GeriGündem Son dakika: Konya'da 4.7 büyüklüğünde deprem! Eskişehir ve çevre illerden de hissedildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika: Konya'da 4.7 büyüklüğünde deprem! Eskişehir ve çevre illerden de hissedildi

Son dakika haberine göre, Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Eskişehir, Afyonkarahisar, Isparta ve çevre illerde hissedildi. Depremin ardından 4.1 ve 4 büyüklüğünde artçılar gerçekleşti. Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olumsuz bir durumun söz konusu olmadığını açıklamasının ardından Konya Valiliği de an itibari ile herhangi bir mal ve can kaybının olmadığını aktardı. Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Murat Kurum, bölgede incelemelerin başladığını, olumsuz bir durumla karşılaşılmadığını belirtti.

AFAD'dan aktarılan bilgiye göre, Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde saat 18:51'de 4.7 büyüklüğünde deprem gerçekleşti. Depremin derinliği 1.6 km olarak açıklandı.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4.5 olarak duyurdu.

PEŞ PEŞE DEPREMLER

Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde 4.7'lik depremin ardından 18:52'de 4, 18:53'te 4.1 büyüklüğünde artçılar meydana geldi.

BAKAN SOYLU: OLUMSUZ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde, saat 18.51'de 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. An itibariyle olumsuz bir durum söz konusu değildir. Valiliğimiz bilgilendirme yapmaya devam edecektir. Geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

Son dakika: Konyada 4.7 büyüklüğünde deprem Eskişehir ve çevre illerden de hissedildi

AFAD'DAN İLK AÇIKLAMA

AFAD, Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde art arda gelen depremleri resmi Twitter hesabında da duyurarak "Gelişmeleri takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"AN İTİBARIYLA HERHANGİ BİR MAL VE CAN KAYBI YOK"

Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, Tuzlukçu ilçesinde 4,7 şiddetinde, 7 kilometre derinlikte deprem meydana geldiği anımsatıldı.

Açıklamada, "An itibarıyla herhangi bir mal ve can kaybı yoktur. Taramalarımız devam etmektedir. Gelişmeler takip edilerek kamuoyu bilgilendirilecektir." iadelerine yer verildi.

BAKAN KURUM: İL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİMİZ İNCELEMELERİNİ BAŞLATTI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki depreme ilişkin, İl Müdürlüğü ekiplerinin inceleme başlattığını, şu ana kadar olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşmadıklarını bildirdi.

Kurum, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, depremlerden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Depremin hemen ardından İl Müdürlüğü ekiplerimiz incelemelerini başlattı. Şu ana kadar olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşmadık." ifadesini kullandı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False