GeriGündem Son dakika: Kırmızı kategoride aranan PKK'lı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika: Kırmızı kategoride aranan PKK'lı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi

MİT'in Irak'ın Süleymaniye kentindeki operasyonuyla "terörden arananlar" listesinde kırmızı kategoride yer alan ve kırmızı bültenle aranan PKK'lı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi. CNN TÜRK muhabiri Serhat Dal, MİT'in operasyonuna ilişkin tüm detayları anlattı.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, MİT, terörist Doğan'ın Irak'ın kuzeyindeki Türklere yönelik eylem arayışında olduğu bilgisine ulaştı.

Örgüt adına Irak'ın kuzeyindeki şehirlerde sivil halkı Türkiye aleyhine örgütlemeye çalışan Doğan'ın, son dönemde Irak ve Suriye'de örgüt yöneticilerine yönelik başarılı operasyonlara karşılık vermek amacıyla bölgedeki Türk vatandaşları hakkında bilgi toplama faaliyetlerine başladığı öğrenildi.

Eylem planı üzerinde çalışmak amacıyla bölgeye gelen terörist Doğan, MİT operasyonuyla Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye'nin Kaladize ilçesinde etkisiz hale getirildi.

PEK ÇOK EYLEMİN FAİLİ

Geçmiş dönemde Tunceli kırsalında eylemler gerçekleştiren teröristin, örgütün bölgede gerçekleştirdiği pek çok mayınlama, yol kesme, araç yakma ve pusu faaliyetlerinde bulunduğu belirtildi.

Doğan'ın bu eylemlerin ardından Hakurk'ta sözde yönetici olarak görevlendirildiği, daha sonra sözde Irak öz savunma güçleri sorumlusu olduğu öğrenildi.

Terörist Doğan'ın 22 Haziran 2011'de Tunceli'nin Nazimiye ilçesinde 2 polis memurunun, 4 Eylül 2011'de Tunceli'de halı sahada futbol oynayan polislere ve maçı izleyen yakınlarına yönelik bir polis ve eşinin şehit edildiği saldırıları yönettiği belirtildi. Doğan'ın ayrıca 22 Ağustos 2012'de Tunceli'nin Nazimiye ilçesinde bir geçici köy korucusunun şehit edildiği saldırının da aralarında olduğu birçok terör eyleminin talimatını verdiği öğrenildi.

PKK/KCK'nın bir dönem sözde Süleymaniye sorumlusu olarak faaliyet gösteren Hasan Adır da bir süre önce MİT tarafından etkisiz hale getirilmişti.

CNN Türk muhabiri Serhat Dal, MİT'in başarılı operasyonunun detaylarını aktardı...

İşte Serhat Dal'ın aktardıkları...

MİT'in Kuzey Irak'ta gerçekleştirdiği operasyonla PKK'nın kritik isimlerinden bir tanesi daha etkisiz hale getirildi. MİT'in bölgedeki yerel ajan şebekesi, Türkiye'de pek çok kanlı eylemin sorumlusu olan, Interpol kırmızı bülteninin yanı sıra İçişleri Bakanlığı'nın kırmızı listesinde yer alan Ulaş Dersim kod adlı Ulaş Doğan'ın Irak'ın kuzeyindeki Türk şahıslara yönelik sansasyonel eylem arayışı içinde olduğu öğrenildi.

Son dakika: Kırmızı kategoride aranan PKKlı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi

Örgüt adına sivil halkı Türkiye aleyhinde örgütlemeye çalışan Ulaş Doğan'ın son dönemde Irak ve Suriye'de örgüt yöneticilerine yapılan başarılı operasyonlara karşılık vermek maksadıysa bölgedeki Türk vatandaşları hakkında bilgi toplama faaliyetine başladığı öğrenildi. Bu amaçla bölgeye gelen Ulaş Doğan MİT tarafından etkisiz hale getirildi.

Son dakika: Kırmızı kategoride aranan PKKlı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi

Ulaş Doğan'ın örgütün bölgede gerçekleştirdiği pek çok mayınlama, yol kesme, araç yakma ve pusu faaliyetlerinde bulunduğu belirtildi.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False