GeriGündem Son dakika... Hatay'ın Hassa ilçesindeki yangın iki gündür devam ediyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Hatay'ın Hassa ilçesindeki yangın iki gündür devam ediyor

Son dakika... Hatay'ın Hassa ilçesindeki yangın iki gündür devam ediyor

Hatay'ın Hassa ilçesi Amanos Dağları'nda dün akşam saatlerinde birbirine yakın iki bölgede çıkan orman yangınlarına ekiplerin müdahalesi sürüyor. Sarp bölgedeki yangını söndürebilmek için iş makineleriyle yol açma çalışması yapılıyor.

İlçeye bağlı Akbez Gazel Uşağı Mahallesi kırsalı Amanos Dağları'ndan dün akşam saatlerinde alevlerin yükseldiğini görenler, durumu yetkililere bildirdi. Bölgeye sevk edilen Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, birbirine birkaç kilometre mesafede iki noktadaki yangınlara müdahale etti. Havanın kararması nedeniyle havadan müdahale yapılamadı.

Sarp ve dik yamaçların bulunduğu bölgeye ulaşmakta zorlanan ekipler, iş makineleriyle yol açtı. Rüzgarın da etkisiyle yangın kısa sürede etki alanını genişletti.

Ekipler, gece boyunca alevlerin söndürülmesi için çalışmalarını yürüttü. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte havadan da müdahale başladı. İş makineleri dağlık alanda yol açma çalışması yürütürken, çok sayıda arazöz, su tankı ve itfaiye personeli karadan 2 uçak ve 6 helikopterle da havadan yangına müdahale ediliyor.

Son dakika... Hatayın Hassa ilçesindeki yangın iki gündür devam ediyor
HAVADAN VE KARADAN MÜDAHALE

Birbirine yakın iki bölgede çıkan orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale sürüyor. Sarp bölgedeki yangının söndürülmesi için iş makineleriyle yol açma çalışması da yapılıyor. Alevlere 1 uçak, 4 helikopter, 4 dozer ve 39 arazöz ile çok sayıda personel müdahale ediyor.

Son dakika... Hatayın Hassa ilçesindeki yangın iki gündür devam ediyor

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False