Son dakika... İstanbul Esenyurt'ta korkutan yangın... Dumanlar mahalleyi sardı

İstanbul Esenyurt'ta lojistik firmasına ait depoda beyaz eşyaların tutulduğu kısımda yangın çıktı. Yer yer patlamalarında olduğu depoda yangınekiplerin müdahalesi sonrası söndürüldü. Çevre iş yerlerinde ve apartmanlarda oturanlar ise güvenlik amacıyla tahliye edildi. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada ise, "Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangın, 39 itfaiye aracı ve 105 itfaiye personeli ile müdahale edilerek söndürülmüş olup; soğutma çalışmaları devam etmektedir" denildi.

Haberin Devamı

Akşemsettin Mahallesi'nde bulunan lojistik firmasına ait deponun beyaz eşyalarının tutulduğu kısımda saat 12.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede 10 bin metrekarelik deponun tamamını sardı. İçerde bulunan eşyalarda patlamalar meydana geldi. Olay yerine çevredekilerin ihbarı üzerine çevre ilçelerden de olmak üzere çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Çevre iş yerlerinde ve apartmanlarda oturanlar da tahliye edildi. İtfaiye ekiplerinin yangını söndürmek için çalışmaları devam ederken, bir itfaiye eri dumandan etkilendi.

Son dakika... İstanbul Esenyurtta korkutan yangın... Dumanlar mahalleyi sardı
TOMA MÜDAHALE ETTİ

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de TOMA'larla, alevli şekilde yanan yerlere tazyikli su sıktı. TOMA'ların tedbir amaçlı yangın yerinde duracağı öğrenildi.

"ALEVLER BİRDEN YÜKSELDİ"

Haberin Devamı

Alevlerin birden yükseldiğini söyleyen Bayram Taşçıoğlu, "Yangın, bu itfaiyelerin olduğu bölümde başladı. Söylenene göre içeriden başlamış. Farkında olmadılar. Daha sonra seslendik. Alevler birden yükseldi. Ondan sonra zaten önlem alınamadı" dedi.

Son dakika... İstanbul Esenyurtta korkutan yangın... Dumanlar mahalleyi sardı
"2 BUÇUK SAATTİR YANIYOR"

Yangını gören bir vatandaş, "Biz evdeydik. Markete gidip geldik, o sırada az yanıyordu. Ondan sonra söndürdüler, tekrar başladı. Kontrolden çıktı. Çevredeki yerleri tahliye ettiler. Şimdi müdahale ediyorlar. İnşallah kontrol altına alırlar. Yaklaşık 2 buçuk saattir yanıyor" dedi.

"ÇOK FELAKET"

Başka bir vatandaş da "Burası 2 dakika da alev aldı. Küçük bir trafoları varmış orada. 2 dakikanın içinde. Dumanlar falan çok felaket" ifadelerini kullandı.

"ALEV ALMIŞ PATLAMIŞ"

Patlama olduğunu söyleyen bir kişi ise "Tiner varmış. Beyaz eşyalar da bir anda alev almış patlamış. Aşağı yukarı 11.00- 11.30 gibi başladı. Yaralanan olmadı" şeklinde konuştu.

Son dakika... İstanbul Esenyurtta korkutan yangın... Dumanlar mahalleyi sardı

İSTANBUL VALİLİĞİ: ESENYURT'TAKİ YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

İstanbul Valiliği'nden Esenyurt'taki yangınla ilgili yapılan açıklamada, "Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangın, 39 itfaiye aracı ve 105 itfaiye personeli ile müdahale edilerek söndürülmüş olup; soğutma çalışmaları devam etmektedir" denildi.

Esenyurt'ta lojistik firmasına ait depoda çıkan yangınla ilgili İstanbul Valiliği lazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi: "Bugün saat 12.20’de Esenyurt ilçemizin Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan lojistik deposuna ilişkin bir yangın ihbarı alınmıştır. Olay yerine ivedilikle güvenlik, sağlık, itfaiye ve AFAD KBRN ekipleri sevk edilmiştir. Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangın, 39 itfaiye aracı ve 105 itfaiye personeli ile müdahale edilerek söndürülmüş olup; soğutma çalışmaları devam
etmektedir. Depoda bulunan malzemelerin patlama riskine karşın gerekli güvenlik tedbirleri alınarak, çevredeki yollar geçici olarak yaya ve araç trafiğine kapatılmıştır. Alınan bilgilere göre; olayda yaralı ve can kaybı bulunmamaktadır. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır"

Haberle ilgili daha fazlası: