Son dakika... Akın Öztürk'e 252 kez ağırlaştırılmış müebbet istendi

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mayıs 09, 2018 10:39

Sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de aralarında yer aldığı 224 sanığın yargılandığı Genelkurmay çatı davasında savcı mütalaasını açıkladı. Çatı davasında, Akın Öztürk'ün de aralarında bulunduğu bazı sözde "yurtta sulh konseyi" üyeleri hakkında, 252 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. Ayrıca yaralılardan da sorumlu tutulan sözde Yurtta Sulh Konseyi üyeleri için 55 bin 880'er yıl hapis cezası istendi.

Haberin Devamı

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığının işgal edilmesiyle ilgili davada savcı, esasa ilişkin mütalaasını açıkladı.

Savcı 12 şüpheli hakkında beraat kararı talep etti. Ancak darbenin bir numaralı askeri kanat sorumlusu olduğu iddia edilen Hava Kuvvetleri eski Komutanı, YAŞ üyesi Akın Öztürk hakkında darbe, cumhurbaşkanına suikast ve adam öldürme suçlarından 252 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini istedi.

Davada, yaralılardan da sorumlu tutulan sözde Yurtta Sulh Konseyi üyeleri için 55 bin 880'er yıl hapis cezası istenirken sivil imam Birol Kurubaş'a da "anayasal düzeni ihlal" suçundan bir kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Savcı diğer sanıklar hakkında istediği cezayı açıklamaya devam ediyor. 

Haberin Devamı

AKAR’IN ÜRKÜTÜCÜ OLARAK NİTELEDİĞİ ALAKUŞ’A DA 252 KEZ MÜEBBET İSTENDİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın "ürkütücü" olarak nitelediği eski Kurmay Albay Fırat Alakuş'un 252 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi. 

BAKMADAN GEÇME!