Son dakika haberler... Erzincan Tercan'da 4.3 büyüklüğünde korkutan deprem

Son dakika haberler... Erzincan Tercanda 4.3 büyüklüğünde korkutan deprem

AFAD, saat 12.16'da Erzincan'ın Tercan ilçesinde 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Gelen son dakika haberine göre, depremin yerin 6.79 kilometre derinlikte meydana geldiği açıklandı.

Haberin Devamı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) alınan bilgiye göre, saat 12.16'da merkez üssü Erzincan'ın Tercan ilçesi olan 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin 6,79 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

Tercan Kaymakamı Musa Kazım Çelik, ilk belirlemelere göre yaşanan depremde herhangi cal ve mal kaybı olmadığını belirtti.

Depremi hisseden vatandaşlar, “Bugün saat 12 civarında bir deprem oldu. Sarsıntıyı hissettik. Panikledik. Çok şükür her hangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı” ifadelerine yer verdi.

'CAN KAYBI VE YARALANMA OLMADI, 23 EVDE HASAR OLUŞTU'

Erzincan'ın Tercan ilçesinde meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki depremin ardından Erzincan Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, 23 evde hasar oluştuğu herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığı belirtildi.

AFAD, Çevre ve Şehircilik, İl Özel İdaresi ve jandarmanın bölgedeki incelemelerinin devam ettiğinin vurgulandığı açıklamada, "Tercan ilçesi Çadırkaya beldesinde15, Beykonak köyünde 1, Küçükağa köyünde 1, Beğendik köyünde 5, Çayırlı ilçesinin Çaykent köyünde 1 ev olmak üzere toplam 23 evde hasar olduğu tespit edilmiştir. Herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmamıştır. Ekiplerimiz sahada olup, bölgedeki kontrol çalışmaları titizlikle devam etmektedir" denildi.

Haberle ilgili daha fazlası: