GeriGündem Son dakika haberleri... İzmir'deki depreme okulda yakalandılar! Öğretmenler kucaklarında dışarıya çıkardı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika haberleri... İzmir'deki depreme okulda yakalandılar! Öğretmenler kucaklarında dışarıya çıkardı

Abone Olgoogle-news

İzmir'de meydana gelen 6.6'lık depremde özel bir okulun anasınıfında uykuda olan çocuklar, öğretmenleri tarafından kucakta dışarı çıkarıldı. Diğer sınıflardaki öğrenciler de depremde sıraların altına girerek cenin pozisyonu aldı. Öğrencilerin bilinçli davranışları güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Türkiye geçen cuma günü saat 14.51'de İzmir'i vuran depremle sarsıldı. Deprem, İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne'de hissedildi.

DEPREME OKULDA YAKALANDILAR

Yıkım yaşanan Seferihisar ilçesinde bulunan bir özel okuldaki öğrenciler ise depreme sınıflarında yakalandı. Deprem anında uyuyan anasınıfı öğrencilerini, öğretmenleri kucaklarında dışarıya çıkardı. Diğer sınıflardaki ilkokul öğrencileri ise deprem anında sıraların altına girerek, cenin pozisyonu aldı.

Sıklıkla deprem tatbikatı yapıldığı öğrenilen okuldaki öğrencilerin sakin tavırları dikkat çekti. O anlar ise okulun 8 güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülere anaokulunda uyuyan öğrencilerin öğretmenlerinin kucağında dışarıya çıkarılması, sıra ve masaların sallanması, sınıftaki öğrencilerin sıraların altlarına girmesi ve depremin bitmesinin ardından sınıflarından çıktığı anlar yansıdı.

'DEPREM TATBİKATLARIMIZ ÖNEMLİYDİ'

Deprem anında okulda yaşananlarla ilgili bilgi veren okul sahibi Oğuzhan Özkaya, "Deprem olduğu anda ilk aklıma gelen uyku saati olan anaokulundaki öğrencilerimizdi. Depremin bitmesinin ardından hemen aşağıya indim. Öğretmenlerimizin öğrencileri tahliye ettiğini gördük. İlkokul, ortaokul ve lise binalarımızdaki öğrencilerimiz de öğretmenlerinin kontrolünde bahçeye çıkmış. Burada en önemli detay, yapmış olduğumuz deprem tatbikatlarıydı. Çocuklarımız bu tatbikatlar sayesinde sıraların altında cenin pozisyonu almışlar" dedi.

Son dakika haberleri... İzmirdeki depreme okulda yakalandılar Öğretmenler kucaklarında dışarıya çıkardı
'ÇOK KORKTUM'

Deprem sırasında sınıfta olduğunu söyleyen bir ilkokul 1'inci sınıf öğrencisi, "Öğretmenimizin kontrolünde sıraların altına girdik. Deprem bitince bahçeye çıktık. O anlarda çok korkmuştum. Bir daha böyle bir şey olmasını istemem" diye konuştu.

Son dakika haberleri... İzmirdeki depreme okulda yakalandılar Öğretmenler kucaklarında dışarıya çıkardı

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle