Son dakika deprem haberi: Van'da korkutan deprem! Ağrı, Bitlis ve birçok ilde hissedildi

Son dakika haberine göre; Van'ın Tuşba ilçesinde 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Ağrı, Bitlis ve birçok çevre ilde de hissedildi. Öte yandan AFAD, an itibarıyla olumsuz bir durumun olmadığını belirtti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ekiplerin deprem bölgesine hareket ettiklerini belirterek, "Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Rabbim ülkemizi her türlü afetten korusun" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

AFAD'dan aktarılan bilgiye göre; Van'ın Tuşba ilçesinde saat 00:46'da 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7.62 km olarak açıklandı.

Öte yandan Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5 olarak duyurdu.

Son dakika deprem haberi: Vanda korkutan deprem Ağrı, Bitlis ve birçok ilde hissedildi

AFAD'DAN İLK AÇIKLAMA

AFAD'dan yapılan açıklamada, " Geçmiş olsun Van. Tuşba ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir." ifadelerini yer verildi.

BAKAN SOYLU: OLUMSUZ BİR DURUM BULUNMAMAKTADIR

Van’da meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremin ardından açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını belirterek, "Van’da, saat 00.46’da gerçekleşen 4,9 büyüklüğünde deprem’in ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine intikal eden herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Ekiplerimiz tarafından saha taraması devam etmektedir. Van’ımıza ve hemşehrilerimize geçmiş olsun" ifadelerini kaydetti.

Haberin Devamı

BAKAN KURUM: EKİPLERİMİZİ BÖLGEYE SEVK ETTİK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ekiplerin deprem bölgesine hareket ettiklerini belirterek "Van’ın Tuşba ilçesinde meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İl Müdürlüğü ekiplerimizi bölgeye sevk ettik. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Rabbim ülkemizi her türlü afetten korusun" açıklamasında bulundu.

DHA MUHABİRİ BEHÇET DALMAZ: Van, 4.9 büyüklüğündeki bir depremle sarsıldı. Deprem, çevre illerde de hissedildi. AFAD'dan alınan bilgiye göre depremin merkezi Tuşba. Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yok. Van Valiliği de, kendilerine olumsuz bir bilgi gelmediğini ve araştırmaların sürdüğünü açıkladı.

"ÇOK KORKTUK"

Deprem sırasında oturduğu apartmanın 6’ncı katındaki dairesinde olduğunu söyleyen Hakan Korkmaz, "00.46 sıralarında meydana gelen deprem sırasında arkadaşlarımla evdeydim. Önce çok kötü bir ses duydum. Sonra arkadaşlarım bana deprem olduğunu söyledi. Biraz korktum. Herkes bağırıp, çağırarak dışarı çıktı. Şu an kendimi kötü hissediyorum. Bizim daire 6’ıncı katta olduğu için hepimiz korktuk. Biraz dışarıda kalıp sonra evimize geçeceğiz." dedi.

Haberin Devamı

Depremi hisseden Mustafa Zakir ise "Depremi evde yemek yerken hissettim. Maalesef çok korktuk. Korkuyla birlikte kendimi dışarı attım. Şu an çarşıda dolaşıyorum. Biraz daha dışarıda kaldıktan sonra evime geçeceğim." diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası: