzere havalimanına götürüldüğü öğrenildi. 

Son dakika... Ölü bulunan İngiliz ajanın eşi Asayiş Şubede