Son dakika haberler... İçişleri Bakanı Soylu: 1'i turuncu, 2'si gri kategoride 5 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberler... İçişleri Bakanı Soylu: 1i turuncu, 2si gri kategoride 5 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter'dan "Kars Kağızman'da kahramanlarımız, 1'i Turuncu, 2'si Gri Kategoride (biri bölge sorumlusu) 5 teröristi, bu ülkeye bir daha kötülük yapamayacak şekilde etkisizleştirdi. Allah Jandarmamızı, Polisimizi var etsin. Giresun’da sel bölgesindeyiz diye mücadelemiz aksar mı zannettiniz?" mesajını paylaştı.

Haberin Devamı

Bakan Soylu'nun Twitter'dan paylaştığı mesaj şöyle:

"Kars Kağızman'da kahramanlarımız, 1'i Turuncu, 2'si Gri Kategoride (biri bölge sorumlusu) 5 teröristi, bu ülkeye bir daha kötülük yapamayacak şekilde etkisizleştirdi. Allah Jandarmamızı, Polisimizi var etsin. Giresun’da sel bölgesindeyiz diye mücadelemiz aksar mı zannettiniz."

'YILDIRIM-3 OPERASYONU'NDA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİLER

İçişleri Bakanlığı, Kars'ın Kağızman ilçesi Dibekkaya köyü kırsalında, 5 teröristin, 'Yıldırım- 3 Operasyonu' kapsamında İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı jandarma komando birliklerince gerçekleştirilen hava destekli operasyonda etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Son dakika haberler... İçişleri Bakanı Soylu: 1i turuncu, 2si gri kategoride 5 terörist etkisiz hale getirildi

Bakanlığın açıklamasında, "Etkisiz hale getirilenler arasında terörden arananlarda 500 bin TL’ye kadar ödülle gri kategoride yer alan terör örgütünün sözde bölge sorumlusu olan 'Hogir' kod adlı Muhammet Taşçı, 2 milyon TL'ye kadar ödülle turuncu kategoride yer alan 'Amed Sorhin' kod adlı Benazir Yılmaz ve 500 bin TL’ye kadar ödülle gri kategoride yer alan 'Karker' kod adlı Mehmet Emin Delen'in olduğu tespit edilmiştir. Operasyonda, MLKP terör örgütünün Karadeniz açılımı grubunda faaliyet yürüten 'Metin' kod adlı Koray Aspir’in yanı sıra bölücü terör örgütünde sabotajcı olan 'Hevi Torhildan' kod adlı Dilan Olğun isimli teröristler de ölü olarak ele geçirilmiştir. Bölgede operasyon devam etmektedir" denildi.

Adana'da yakalanan patlayıcıyla, 7 ayrı terör eylemi yapılabilirmiş
Haberle ilgili daha fazlası: