GeriGündem Son dakika haberi: Ege Denizi beşik gibi! Muğla açıklarında peş peşe depremler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika haberi: Ege Denizi beşik gibi! Muğla açıklarında peş peşe depremler

Son dakika haberi: Ege Denizi beşik gibi! Muğla açıklarında peş peşe depremler

Son dakika haberi... Ege Denizi beşik gibi sallanıyor... Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında dün saat 18:16'da 3.9 büyüklüğünde deprem meydana gelmesinin ardından saatler 20.08'i gösterdiğinde 4.8 büyüklüğünde ikinci bir deprem meydana geldi. İkinci depremin ardından İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, olumsuz bir ihbarın ulaşmadığını bildirdi. Takip eden saatlerde bölgede pek çok sarsıntı gerçekleşti. AFAD'ın verilerine 01.35'te 3.9 büyüklüğünde bir deprem daha oldu.

AFAD'ın aktardığı bilgiye göre, Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında dün saat 18:16'da 3.9 büyüklüğünde deprem gerçekleşti. Depremin derinliği 5.3 km olarak açıklandı. Saatler 20:08'i gösterdiğinde ise ikinci bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü 4.8 olarak açıklanırken, derinliği ise 7.32 km olarak belirtildi.

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, Datça açıklarında meydana gelen deprem sonrası, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi aktarıldı.

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI İSMAİL ÇATAKLI: OLUMSUZ İHBAR YOK

Çataklı, Twitter hesabındaki paylaşımında, saat 20.08'de Ege Denizi'nde Datça açıklarında meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki depremi hatırlatarak, "Valiliğimizden ve AFAD'dan alınan bilgilere göre olumsuz bir ihbarın ulaşmadığı öğrenilmiştir." ifadesini kullandı.

İlgili birimlerin tarama çalışmalarına devam ettiğini belirten Çataklı, Muğla'ya geçmiş olsun dileklerini iletti.

Datça Kaymakamı Mesut Çoban da, AA muhabirine, depremin ilçede net bir şekilde hissedildiğini belirterek, "An itibarıyla bildirilen herhangi bir olumsuzluk yok." dedi.

SALLANMAYA DEVAM ETTİ

18.16 ve 20.08'deki depremlerin ardından, yine Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında üçüncü bir deprem daha oldu. 22.08'de meydana gelen deprem 3.6 büyüklüğünde, 2.26 km derinlikteydi. 

Bölgede depremlerin ardı arkası kesilmedi. 23:57'de 4.1, 01.35'te ise 3.5 büyüklüğünde sarsıntılar gerçekleşti.

Son dakika haberi: Ege Denizi beşik gibi Muğla açıklarında peş peşe depremler

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False