Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bağcılar mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "31 Mart, ülkemiz ve şehrimiz için sıradan bir mahalli idareler seçimi olmaktan çıkmıştır. Kimin kimlerle bir araya geldiğini, yoldaşlık yaptığını, ittifak kurduğunu sizler de görüyorsunuz" dedi.

Haberin Devamı

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Milli iradenin sarsılmaz yıkılmaz kalesi olarak Bağcılar tercihini daima eser siyasetinden yana kullandı.
AK Parti’yi milletimiz kurdu. Bu uzun yürüyüşte hamdolsun bağcılar hep yanımızda oldu. 31 Mart’ta Bağcılar’dan daha büyük bir zafer bekliyoruz.

Kimin kimlerle ittifak kurduğunu sizler de görüyorsunuz.

31 Mart, ülkemiz ve şehrimiz için sıradan bir mahalli idareler seçimi olmaktan çıkmıştır. Kimin kimlerle bir araya geldiğini, yoldaşlık yaptığını, ittifak kurduğunu sizler de görüyorsunuz. Pensilvanya'nın ulaklarının ta okyanus ötesinden yaptığı açıklamaları, siz de izliyorsunuz. Daha seçimler bile olmadan nasıl FETÖ'cülerin heyecana kapıldığına, umutlandıklarına sizler de şahit oluyorsunuz.

Beyni sulanmış darbe dönemlerinin kullanışlı aparatlarının nasıl intikam kelimesini, rövanş kelimesini ulu orta kullandıklarını sizler de takip ediyorsunuz. Bunların beyni sulanmış size mama yok bu memlekete.

Kandil’in uzantılarının CHP’nin Ankara ve İstanbul adaylarına nasıl posta koyduğunu gördünüz değil mi.
Terör koridoru kurdular Suriye’nin kuzeyinde. Kim? YPG, PYD. Buradan bizim 100’ü aşkın vatandaşımızı şehit ettiler.
Bay Kemal çıkmış, “YPG’nin bizimle ne işi var” diyor.

Biz Afrin’e girdiğimizde “Mehmetçik Afrin’e niye giriyor” dedi. Öğreneceksin Bay Kemal.
2019’da İstanbul’un ortasındaki bir ilçede bunlar çöpleri bile toplayamadılar. CHP çöp, çukur, çamur demektir.

BAHÇELİEVLER MİTİNGİ

Haberin Devamı

Erdoğan, partisinin Bahçelievler mitinginde, AK Parti'nin şehirlere kazandırdığı eserlerle mutlu olduğunu ifade ederek, katılımcılara şöyle seslendi:
"Yarın, gelin sandıklarda bu kirli ittifaka, bu zillet ittifakına öyle bir tokat atın ki bir daha bunlar belini doğrultamasın. Burada ne ararsan var. Kandil var, çıkar var, menfaat var. İstanbul'da ne için acaba PKK'nın arkasında olduğu parti seçime girmiyor? Neden? Çünkü CHP'nin bunlar destekçisi ama listelerinden belediyelere sızmaya çalışıyorlar.

Bugüne kadar sizin iradenizin üstünde biz irade tanımazken, onlar ne yazık ki dağın teşvikiyle yeni bir irade oluşturuyorlar. İnşallah bugüne kadar nasıl ki bu yolu yürüdük, bundan sonra da demokrasiden taviz vermeden, meşruiyetten başka yöntemlere tevessül etmeden bu yolculuğumuzu sürdüreceğiz. En zor, en sıkıntılı zamanlarımızda biz, size geldik. Sizin çizdiğiniz rotada, sizin belirlediğiniz çerçevede mücadelemizi devam ettirdik. Birileri gibi sırtımızı eli kanlı örgütlere, CHP gibi elitlere değil, Kandil'e değil, milletimize dayadık, mutlak güç ve kudret sahibi olan Allah'a dayadık. 14 seçimin hepsinde bize sahip çıkan milletimize, her karış toprağında bir yiğidin uzandığı bu aziz vatana şükran borcumuzu ödemek için çalıştık."

İstanbul'a yapılan yatırımlara ilişkin video izleten Erdoğan, "Başkaları gibi meydanlarda verdiğimiz sözleri unutmadan hepsini tek tek hayata geçirdik. Dün nasıl 'Aşkınan çalışan yorulmaz.' diyorsak, bugün de 'Gönülden yaparsan, gönüller kazanırsın.' diyoruz. Dün nasıl 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.' diyorsak, bugün de 'Yıkma gönül sarayını, örmesi kolay değildir.' diyoruz. Dün nasıl 'İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün.' diye çalışıyorsak, bugün de 'Önce millet, önce memleket.' düsturuyla koşturuyoruz. Beyaz kefenimizi giyerek çıktığımız bu kutlu yolculukta sizin için milletimiz için mazlum ve mağdurların son sığınağı bu ülkenin istikbali için mücadele ediyoruz." diye konuştu.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Bizim kimseyle iş birliğimiz yok." dediğini aktararak, "Ya kimi aldatıyorsunuz? Listelerinden PKK'lıları, HDP'lileri, parlamentoya taşıdılar. Sözde İYİ Parti aynı şekilde taşıdı. Aynı şekilde Saadet'in onlarla iş birlikleri var. Hepsi kayıtlı, belgeli. Seçim sonrası zaman zaman bunları belgeleriyle açıklayacağız." dedi.

"KÜRT KARDEŞLERİMİN SIRTINDAN MENFAAT SAĞLAMAYA ÇALIŞANLAR VAR"

Türkiye'yi 2023 hedeflerine, 2053 ve 2071 vizyonuna kavuşturmaya çalıştıklarını belirten Erdoğan, "34 yıldır Türkiye düşmanlarına taşeronluk yapan bölücü örgütü bitirmek için birbirinden başarılı operasyonlar gerçekleştiriyoruz. Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, Kandil'de inlerine girdik. Operasyonlar devam ediyor ve devam edecek. Teröristler bitene kadar devam ettireceğiz. Şu anda Kürt kardeşlerimin sırtından menfaat sağlamaya çalışanlar var." diye konuştu.

Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin ve HDP milletvekillerinin konuşmalarını içeren videonun ardından, şunları söyledi:
"Güneydoğu Anadolumuz, Doğu Anadolumuz, Karadenizimiz, Akdenizimiz, Orta Anadolumuz, Egemiz, Marmaramız var. Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge yok. Nerede var? Irak'ın kuzeyinde. Çok seviyorsan, terör sevicileri de al yanına, defolun oraya gidin. Bu toprakları bölemeyeceksiniz, parçalayamayacaksınız.

Böyle bir yola tevessül ettiğinizde Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, Kandil'de nasıl bomba olup onların başına, başına indiysek, aynen oraya da ineriz. Terörle mücadelede bu işi Allah'ın izniyle bitireceğiz. Lamı cimi yok. Zeytindalı Operasyonu'nda ne yaptık? Afrin'de ne yaptık? İnşallah bundan sonra da bu aynen devam ediyor. Terör koridorunu ne hale getirdiğimizi gördünüz. Kim ne derse desin biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz. Bu yola da böyle devam edeceğiz. Ne dedik? Bir gece ansızın gelebiliriz. Geldik mi? Geldik."

GÜNGÖREN MİTİNGİ

Haberin Devamı

Erdoğan, partisince Köyiçi Aliya İzzetbegoviç Parkı'nda düzenlenen Güngören mitingde, son 17 yılda "millete tepeden bakan kibir kuleleri"ni yıktıklarını, Türk demokrasisinin üstünden vesayetin gölgesini kaldırdıklarını, pek çok zorluğun, problemin ve bir çok darbe teşebbüsünün üstesinden geldiklerini dile getirdi.

İstanbul'a ve Türkiye'ye olan sevdalarını yatırımlarla ispat ettiklerini ifade eden Erdoğan, katılımcılara İstanbul'a yapılan yatırımlara ilişkin bir video izletti.
Erdoğan, "CHP, çöp, çukur, çamur, pislik... İnşallah nasıl 94'te bunlara dersi verdiyseniz, CHP'de olan yerlerde yine bu dersler verilecek. Ankaramıza, İstanbulumuza, İzmirimize inşallah bu defa farklı sahip çıkacağız. Büyükşehirlerde Cumhur İttifakı olarak inşallah bu adımı atacağız." diye konuştu.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güngören'deki yatırımlara ilişkin bilgi verirken, şöyle devam etti:
"Bakırköy, İDO, Bağcılar, Kirazlı Metro Hattı'nın yapımına devam ediyoruz. Belediye hizmet binası ve 270 araçlık zemin altı otoparkının yapımı sürüyor. Güngören Mezbahanesi'ni, nikah salonu, kültür ve spor merkeziyle 176 araç kapasiteli otoparka dönüştürüyoruz. Merter Moda merkez cadde ve sokakları düzenleme çalışmalarımız sürüyor. Güngören'de D-100 ve TEM'e alternatif olarak inşa edeceğimiz yeni bir tünelle trafiği rahatlatıyoruz. Bu sayede Güngörenliler, E-5 ve TEM'e bağlanmadan İstanbul'un bir ucundan diğer ucuna ulaşabilecek. Bayrampaşa-Esenler Hal Kavşağı ile Güngören-Esenler Çinçin Deresi Yolu Tüneli alternatif bir güzergah oluşturacak. İlçemize 5 bin 719 araç kapasiteli yeni otoparklar kazandıracağız. Merter'e aktarma merkezi kuracağız. İstanbul'u saracak olan yeşil ağa, Güngören de Zeytinburnu, Eyüpsultan koridoruyla dahil olacak. Tozkoparan, Gençosman ve Abdurrahman Nafiz Gürman mahallelerinden geçecek yeşil koridorla ilçemiz 82 bin metrekare yeşil alana sahip olacak. Güngören Meydanı ve çevresini kapsayan büyük bir alanda düzenleme yapacağız. İlçemize bir millet bahçesi, millet kıraathanesi ve gençlik merkezi kazandıracağız. Sanayi Mahallemizde 30 bin metrekarelik bir alanda ata sporlarımızın yaşatılacağı etnospor merkezi kuracağız."

Haberin Devamı

"KİMİN KİMLERLE İŞBİRLİĞİ YAPTIĞINA ŞAHİT OLDUNUZ"

Türkiye'nin yarın bir "sandık imtihanı" yaşayacağını belirten Erdoğan, şunları söyledi:
"Biz, milletimize önce belediyelerde hizmet etme şerefine nail olmuş, orada kendimizi ispatlayarak ülke yönetimine gelmiş bir kadroyuz. Tıpkı 1994'te olduğu gibi bugün de belediyelerimiz vasıtasıyla milletimizin hizmetkarlığına talip olmanın o büyük heyecanını yaşıyoruz. Kimi yerlerde sadece kendi partimiz, kimi yerlerde Cumhur İttifakı olarak sizlerden belediye başkan adaylarımıza destek istiyoruz. Sandıkta milletimizin teveccühüne mazhar olduğumuz her yerde, şehirlerimize en güzel hizmetleri sunmanın gayreti içinde olacağız. Bu seçim, tıpkı son 6 yıldaki tüm kritik seçimlerimiz gibi, belediye başkanlarını belirlemenin ötesinde bir anlama sahip. Bu seçimde aynı zamanda kendimiz ve evlatlarımız için nasıl bir Türkiye istediğimizin de kararını vereceğiz. Bu seçimde şehirlerimizin, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne nasıl gireceğini de kararlaştıracağız. Seçim kampanyası sürecinde yapılan pazarlıkları, atılan iftiraları, savrulan tehditleri siz de gördünüz. Kimin kimlerle işbirliği yaptığına, ne tür oyunlar oynadığına şahit oldunuz."

Haberin Devamı

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin ve HDP milletvekillerinin konuşmalarını içeren video izleten Erdoğan, "Ne diyor Bay Sezai? Diyor ki 'Kürdistan'da oylar nereye verilecek malum. Batıda da AK Parti ve MHP'ye oy kaybettireceğiz.' Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Güneydoğu Anadolumuz, Doğu Anadolumuz, Karadenizimiz, Akdenizimiz, Orta Anadolumuz, Egemiz, Marmaramız var. Be hey gafil, Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge yok. Çok seviyorsan, Irak'ın kuzeyinde var, terör sevicileri de al yanına defolun oraya gidin. Size biz bu toprakları böldürtmeyeceğiz. Bu Anadolu topraklarında, bu vatan topraklarında asla size mama yok." dedi.

Erdoğan, CHP'nin Adalar'daki adayının, İstiklal Marşı'nı okumadığını ifade ederek, "Bay Kemal İstiklal Marşı okuyor. O ise dut yemiş bülbül gibi dinliyor. Niye? Çünkü bunlar İstiklal Marşı düşmanı. Bunlar HDP'li ama CHP'nin adayı. CHP diyor ki 'Bizim onlarla ilgimiz yok.' Ne yok ya sen kimi aldatıyorsun? Sizin kapalı kapılar ardından ne tür anlaşmalar yaptığınızı daha sandıklar kurulmadan biz adaylara verdiğiniz ayarlarla biliyoruz." şeklinde konuştu.

İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin de bu mekanizma içinde bulunduğunu belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bu dörtlü mekanizmaya yarın sandıklarda demokrasi dersi veriyor muyuz? Bunun için Adalar'daki vatandaşlarımıza da sesleniyorum, şu Adalar'a hizmet bizimle geldi. 94'ten beri, Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum dönemden itibaren Adalar'a ne ihtiyacı varsa bunların hepsini yaptık. Hala da yapıyoruz. Ben buradan Adalar halkına sesleniyorum, gelin oradaki Özlem hanım kardeşime sahip çıkın. Çıkın ki Adalar hizmet görsün. Şimdi biz Yassıada'yı demokrasi ve özgürlükler adasına çeviriyoruz. Kim yapardı bunu? Muhteşem bir ulusal, uluslararası toplantıların yapılacağı ada haline getiriyoruz orayı. Buna CHP'nin aklı ermez. Bu zihniyetin aklı ermez. Onlar ancak idam kararlarının verildiği o adayı desteklemekle kaldılar, biz ise orayı şimdi demokrasi ve özgürlükler adasına dönüştürüyoruz. 3-5 ay sonra açıyoruz."

"YUSUF'UN HESABINI SANDIKTA SORUN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk siyasi hayatının en sancılı, en netameli seçim dönemlerinden birinin yaşandığını dile getirerek, "İşte görüyorsunuz adam bunu söylüyor. Kadın ne diyor? 'Biz sırtımızı YPG'ye, PYD'ye, YPJ'ye dayadık.' Be ey kadın, biz de sırtımızı milletimize ve Rabb'imize dayadık, farkımız bu." diye konuştu.

"Benim Kürt kardeşlerim bu kendilerini aldatan bu sirk cambazlarına oy mu verecek? Ben biliyorum ki vermeyecek." diyen Erdoğan, şunları kaydetti:
"Kürt kardeşlerime bunu da anlatın. Yani bunların neler söylediğini, neler yapmak istediğini anlatın. Bu oyunu hep beraber bozmamız lazım. Bu konuşan Sezai denilen adam bu Kürt de değil, ne idiği belirsiz. Öyle birisi. Kandil'den talimat verenleri de gördünüz. Bu muhalefet heybesinde biriktirdiği tüm cürufu, iftirayı, yalanı, son 2 ayda miting meydanlarında ortaya saçtı. Seçim ofislerimizi kundakladılar. Adaylarımıza saldırdılar. Broşür dağıtan Yusufumuza saldırdılar. Hakaret ettiler. İşte o Yusufumuzun hesabını da yarın sandıkta sorun."
Erdoğan, seçime saatler kaldığını belirterek, yarın akşam Güngören'de yine belediyeyi aynı kararlılıkla AK Parti belediyeciliği olarak devam ettireceklerini söyledi.

Belediyecilikte AK Parti belediyeciliğinin bir devrim olduğunu dile getiren Erdoğan, "25 yıl önce İstanbul'un ne halde olduğunu biliyorsunuz. Bize teslim ettiniz elhamdülillah ne hale getirdik. Şimdi daha iyi yapacağız. Devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

NOTLAR

Köyiçi Aliya İzzetbegoviç Parkı'nda düzenlenen mitinge, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, AK Parti Güngören Belediye Başkan Adayı Bünyamin Demir ile vatandaşlar katıldı.

Erdoğan, konuşması öncesinde "Bir Aşk Hikayesi" şarkısına eşlik etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından vatandaşlara çay dağıttı.

 

SULTANGAZİ MİTİNGİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultangazi mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, “İşte bunlara terör koridorunda, Suriye'nin kuzeyinde dersi verdik mi, Afrin'de verdik mi? Verdik. Şimdi de Fırat'ın doğusunda eğer çekidüzen vermezlerse gereken dersi vereceğiz. Bütün hazırlıklar tamam. Durmak yok yola devam” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisince 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda düzenlenen Sultangazi Mitingi'nde halka hitap etti.

Yerel seçimlerde, büyükşehir ile ilçe belediye başkanlarının, belediye meclis üyelerinin, muhtarların seçilmesinin yanında, ülkenin ve milletin geleceği konusunda da bir tercihte bulunulacağını dile getiren Erdoğan, "Çünkü karşımızda öyle bir ittifak oluşmuş durumda ki bunların amacının belediyeleri yönetmek olmadığı gayet açık. Zaten kendileri de niyetlerini tüm çıplaklığıyla ifade etmekten çekinmiyorlar. İspat mı? Şöyle ekrana bakalım." diyerek, HDP'li milletvekillerin konuşmalarını vatandaşlara izletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bak Kandil'den yönetiyorlar. Şimdi soruyorum, Sultangazi'den Türkiye'ye sesleniyorum, Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı?" diye sordu.

Türkiye'de Kürdistan diye bir bölgenin olmadığını vurgulayan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bay Sezai sen Kürdistan'da mı yaşamak istiyorsun? Irak'ın kuzeyinde Kürdistan var. Terör sevicilerini de al yanına beraber oraya gidin ama bu toprakları biz size böldürtmeyiz. Türkiye'yi bölemeyeceksiniz, buna gücünüz yetmez. Nasıl Gabar'dakileri, Cudi'dekileri, Tendürek'tekileri gömdüysek sizleri de gömeriz. Buna müsaade etmeyiz. Ne diyor, şu andaki terör örgütünün başının heykelini dikeceklermiş. Ne diyor, 'Biz sırtımızı YPG'ye, PYD'ye, YPJ'ye dayadık' diyor. Biz de sırtımızı milletimize ve Rabbimize dayadık, farkımız bu.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar


Bu dörtlü mekanizma, ne var bunda CHP, ne var bunda sırtını PKK'ya, Kandil'e dayayan HDP, ne var bunda maalesef içi karmakarışık sözde İYİ Parti, ne var bunda işte bir de Saadet. Ve ne diyor konuşmasında, İstanbul'da 3 milyon Kürt kardeşim bunlar oylarını nereye vereceklermiş? Soyadı İmamoğlu olan birisine. Ya sen ne zamandan beri benim Kürt kardeşlerimin iradesine ipotek koydun? Benim Kürt kardeşlerimin oyları ne zamandan beri, bu Sezai'nin kendisi Kürt değil ha, bu ne idüğü belirsiz. Sen ne zamandan beri benim Kürt kardeşlerimin oylarını yönlendiriyorsun? Var mı öyle bir şey? Yok. Şimdi Sultangazi yarın bu sandıkları öyle bir patlatsın ki benim Sultangazi'deki Kürt kardeşlerim de buna iyi bir ders versin."

"GÜNEYDOĞU'YA HİZMETİ BİZ GÖTÜRDÜK"

Güneydoğu'ya kendilerinin götürdüğü hizmetten başkasının götürülmediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:
"Ya bunlar çukur kazdılar, hendekleri kazdılar. Kendilerine giden parayı Kandil'e gönderdiler. Bunlar benim Kürt kardeşlerimin istismarını yaptılar. Ne diyor, '1 Temmuz'a kadar terörle mücadele kanunu kaldırmazsınız savaş kapıdadır'. Neredesin, niye gelmediniz? Hadi gelin. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var. Topunuz gelin, topunuz. İşte bunlara terör koridorunda, Suriye'nin kuzeyinde dersi verdik mi, Afrin'de verdik mi? Verdik. Şimdi de Fırat'ın doğusunda eğer çekidüzen vermezlerse gereken dersi vereceğiz. Bütün hazırlıklar tamam. Durmak yok yola devam. Bunların derdi başka. Belediyeler eliyle milletimize hizmet etmek değil, bizi yıkaraka ülkemizin yönetimini ele geçirmek. FETÖ'nün derdi buydu. Onun için darbe girişiminde bulundu."

Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bay Kemal ne yaptı o akşam? Tankların arasından FETÖ'cülerin koruması altında Bakırköy Belediye'sine gitti." diyerek, 15 Temmuz gecesinde havalimanında yaşadıklarını anlattı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yarın Bay Kemal'e de bir ders vermemiz lazım. 9 seçim yaptı, 9'unu da kaybetti Bay Kemal. Ama koltuğu bırakıyor mu? Bırakmıyor. Biz ise 17 yıl girdiğimiz seçimlerin hepsini kazandık. Siz, bizi her zaman bir numara yaptınız. Şimdi yarın bir yenisine daha giriyoruz. Ben inanıyorum. Siz bizi yine bir numara yapacaksınız. Biz sizi seviyoruz. Biz dertliyiz, dertli." ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin 17 yıllık icraatını özetleyen ve CHP yönetimindeki İstanbul'dan görüntüleri içeren videoyu izleten Recep Tayyip Erdoğan, 1994 öncesi görüntüler için, "Şu rezilliğe bak. Ne diyorum ben? CHP, çöp, çukur, çamur... İşte ispatı." dedi.

İstanbul'un su sorununu çözdüklerini dile getiren Erdoğan, "Nereden nereye? Şimdi bunlar başka bir şeyin peşinde. Bu ülkede Erdoğan ve yönetiminden kim rahatsız? İşte bunlar, terör örgütleri... Hepsinin tepesine bindik. Sınırlarımız boyunca terör koridoru kurmak isteyenler tabii ki rahatsız oldu. Ülkemizi IMF'ye teslim etmenin hazırlığı içindeler. Çünkü artık IMF yok. Kardeşlerim, 23,5 milyar dolar borçla devraldım. Ödedik, ödedik, ödedik Mayıs 2013'te hesabı kapattık. Merkez Bankamızın rezervi 27,5 milyar dolardı. Elhamdülillah 100 milyar dolarları aştık. Buralara geldik. Buraya durup dururken gelmedik." şeklinde konuştu.

Bir taraftan yatırım, bir taraftan eğitim, sağlık, adalet, emniyet, ulaşım, enerji, tarım alanlarında adımları attıklarını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:
"Adeta çağ atlattık. Tabii bundan rahatsız oldular. Fakat bizler Filistin'den Arakan'a, Türkistan'dan Bosna'ya kadar tüm mazlumların, mağdurların yanında yer aldığımız için, zalimler rahatsız oldu. Çünkü bu kardeşiniz, 'dünya 5'ten büyüktür' dediği için rahatsız oldular. Peki karşımızdaki ittifak niye rahatsız oluyor? Çünkü bunların Türkiye'nin büyümesi, gelişmesi, kalkınması, güçlenmesi diye bir dertleri yok. Tek dertleri var, 'Tayyip Erdoğan gitsin'. Tamam gitsin de milletimize ne teklif ediyorsunuz, kimi öneriyorsunuz? Ülkeyi, kendi partisini bile yönetemeyen Kılıçdaroğlu'na mı teslim edeceksiniz? Ülkeyi, emirleri Kandil'den alan eş başkanlara mı teslim edeceksiniz? Ülkeyi ortaya çıkışından girdiği ittifaka kadar her şeyi karışık olanlara mı teslim edeceksiniz? Madem yerine talip değilsiniz Tayyip Erdoğan'ı gönderip de ne yapacaksınız? Aslında yapacakları belli. Türkiye'yi yeniden, bizden önceki istikrarsızlık, kaos, yoksulluk, yolsuzluk, yokluk, çöp, çukur, çamur dönemine geri götürecekler. Biz buna müsaade etmeyeceğiz."

"MUTLAKA SANDIĞA GİDİN"

Sultangazililerden yarın sandıklara mutlaka gitmelerini isteyen Erdoğan, "Muhakkak gidelim, gitmeyenleri de götürelim. Onun için ben sizi yarınki seferberliğe davet ediyorum." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini, "Bizim için Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Abaza böyle bir şey var mı? Çünkü biz yaratılanı Yaradan'dan ötürü sevdik. Bizde ayrım yok. Onun için aman, işi sıkı tutuyoruz, sandıklara sahip çıkıyoruz. Yarın akşam buradan müjde bekliyorum." diye tamamladı.

NOTLAR

Sultangazi 15 Temmuz Şehitler Meydanında düzenlenen mitinge Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir ve Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Dursun, AK Parti milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.
Mitingde İstanbul'da seçim broşürü dağıtırken sözlü tacize maruz kalan Yusuf Özoğul’a destek vererek “İyi ki varsın Yusuf” sloganı atıldı.

Konuşması sonrası platformdan bir süreliğine ayrılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden kürsüye gelerek protokol üyeleri birlikte vatandaşlara çay dağıttı.

BAYRAMPAŞA MİTİNGİ

Partisinin Bayrampaşa mitinginde Erdoğan, kendisine "Tayyip dede" diye seslenen bir çocuğa, "Efendim, cici kız. Ben seçimlere bu çocuklarla gireceğim." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendisine verdikleri yüzde 56 oy oranı için Bayrampaşalılara teşekkür eden Erdoğan, "Bayrampaşa 24 Haziran'da kendine yakışanı yapmıştır. İnşallah yarın da çok daha büyük bir başarıya imza atacaktır. Aramızda asla sarsılmayacak, yıkılmayacak, hep diri kalacak bir gönül köprüsü bulunuyor. Bu hasbi bağ Allah'ın izniyle bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Bu bağın, muhabbetin "birilerinin" dengesini bozduğunu anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:
"Öyle ki akla hayale gelmeyecek ittifaklarla karşımıza çıktılar. Aslına bakılırsa bu ittifakı kurmak onların ne aklının ne de becerisinin harcıdır. O kadar maharetli olsalar bugüne kadar milletimizin gönlüne girmeyi başarırlardı. CHP'nin başındaki zat 9 seçimdir partisinin başında, 9'unu da kaybetti. HDP derseniz sırtını nereye dayamış? Kandil'e. Kandil'deki patronlarından emir almadan kılını kıpırdatamaz.

Hanımefendi 15 Temmuz öncesi ne diyordu? Tüm Türkiye'yi 'yurtta sulh' diyerek, 'yaz gelecek başbakan olacağım' diye dolaştı. Arkasından çıka çıka ne çıktı? 15 Temmuz darbecileri çıktı. Saadetin adından başka geçmişiyle hiçbir ilgisi kalmamış. Peki bu partileri kim ve nasıl bir araya getirir, karşımızda bir blok oluşturdu. Türk milletinden bu sorunun cevabını özellikle düşünmesini istiyorum. Bizim asıl üzüldüğümüz nokta, bu partilere gönül vermiş kardeşlerimin iradelerinin adeta pazarda açık artırmaya çıkartılmış olmasıdır. Ülkemizin demokrasisinin bugün bulunduğu düzeye gelmesi için çok emek verdik.

Şimdi birilerinin Türkiye'yi yeniden ödünç oy isteme günlerine geri götürmesine rıza gösteremeyiz. Bunun için İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ülkemizin her yerindeki kardeşlerimden oylarına, iradelerine sahip çıkmalarını istiyorum ve verilen oyun aslında nereye gittiğini, kime gittiğini, kimin işine yarayacağını, hangi amaç için kullanılacağını hesaplamak hepimizin vazifesidir. Zira kendimizle birlikte evlatlarımıza nasıl bir Türkiye bırakacağımızın kararı, sandıktan çıkacak sonuca bağlı. Şimdi diyeceksiniz, 'Biz sadece şehirlerimize belediye başkanı seçiyoruz.' Aslında biz de öyle düşünüyoruz. Siyasette rüşdünü belediyelerde ispat etmiş, oradan ülke yönetimine gelmiş bir kadro olarak, bir kardeşiniz olarak en rahat olduğumuz alan budur."

Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Bayrampaşa'yı iyi tanıdığını, futbol oynadığını dönemlerden siyasetteki dönemlerine kadar gençlik yıllarının buralarda geçtiğini dile getiren Erdoğan, diğerlerinin Bayrampaşa'yı tanımadığını, bilmediğini kaydetti.

Bayrampaşa'yla çok sıcak ilişkilerinin olduğunu ifade eden Erdoğan, "Şu anda Bayrampaşa'ya yine bu dönem aday olarak gösterdiğimiz Atila Aydıner kardeşim aynı şekilde yol arkadaşlığımız bundan ta 35 yıl öncesine dayanıyor. Yani rastgele gökten zembille buraya bir adaya göndermedik." dedi.

Erdoğan, "Şimdi karşımıza birileri çıkıp ne diyor, 'rövanş alacağız.' Ya sen neyin rövanşını alacaksın? Biri çıkıyor, 'intikam' diyor. Ne intikamı? 15 Temmuz'un intikamını mı alacaksın? Darbecileri indirdik diye mi intikam alacaksın? Şimdi işin rengi değişti. Soruyorum size, şehirlerimizin belediye başkanlığı seçimi için terör baronları niye kampanya yürütüyor? İlerimizi, ilçelerimizi yönetecek belediye başkanının kim olacağı terör örgütlerini niye bu kadar yakından ilgilendiriyor? Bizim belediye başkanlarımız yurt dışındaki mahfilleri niye bu derece alakadar ediyor? Demek ki, mesele sadece belediye başkanları meselesi değil, burada işin altında başka şeyler var." değerlendirmesini yaptı.

