GeriGündem Son dakika haberler: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten flaş açıklamalar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika haberler: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten flaş açıklamalar

Son dakika haberler: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten flaş açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “PKK, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde insanlık dışı bir terör saldırısıyla 5 işçi kardeşimizi şehit etti. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Aziz milletimizin başı sağ olsun. Bu lanetli terör örgütüyle mücadele ülkemizin hukukunu korumak olduğu gibi yakın coğrafyamızdaki mazlumlara da borcumuzdur” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK'nın Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 5 işçiyi şehit ettiğini anımsatarak, şehitlere rahmet diledi. Yakın coğrafyada mazlum halkların kanına giren her kirli projenin içinde PKK'nın olduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Terör tarihinin gördüğü en insanlık dışı örgütlerin başında geliyor. Türkiye’nin bu terör örgütüne karşı verdiği mücadele sonuna kadar haklı bir mücadeledir.Türkiye'nin PKK’ya karşı mücadelesi, insanlık dışı bir terör örgütüne karşı insani değerleri koruma mücadelesidir. Türkiye, PKK ile mücadele ederek bölgemizdeki insanlık dışı tüm kirli projelerle de mücadele yürütmektedir."

'TETİKÇİ OLARAK PKK KULLANILMAKTADIR'

Çelik, PKK'ya karşı mücadele ederken sadece tek bir terör örgütüyle değil, aynı zamanda çok boyutlu kirli ittifaklarla da mücadele ettiklerini belirterek, "Mücadelemiz ülkemizin hukukunu ve vatandaşlarımızı koruma mücadelesi olduğu gibi, yakın coğrafyamıza çirkin projeleri dayatanlarla da mücadeledir. Bu lanetli terör örgütüyle mücadele ülkemizin hukukunu korumak olduğu gibi yakın coğrafyamızdaki mazlumlara da borcumuzdur. Yakın coğrafyamızda yaşayan Türkler, Kürtler, Araplar ve diğer kardeşlerimize düşman bütün kirli senaryoların tetikçisi olarak PKK kullanılmaktadır. Etrafımızdaki gelişmeleri kirli senaryoların parçası yapmak isteyenlerin emrindedir PKK" ifadelerini kullandı.

Çelik, verilen mücadelenin Türkiye ve insanlık için terörle mücadele olduğunu kaydederek, "Türkiye bu terör örgütüne karşı mücadelesinde en haklı pozisyondadır ve çok etkili şekilde mücadeleyi sürdürecektir" dedi.

Son dakika haberler: AK Parti Sözcüsü Çelikten flaş açıklamalar

Terör örgütü PKK, Diyarbakır saldırı düzenledi

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False