GeriGündem Avukat neye uğradığını şaşırdı! İşte yanağını ısıran sanığın cezası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avukat neye uğradığını şaşırdı! İşte yanağını ısıran sanığın cezası

 Avukat neye uğradığını şaşırdı! İşte yanağını ısıran sanığın cezası

Bursa’da Avukat Cüneyt Bülent Şeker’i haciz işlemi sırasında yanağından ısırdığı gerekçesiyle yargılanan Ömer Konuk'a 2,5 yıl hapis cezası verildi. Bıçakla yetkililere tehditte bulunan anne Sevim Konuk ise 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 27 Temmuz 2018’de Orhaneli’nin kırsal Göynükbelen Mahallesi’nde meydana geldi. Bursa Barosu avukatlarından Cüneyt Bülent Şeker, haciz işlemi için Ömer Konuk’un evine gitti. Haciz memurlarını gören Ömer Konuk ve annesi Sevim Konuk, yetkililere direndi. Çıkan arbede sırasında Ömer Konuk, Şeker’i yanağından ısırdı. Sevim Konuk ise yetkilileri bıçakla tehdit etti. Olayın ardından Ömer Konuk ve annesi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen anne ve oğlu, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ANNE VE OĞLUNA CEZA

Haklarında Orhaneli Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten yaralama, yargı görevi yapan kişilere görevini yaptırmamak için direnme, kamu görevlisine hakaret ve mala zarar verme’ suçlarından dava açılan Ömer ve Sevim Konuk'un yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya Cüneyt Bülent Şeker, Ömer ve Sevim Konuk ile taraf avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti, Ömer Konuk’a kasten yaralama ve görevi yaptırmamak için direnme suçlarından 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Sevim Konuk ise ‘yargı görevi yapan kişilere görevi yaptırmamak için direnme’ suçunu bıçakla işlediği gerekçesiyle 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False