Belediyecilik konusunda rakip tanımadıklarını dile getiren Erdoğan, "1994'te bu kardeşinizi İstanbul'a belediye başkanı seçtiniz. Peki, bu CHP neydi? Çöp, çukur, çamur, bir de çarpık yapılaşma. Kurdukları ittifakın aynı ne? Zillet İttifakı. Bizimki Cumhur İttifakı. Biz bu ittifakı nerede kurduk? 15 Temmuz'da kurduk. Niye? Çünkü bu devlete, bu millete darbe yapıyordu. Kimler? FETÖ'cüler. Bu ülkede bir de malum PKK. Onun uzantıları var." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

"Şimdi, o günden bugüne gereken dersi aldılar mı?" diyen Recep Tayyip Erdoğan, "FETÖ'cüler yakalananlar şu anda cezaevinde. PKK ve onun güdümlüleri hepsi kaçıyor. Bunları Cudi'de gömdük. Gabar'da gömdük. Tendürek'te gömdük. Kandil'de gömüyoruz. İşte lider kadroyu geçenlerde Kuzey Irak'ta vurduk. En tepe adamları şu anda komada kıvranıyor. Yanındaki 4 kişiyi etkisiz hale getirdik. Niye? Siz bize böyle bir emir verdiniz, bu emrin gereğini yerine getiriyoruz. Şimdi belediye hizmetleriyle ilgili rekabetten asla kaçmadık, kaçmayız. Meseleyi Türkiye'nin geleceğiyle ilgili bir karar noktasına getiren biz değiliz. Sözleri ve eylemleriyle bizim karşımızdakiler. Daha seçim sonuçları belli olmadan medyada, sosyal medyada, sokaklarda, havalimanlarında milleti tehdit etmeye, taciz etmeye, tahkir etmeye başladılar. Bu azgınlığı milletimiz cevapsız bırakır mı? Bunun için yarın mutlaka sandıklara gitmeli, tercihimiz doğrultusunda oyumuzu kullanmalıyız." ifadelerini kullandı.

Gelecek dönemde Bayrampaşa'ya büyük hizmetler kazandırılacağını bildiren Erdoğan, şunları anlattı:
"Muratpaşa Mahallesi'ne kapalı yüzme havuzu ve bir okulumuza kapalı spor salonu yapıyoruz. Altıntepsi İtfaiye İstasyonu'nun yapımı sürüyor. Bayrampaşa'ya Türkiye'deki tüm üniversitelerin araştırma merkezi kuracağı bir teknoloji üssü açıyoruz. Laboratuvar ve test merkezlerini barındıracak bu teknoloji üssünde 6 bin 500 kişi çalışabilecek. Bayrampaşa'da yapacağımız yeni yol ve kavşaklarla trafiği rahatlatıyoruz. Dumlupınar Caddesi, Namık Kemal Caddesi, Askeri Fırın Sokak, Yılanlı Ayazma Sokak ile Davutpaşa Caddesi, Eski Londra Asfaltı ve Yıldız Caddesi kesişiminde geometrik bir düzenleme yapacağız."
TEM bağlantı yolu üzerine eski cezaevi civarında yeni bir köprü inşa edeceklerini söyleyen Erdoğan, "Vatan Caddesi-Mahmutbey Köprüsü arasındaki yolu rehabilite edeceğiz. Ulaştırma Kavşağı, Şehit Kamil Balkan Caddesi, Millet Caddesi, Eski Edirne Asfaltı, Otogar Bağlantı Yolu arasında yeni yol ve kavşak yapacağız. Bayrampaşa'da inşa edeceğimiz iki yeni tünelle ulaşım daha hızlı hale gelecek. Gaziosmanpaşa, Eyüpsultan, Bayrampaşa, Esenler Tüneli ve Küçükçekmece Gümrük Yolu, Avcılar, Küçükçekmece Gölü Tüneli'yle birlikte Bayrampaşa'da alternatif trafik güzergahları oluşacak." diye konuştu.

İLÇEYE 5 BİN 148 ARAÇ KAPASİTELİ YENİ OTOPARK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçeye 5 bin 148 araç kapasiteli yeni otoparklar kazandırılacağını, Kocatepe ve Terazidere arasına yaklaşık 6 kilometre uzunluğunda bisiklet yolu inşa edileceğini dile getirerek, İstanbul'a yapılacak yeşil koridorun Bayrampaşa'dan da geçeceğini belirtti.

Bayrampaşa'ya yapılacak Kocatepe ve Bayrampaşa şehir terasları ve millet bahçesiyle ilçenin yeni hayat alanlarına kavuşacağını kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:
"Geçmişi 192 yılı bulan Çevik Kuvvet binasını aslına uygun bir şekilde restore ederek, kültür ve sanat faaliyetleri için kullanacağız. Çevik Kuvvet'i oradan taşıyoruz. Orayı da tarihi olarak bir müze, kültür sanat merkezi haline getiriyoruz. Çetin Emeç Stadı'nı yenileyerek, 5 bin kişilik bir stat ve 2 bin kişilik kapalı spor salonunu ilçemize kazandıracağız. Stadın yanında bulunan 40 dönümlük alanı da tamamen boşaltarak, burada yeni bir projeyi hayata geçiriyoruz. Proje içinde zemin otoparkından bireysel spor merkezlerine, yüzme havuzlarına kadar pek çok ünite bulunacak."

"BUNLARIN HANGİSİNİN SİYASETTE BÖYLE BİR GEÇMİŞİ, TECRÜBESİ, DENEYİMİ VAR?"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'a Binali Yıldırım gibi birisinin gerektiğini ifade ederek, "Aynı zamanda 'Dünyayı tanıyan, dünyanın da onun tanıdığı bir belediye başkan adayı gerekir.' dedik." diye konuştu.
Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"(İmamoğlu) Peki bunların gönderdiği aday? Proje, proje... Ondan İstanbul gibi bir şehre belediye başkan adayı olur mu? Bay Kemal'e göre olur. Niye? Bay Kemal'i zorlayacak birisi olmaması lazım. O, koltuğu sağlam tutmanı gayreti içinde. Bizim öyle bir derdimiz yok. Biz bu yola, 40 yıldır siyasetin içinde girdik, çekirdekten, gençlik kollarından geldik, tırnaklarımızla. Bunların hangisinin siyasette böyle bir geçmişi, tecrübesi, deneyimi var? Yok. Siz, İstanbul'da da bu kardeşinizi seçtiniz ve başbakan yaptınız, daha sonra cumhurbaşkanı yaptınız. O, ise kasetle geldi."

Vatandaşlardan yarın mutlaka sandıklara gitmelerini isteyen Erdoğan, "Kırgınlıklarımızı, küskünlüklerimizi, öfkemizi içimize gömeceğiz. Hepimizin yaraları olabilir, doğrudur ama biz 'Marifet iltifata tabidir.' diyeceğiz. Kim buraya daha iyi hizmet verir? AK Parti verir. O zaman desteğimizi vereceğiz. Biliniz ki hangi belediye başkanım veya milletvekilim benim halkımı üzerse, beni de üzmüş olur." dedi.

NOTLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayrampaşa Spor Kulübünün atkısıyla platforma çıktı. Alandaki vatandaşların yanı sıra çevredeki ev ve iş yerlerinden kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları da selamladı.

Erdoğan için pencereden tezahüratta bulunan bazı vatandaşların meşale yaktığı görüldü.

Mitinge, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Atila Aydıner katıldı.

Mitingin sonunda Erdoğan, katılımcılara çay dağıttı.

KAĞITHANE MİTİNGİ

Erdoğan, partisince Sultan Selim Mahallesi'nde düzenlenen Kağıthane mitinginde, Kağıthane'nin desteğini hep aldığını ifade ederek, "İnşallah yarın rekor bir oyla Kağıthane'nin tercihinin yine hizmet siyasetinden, gönül belediyeciliğinden yana olacağını karşımda görüyorum. İstanbul'un yönetimine talip olup da Kağıthane'yi Kağıttepe olarak bilecek kadar bu şehirden uzak olanlara derslerini bir kez daha vereceğinize inanıyorum." diye konuştu.

Seçim döneminin hem yurt içinde hem de yurt dışında Türkiye'ye yönelik niyetlerin, heveslerin, projelerin tüm açıklığıyla ortaya çıkmasına vesile olduğunu dile getiren Erdoğan, katılımcılara şöyle seslendi:

"Biz belediye başkanlarımızı seçeceğimizi sanırken, meğer birileri bu seçimi ülkemizin başına çorap örme, birileri de intikam ve rövanş aracı haline getirmek istiyormuş. Bazı televizyon programlarında ekonomiden bahsediyorlar. Biz yerel seçim mi yapıyoruz yoksa genel seçim mi yapıyoruz? Ekonominin patronu şu anda Türkiye'de bu ülkenin cumhurbaşkanı olarak benim, kabinem, ekonomiyi biz yönetiyoruz, belediye başkanları mı ülkenin ekonomisini yönetecek? Hazine ve Maliye Bakanını mı bunlar seçiyor yoksa herhangi bir ile, ilçeye belediye başkanı mı seçiyor? Hepinizin zaten bunları çok iyi bildiğine inanıyorum. İstiyorum ki sandıkta yarın öyle bir ders verin ki milletime bir daha bu yalanları söylemeye devam etmesinler. Çünkü atalarımızın güzel bir sözü var, '180 kere de tekrar etsen fayda var.' Anlatacağız, bildiklerinizi bilmeyenlere söylememiz lazım."

Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Erdoğan, bu seçimin bir beka seçimi olduğunu söylediklerinde birilerinin dudak bükerek "O kadar da değil." dediklerini aktararak, "Bunu
söyleyenler, Kandil'den gelen mesajları, Kandil'in emrindeki partinin seçim
stratejisini diğer partilerin listelerinden gösterdiği terör örgütü mensubu belediye meclis üyesi adaylarını görünce inanıyorum ki ikna olmuşlardır. Şu anda Türkiye'de maalesef bu seçimde Kandil değerlendirme yapıyor, Pensilvanya değerlendirme yapıyor. Oradan gelen talimatlarla listeler hazırlanıyor. Belediye başkan adayları, belediye meclis listeleri buna göre hazırlanıyor." diye konuştu.

"İTTİFAKIMIZI PAZARA KADAR DEĞİL, MEZARA KADAR DEVAM ETTİRMEYİ BİZE NASİP EYLE"

"Ya Rabbi bu ittifakımızı pazara kadar değil, mezara kadar devam ettirmeyi bize nasip eyle." diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu FETÖ denilen zalim, bu ülkede ümmeti böldü ve kendine göre Allah muhafaza burada söylemek hiç mi hiç edebime uygun düşmüyor buna göre yorumlar yaptı. Bak kaçtılar gittiler, hala kaçıyorlar, ama onlar kaçacak biz kovalayacağız. Aynı şekilde PKK terör örgütünün mensuplarını Cudi'de, Gabar'da, Kandil'de, Tendürek'te vurduk, vurmaya devam edeceğiz. Benim milletimin huzurunu kaçıranlara biz bu ülkede fırsat vermeyeceğiz. Biz, bunun için varız. Bütün bunlara bakarak eğer birileri ikna olmuyorsa, 16 bin 500 kilometre öteden katliam silahlarının üzerine kazınan mesajları görünce her halde ikna olmuşlardır. Bu da yetmediyse, son günlerde döviz, enflasyon, faiz şer üçgeninde çevrilen yeni dolapları görünce herhalde ikna olurlar. Seçimler bahanesiyle ülkemize yönelik bu saldırılarda görülen artışın gayesi, 2023 hedeflerimizle somutlaştırdığımız o büyük, güçlü ve müreffeh Türkiye yolunu kapatmaktır. Bunu başaramadılar. Ne dediler? 'Domates, patates, patlıcan.' Bunlarla bu işin ne alakası var? Milletimi patlıcan, domates, patates, biber bunlarla mı aldatacaksınız? Bu millet 'Çanakkale geçilmez' dediği zaman bir tas çorbaya talim etmiştir. Bay Kemal de zannediyor ki bunları söylersem bu milleti aldatırım. Bu ülkede ne patlıcan ne patates ne domates sıkıntısı var. Ne oldu? Hemen biz tanzim satışları kurduk. Bir anda fiyatlar yüzde 50 düştü. Şu anda bunlar gündem de mi? Olay bu kadar basit."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kağıthane'de halka seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kağıthane ile geçmişlerinin yeni olmadığını belirterek, "Bay Kemal gibi bunlar buraların adresini bilmez. Meral Hanım buraların adresini bilmez. Ama biz siyasetimizi gençlik yıllarımızdan beri buralarda yaptık. Kağıthane'nin çöp, çamur, çukur olduğu zamanlardan itibaren yaptık." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Kağıthane mitinginde yaptığı konuşmada, savunma sanayisinin 17 yıl önce yüzde 20'sini, şimdi ise yüzde 68'ini karşıladıklarını kaydetti.

Artık Amerika'dan insansız hava aracı almadıklarını belirten Erdoğan, "Çünkü insansız hava aracımızı kendimiz üretiyoruz. Silahlı insansız hava aracını kendimiz üretiyoruz. İşte onun için bu teröristler artık Kandil'de bile kaçacak delik arıyorlar. Daha güçlüyüz. Daha da iyi olacak. Bunun için işte Zeytin Dalı ve Afrin operasyonlarını başarılı yaptık. Oradaki tünelleri bu teröristlerin başına geçirdik. Her türlü baskıya boyun eğeceğimizi zannediyorlar. O, eski Türkiye'ydi. Şimdi o Türkiye yok, bu Türkiye başka. Zira bizim şimdi Rabiamız var. Ne diyoruz, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız." diye konuştu. 

"TERÖR ÖRGÜTLERİ BİR DAHA ASLA BOYUN GÖSTEREMEYECEKLER"

"Ne yapsalar boş." diyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu millete bir daha inşallah şehit Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının acısını yaşatmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu millete bir daha fidan gibi gençlerin darağacında son nefeslerini verişini kimseye seyrettiremeyecekler. Bu ülkenin dağlarında ve şehirlerinde terör örgütleri bir daha asla boyun gösteremeyecekler. Bu ülkenin güney sınırlarını terör koridoruyla kapatmaya çalışanlar, asla buna fırsat bulamayacaklar. Gereken dersi bunlara her an verdik, veriyoruz ve vereceğiz. Seçimden sonra ilk iş Suriye meselesini mümkün olursa masada değil, sahada mutlaka çözeceğiz. Durmak yok." 
İster içeride, ister dışarıda olsun bu milletin işine, aşına, ekmeğine göz dikenleri asla affetmeyeceklerini vurgulayan Erdoğan, "Silahlı terörü bitirmekte ne kadar kararlıysak, ekonomik terörü bitirmekte de o kadar kararlıyız. Sandıkları, ülkemizin ve milletimizin geleceğine vuracakları darbenin aracı haline getirmek isteyenler, şimdiden tehditlere başladılar. İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlıkları için verdikleri destek karşılığında eş başkanlıktan bahsediyorlar. İşte bu Kandil'e sırtını dayayanlar bu." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "17 yıldır ne yaptınız" dediğini belirterek, partisinin yaptığı hizmetleri mitinge katılan vatandaşlara sinevizyondan izletti.

Görüntüler devam ederken Erdoğan, "Yüksek hızlı tren orada ama binmek nasip olmadı yetişemiyor. Aynı zamanda Marmaray, denizin altında olduğu için göremiyor. Avrasya Tüneli denizin altında bunu da göremiyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçemedi, geçemiyor. Herhalde biraz sıkılıyor. Osmangazi Köprüsü aynı şekilde. Bunca eserler... Sadece İstanbul'a 255 katrilyon liralık yatırım yaptık. 255 katrilyon, dile kolay. Niye? Biz bu milleti, Allah için sevdik. Biz bu millete aşığız. Biz bu milletin dertlisiyiz. İşte şu eserlerle bunları gösteriyoruz. Kardeşlerim, şimdi burada tabi 18, 20, 25 yaşındaki gençler bilmez." ifadelerini kullandı. 

"DEVRAN DEĞİŞTİ"

İstanbul'da kendilerinden önceki dönemde Ikarus marka otobüslerin olduğuna dikkat çeken Erdoğan, bu otobüslerin oldukça kirli olduğunu söyledi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul'a belediye başkanı oldum ilk işim, benim milletim bu otobüslere mi biner? 6 bine aşkın şu ana kadar İstanbul'a Mercedes otobüs aldık. Niye? Benim Ahmetime, Mehmetime, Fatmama, Ayşeme bunlar layık değil mi? Niye o ilkel otobüslerle bu millet mahkum edilir? Bu devran değişti." dedi.

Kağıthane'den metro hatlarının geçtiğini hatırlatan Erdoğan, "Bugünleri gördük. Allahıma hamdolsun. Daha güzellerine layıksınız. Bunlar da olacak." diye konuştu. 

"BU ALDATMACALARA, BU OYUNLARA DA GELMEYECEĞİZ"

Hiçbir zaman yeise kapılmayacaklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Daha iyi olacağız ve güzellikleri görüyoruz. Alt yapıda görüyoruz, üst yapıda görüyoruz. Elhamdülillah her şeyimiz ortada. Nereden nereye? İşte geçmişte Avrupa'da çalışan kardeşlerimiz, buraya geldikleri zaman ellerinde çikolatalarla, defterlerle gelirlerdi. Şimdi böyle bir şey var mı artık? Her şey artık ülkemizde hamdolsun var. Daha iyi olacak ve güzel günler hamdolsun şu anda yaşanarak geliyor. İşte ben hep şuna bakıyorum, anneler, babalar, çocuklarınıza da lütfen bunu söyleyin, deyin ki 'Bak, 94'te böyle bir Kağıthane yoktu ama şimdiki Kağıthane çok daha farklı.' Bu aldatmacalara, bu oyunlara da gelmeyeceğiz. İnşallah atacağımız adımlarla pazartesiden itibaren bir başka enerjiyle yola koyulacağız."

Vatandaşlardan sandıklara gitmeyi ihmal etmemelerini isteyen Erdoğan, "Şunu da unutmayalım, kale içeriden fethedilecek. Benim hanım kardeşlerim, bu işin baş aktörü. Kaleyi içeriden fethedeceğiz. Beyler, hanımlar kararlı. Siz ne durumdasınız?" dedi.

Erdoğan, Kağıthanelilerden, Türkiye'nin değişik yerlerinde oturan yakınlarına da telefonla ulaşmalarını ve demokratik gücü sandıkta ortaya koymalarını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne diyor Kandil'dekiler. Bölücü terör örgütü başının heykelini dikeceklermiş. Bir kadın çıkıyor, diyor ki 'Biz sırtımızı YPG'ye, YPJ'ye, PYD'ye dayıyoruz.' diyor. Biz de sırtımızı milletimize, Allahımıza dayıyoruz. Onun için durmak yok, ha gayret." diye konuştu. 

NOTLAR

Kağıthane Sultan Selim Mahallesi Sultan Selim Caddesinde düzenlenen mitinge, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, milletvekilleri, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Kağıthane Belediye Başkan Adayı Mevlüt Öztekin, AK Parti ve MHP teşkilat üyeleri ile vatandaşlar katıldı. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokol üyeleri, miting sonrası vatandaşlara bez çanta ve çay dağıttı. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (30.03.2019)-2İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..