GeriGündem Son dakika... Emniyetin içinde bıçakla saldırdı, öldürüldü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  64
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Emniyetin içinde bıçakla saldırdı, öldürüldü

Son dakika... Emniyetin içinde bıçakla saldırdı, öldürüldü
Abone Olgoogle-news

İstanbul'da 'canlı bomba' olduğu şüphesi ile gözaltına alınan DEAŞ'lı terörist Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildikten sonra yanında bulunan bıçakla bir polis memurunu ağır yaraladı. DEAŞ'lı terörist, saldırının ardından öldürüldü. Yaralanan polis memuru Sinan Acar hastanede şehit oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı belirtildi, "Soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel ve internet medyasında, sosyal medyada her türlü haber, röportaj eleştiri ve benzeri yayın yapılmasının yasaklanması ile soruşturma dosyası hakkında kısıtlama kararı verilmesine kararı verilmiştir" denildi.

Son dakika... Emniyetin içinde bıçakla saldırdı, öldürüldüPolis memuru Sinan Acar, saat 22.45 sıralarında Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul emniyet Müdürlüğü yerleşkesinde "Canlı bomba" olduğu değerlendirilen DEAŞ’lı bir teröristin saldırısına uğradı.

Ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan Sinan Acar, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Adı açıklanmayan DEAŞ’lı terörist ise olay yerinde vurularak öldürüldü.

Canlı bomba şüphesi ile gözaltına alınan teröristin bıçağı emniyetin içine nasıl soktuğu, gözaltına alınmadan önce üzerinin yeterince aranıp aranmadığı ise şimdilik soru işareti olarak duruyor

Son dakika... Emniyetin içinde bıçakla saldırdı, öldürüldü
DEAŞ'lı teröristin araçtan indirilerek nezarethaneye götürüleceği sırada saldırdığı belirtiliyor. Polis memuru Sinan Acar (fotoğrafta) kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit oldu. Haberi alan şehit polis memurunun yakınları ve meslektaşları Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne akın etti.

KISITLAMA KARARI VERİLDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından, İstanbul Emniyet Müdürlüğünde gözaltı işlemleri sırasında DEAŞ mensubu bir şüphelinin görevli polis memurunu şehit etmesine ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Söz konusu terör saldırısı nedeniyle yürütülen soruşturma kapsamında, olaya ilişkin yazılı ve görsel medya organlarında yapılan yayınlarda olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilerin bulundukları şehirlerin ve kullandıkları araçların bilgilerinin yayınlanarak olayın aydınlatılmasının, şüphelilerin yakalanmasının ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmesi ve kamu düzeninin bozulması riskinin meydana geldiğinin anlaşıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Toplum sağlığının milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu güvenliği ve toprak bütünlüğünün korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, yargı gücünün otorite ve tarafsızlığının sağlanması amacıyla soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel ve internet medyasında, sosyal medyada her türlü haber, röportaj eleştiri ve benzeri yayın yapılmasının 5187 sayılı kanununun 3/2 maddesi ve 5651 sayılı kanunun 8. maddesi uyarınca gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında yasaklanması ile soruşturma dosyası hakkında 5271 sayılı kanunun 153. maddesi uyarınca kısıtlama kararı verilmesi kararı verilmiştir."

OPERASYON BAŞLATILDI

Olayın ardından harekete geçen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, Fatih Aksaray’da bazı adreslere operasyonlar düzenledi. Özel harekat polisleri eşliğinde gerçekleştirilen operasyonlarda Irak, İran ve Suriye uyruklu 1’i çocuk 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilerek sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Son dakika... Emniyetin içinde bıçakla saldırdı, öldürüldü

Öldürülen DEAŞ'lı terörist

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle