Son dakika haberler... MSB duyurdu: Haftanin'deki terör hedefleri tam isabetle vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı, Hava Kuvvetleri'nin Pençe-Kaplan operasyonu kapsamında Haftanin'deki terör hedeflerini tam isabetle vurduğunu duyurdu.

Haberin Devamı

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan, Pençe-Kaplan Operasyonu'na ilişkin görüntülerin yer aldığı paylaşımda, şunlar kaydedildi:
"Hava Kuvvetleri Komutanlığımız, Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında Haftanin bölgesindeki terör hedeflerini tam isabetli atışlarla yerle bir etti."

MSB: HAFTANİN'DE MÜHİMMATLAR İMHA EDİLİYOR

Bakanlık ayrıca Haftanin bölgesinde ele geçirilen silah, mühimmat ve yaşam malzemelerinin imha edildiğini de duyurdu.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Haftanin bölgesinde operasyonlara devam eden kahraman komandolarımız, PKK terör örgütünün bölgede tuzakladığı mayın ve EYP’leri etkisiz hale getirmeye; silah, mühimmat ve yaşam malzemelerini imha etmeye devam ediyor" denildi.

Son dakika haberler... MSB duyurdu: Haftanindeki terör hedefleri tam isabetle vuruldu

Haberin Devamı

PENÇE-KAPLAN OPERASYONU

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesine "Pençe-Kaplan Operasyonu" adıyla yeni bir harekat başlatıldığını, Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK helikopterleri, İHA ve SİHA’larla desteklenen komandoların hava hücum harekatıyla bölgeye intikal ettiğini bildirdi. Fırtına obüsleri ile ÇNRA'ların da kullanıldığı atışlarda 150’den fazla hedefin vurulduğu öğrenilirken, atışlarla bölgenin yumuşatılması sonrasında yapılan hava hücum harekatında belirlenen bölgelere komandolar karadan ve havadan sızma harekatı icra ettiği açıklandı. Operasyon bölgesindeki askerlere seslenen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar "Türk komandosunun gücünü o dağlarda bir kez daha göstereceğinize, daha önce yazdığınız destanları yazacağınıza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili daha fazlası: