Son dakika... DHKP/C'nin sözde Türkiye sorumlusu Yasemin Karadağ İstanbul'da yakalandı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mart 30, 2021 06:58

Son dakika haberine göre terör örgütü DHKP/C'nin sözde Türkiye sorumlusu Yasemin Karadağ ile sözde memur sorumlusu Yeter Gönül Aydın, İstanbul'da gözaltına alındı.

Haberin Devamı

İstanbul Emniyeti İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, koordineli yürüttükleri çalışmada, 1992'den itibaren birçok kez yakalanan ve yaklaşık 19 yıl cezaevinde kalan, cezaevinde terör örgütünün organizasyonunda açlık grevi eylemlerine katılan, 2020 Ağustos'ta gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan şüpheli Yasemin Karadağ'ın, incelenen dijital veriler neticesinde DHKP/C'nin sözde Türkiye sorumlusu olduğunu tespit etti.

Son dakika... DHKP/Cnin sözde Türkiye sorumlusu Yasemin Karadağ İstanbulda yakalandı

CAFERİ SADIK EROĞLU'NUN ARDINDAN BU GÖREVE GETİRİLMİŞ

Şüpheli Karadağ'ın, İçişleri Bakanlığınca hazırlanan aranan teröristler listesinde "gri" kategoride bulunan ve yakalandıktan sonra tutuklanan Caferi Sadık Eroğlu'nun ardından örgüt tarafından bu göreve getirildiği öğrenildi.

Haberin Devamı

Aynı dijital verilerde 2000'den itibaren 3 kez cezaevine giren şüpheli Yeter Gönül Aydın'ın ise örgütün sözde memur sorumlusu olduğu belirlendi. 

Son dakika... DHKP/Cnin sözde Türkiye sorumlusu Yasemin Karadağ İstanbulda yakalandı

HÜCRE EVİNDE YAKALANDILAR

Teknik ve fiziki takibini sürdüren ekipler örgütün hücre evinde saklanan Aydın'ı ve belirlenen adresinde bulunan Karadağ'ı gözaltına aldı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!