Son dakika... Gaziantep'te depoda büyük yangın

Gaziantep’te otomobilin çarptığı elektrik direğinin kopan tellerinin tutuşturduğu otlar, tekne yapımında kullanılan malzemelerin olduğu depoda yangına neden oldu. Yangın nedeniyle zaman zaman patlama sesi duyuldu. Depodaki yangına 120 itfaiye eriyle müdahale edilirken, çevredeki evler de tedbir amacıyla boşaltıldı. 3 saatin ardından kontrol altına alınan ancak kısmen devam eden yangının tamamen söndürülmesi için müdahale sürüyor. Olayda herhangi bir can kaybının olmadığını belirten Gaziantep Valisi Davut Gül, "Yangının etrafa sıçrama ihtimali itfaiye tarafından önlenmiştir. Yangın uzun sürebilir. Yoğun duman nedeniyle herkesin dikkatli olmasını istiyoruz." ifadesini kullandı.

Haberin Devamı

Sarısalkım Mahallesi'nde saat 12.30 sıralarında sürücüsünün ismi ve plakası öğrenilemeyen otomobil iddiaya göre, yol kenarındaki elektrik direğine çarptı. Çarpmanın etkisiyle direk koparken, yere düşen telleri de kuru otları tutuşturdu. Alevler daha sonra 10 dönüm alan üzerine kurulu olan ve tekne yapımında kullanılan malzemelerin bulunduğu depoya sıçradı. Kimsenin bulunmadığı depoda yangın çıkarken, gökyüzünü kaplayan dumanlar ise kentin birçok noktasından görüldü.

EVLER TEDBİR AMAÇLI BOŞALTILDI

Depoyu saran alevleri görenler, durumu itfaiyeye bildirdi. İhbarla bölgeye gelen ekipler, yangına müdahale ederken alevlerin tehdit ettiği depo çevresindeki evler de tedbir amaçlı tahliye edildi. Zaman zaman patlama seslerinin duyulduğu yangına, takviye olarak gelenlerle birlikte 120 itfaiye eri, 15 araçla müdahale etmeye başladı. 3 saatin ardından kontrol altına alınan ancak kısmen devam eden yangının tamamen söndürülmesi için ekiplerin müdahalesi sürüyor.

Son dakika... Gaziantepte depoda büyük yangın

Haberin Devamı

DHA MUHABİRİ: DUMANLAR KENTİN HER YERİNDEN GÖRÜLÜYOR

CNN Türk canlı yayınına bağlanıp yangınla ilgili son gelişmeleri anlatan DHA muhabiri Mustafa Kanlı, şu bilgileri verdi:
''Yaralı ya da ölü bilgisi henüz yok. Etraftaki evler boşaltılıyor. Şu anda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yangın yoğun şekilde devam ediyor. Duman, kentin her yerinden görülebiliyor.''

"ÇEVRE İÇİN HERHANGİ BİR SORUN KALMADI"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, AA muhabirine, yangına ilk anından itibaren ekiplerin müdahale ettiğini söyledi.

Söz konusu tesisin tekne yapım malzemelerinin bulunduğu depo, tamir ve üretim yapılan tesisten oluşan yaklaşık 10 dönümlük bir alandan oluştuğunu anlatan Yılmaz, "Yangının çevredeki evlere sıçramaması için çalışmalar yapıldı. Yangın sadece tesiste devam ediyor. Çevre için herhangi bir sorun kalmadı. Ekiplerimizin kısa zamanda yangını kontrol altına almasını bekliyoruz." diye konuştu.

Yılmaz, yangına 15 araç ve 20 personelle müdahalenin devam ettiğini kaydetti.

Son dakika... Gaziantepte depoda büyük yangın

Haberin Devamı

GAZİANTEP VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA: YANGIN UZUN SÜREBİLİR

Gaziantep Valisi Davut Gül, yazılı açıklamasında, hurda malzemelerin yanması sonucu devam eden yangının kontrol altında olduğunu bildirdi.

Olayda herhangi bir can kaybının olmadığını belirten Gül, "Yangının etrafa sıçrama ihtimali itfaiye tarafından önlenmiştir. Yangın uzun sürebilir. Yoğun duman nedeniyle herkesin dikkatli olmasını istiyoruz." ifadesini kullandı.

FATMA ŞAHİN: HIZLA KONTROL ALTINA ALINIYOR

Yangın haberinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. İtfaiye ekiplerinden yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi alan Şahin, yangına hızla müdahale edildiğini belirterek, "Çok şükür can kaybımız yok. Çok güçlü bir itfaiye ekibimiz var. Yangın hızlı şekilde kontrol altına alınıyor. Bu kadar yoğun duman çıkmasının sebebi de içeride fiber malzemelerin bulunması. Kısa süre içinde dumanın da büyük oranda azalacağı teknik bilgisini aldık. Yangının 1 saat gibi sürede tamamen kontrol altına alınacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

 

Haberle ilgili daha fazlası: