Son dakika: Eda Nur Kaplan'ın ölümüne ilişkin yeni gelişme! Şüpheli tutuklandı

Son dakika: Eda Nur Kaplanın ölümüne ilişkin yeni gelişme Şüpheli tutuklandı

Eda Nur Kaplan'ın intiharıyla ilgili gözaltına alınıp ev hapsi şartıyla serbest bırakılan şüpheli başsavcılığın itirazı üzerine tutuklandı, 2 şüpheli de gözaltına alındı. Eda Nur Kaplan'ın ölümüne ilişkin yaşanan son dakika gelişmesinde otel odasında bulunduğu tespit edilen Aşkın K. gözaltına alındı.

Haberin Devamı

Babasını küçük yaşta kaybeden ve sevgi evinde büyüyen Eda Nur Kaplan, 7 Ağustos gecesi sabaha karşı ablası Güler Kaplan'ın erkek arkadaşının Çankaya Alacaatlı Mahallesi'nde 15'inci kattaki evinin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi. İntihardan önce cep telefonundan annesine "Anne küçük kızın bazı şeylere dayanamıyor artık. Kızını çok harcadılar. Kimseye bir şeyini anlatamadı. Hep içine attı. Ama o da çok birikti. Dayanamıyor artık. Hiçbir şeylerin güzel olacağına inancı kalmadı. Hakkımı yerde bırakmayın lütfen" mesajını gönderen Eda Nur, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

CİNSEL SALDIRI İDDİASIYLA ŞİKAYET

Eda Nur Kaplan'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatılırken, intiharından 1 hafta önce 31 Temmuz'da da polise başvurarak, Mehmet A. ve Yusuf G.'nin kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ederek şikayette bulunduğu ortaya çıktı. Eda Nur Kaplan'ın ifadesinde, sosyal medyada tanıştıkları Yusuf G. ile akşam eğlence mekanında buluştuklarını, yanlarında ablası ve Mehmet A.'nın da bulunduğunu, burada içki içtikten sonra başka bir mekana gittiklerini, burada ablası tuvalete gittiği sırada Yusuf'un kendisini eve bırakma bahanesiyle mekandan çıkardığını ve otele götürdüğünü, otelde önce Yusuf G. sonra da Mehmet A.'nın kendisine cinsel saldırıda bulunduklarını iddia ettiği belirlendi.

TUTUKLAMA TALEBİYLE YAKALAMA KARARI

Haberin Devamı

Eda Nur'un şikayeti üzerine başlatılan cinsel saldırı soruşturmasında aranan Yusuf G. dün gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Yusuf G., suçlamayı kabul etmedi. Yusuf G. 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan tutuklanma talebiyle sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince 'konutu terk etmeme' adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ancak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz etti. İtiraz üzerine Yusuf G. hakkında tutuklanmasına yönelik yakalama karara çıkarıldı. Ayrıca 31 Temmuz'da Eda Nur'un şikayeti üzerine gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Mehmet A.'nın da yeniden gözaltına alınmasına karar verildi. Polis ekipleri Yusuf G. ile birlikte Mehmet A.'yı bu sabah tekrar gözaltına aldı. Öte yandan soruşturma kapsamında A.K. adlı bir kişinin de gözaltına alındığı öğrenildi. Şüphelilerin emniyette işlemleri sürüyor.

CNN TÜRK muhabiri Serhat Dal, son gelişmeleri canlı yayında aktardı...

Haberin Devamı

Eda Nur Kaplan'ın cinsel saldırı iddiasıyla ilgili olarak Yusuf G. hakkında arama kararı çıkarılmıştı ve dün gözaltına alınmıştı. Savcılık tarafından tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilmiş ancak oradan adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Bu serbest bırakılma kararına savcılık itiraz etmişti ve tutuklanmasını talep etmişti. Bu talep kabul edildi ve Yusuf G. tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

Eda Nur Kaplan'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatılırken, intiharından 1 hafta önce 31 Temmuz'da da polise başvurarak, Mehmet A. ve Yusuf G.'nin kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ederek şikayette bulunduğu ortaya çıktı. Eda Nur Kaplan'ın, sosyal medyada tanıştıkları Yusuf G. ile akşam eğlence mekanında buluştuklarını, yanlarında ablası ve kendisini 'Tayfur' olarak tanıtan Mehmet A.'nın da bulunduğunu söylediği öğrenildi. Eda Nur Kaplan'ın, burada bir süre içki içtikten sonra başka bir mekana gittiklerini, burada ablası tuvalete gittiği sırada Yusuf'un kendisini eve bırakma bahanesiyle mekandan çıkardığını ve otele götürdüğünü belirttiği öğrenildi. Eda Nur Kaplan'ın, burada önce Yusuf G. sonra da Mehmet A.'nın isteği dışında kendisine cinsel saldırıda bulunduklarını iddia ederek şikayette bulunduğu belirlendi.