GeriGündem Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında AK Parti üyelerine sürpriz telefon
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında AK Parti üyelerine sürpriz telefon

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ödül töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'ye yeni üye olan vatandaşları telefonla arayıp tebrik etti. Yeni üye partililer, telefonda karşılarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görünce şaşkınlıklarını gizleyemezken, ortaya güldüren diyaloglar çıktı.

İŞTE ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI

İstanbul İl Teşkilatımızın partimize kazandırdığı 45 bin yeni üyesine "hoşgeldin" diyorum. Yeni üyelerimizin partimize katılmasına katkıda bulunan arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

Gençlik kollarında aktif siyasete başladığım, 1976'dan beri bu çalışmaların önemine yakinen tanık biriyim. Bugün, AK Parti 10,5 milyon üye sayısıyla Türkiye'nin en çok üyesi bulunan bir partidir. Bunun dünyada da bir örneği yok.

Üye sayımız toplam seçmenin yüzde 10 gibi önemli bir orana yaklaşıyor. Geçtiğimiz yıl nüfus 83 milyonu aştı. Bu ülkede herkesin gönlünü kazanmadan ve orada kalıcı hale gelmeden görevimizi yerine getirmiş saymıyoruz. Türkiye'nin en çok oy alan ve 17 yılı aşkın süredir iktidarda bulunan partisinin Genel Başkanı olarak hala diğer partilerden çok il ve ilçe ziyaretleri yapıyorum.

AK Parti'nin sırtını yere getirmeye kimsenin gücü yetmeyecek. AK Parti uluslararası coğrafyaya hitap eden bir partidir. Bunun idrakı içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

"AK Parti milletin partisidir" Bunu boşuna söylemiyoruz. İsminden ve programından başlayarak her şeyiyle milletimize hizmetkar olacak bir anlayışla inşa ettik. Burada kibir gurur yok. Birileri afra tafra yapabilir. Gurur satabilir ama biz bunu asla yapamayız. Bizim için tebessüm bir sadakadır. Bunu böyle bileceğiz.

Türkiye'de kuruluşu tepeden tabana değil tabandan tepeye hareket eden tek parti, AK Parti'dir.

Üye çalışması yapmak aynı zamanda kapı kapı dolaşmak, sıkılmadık el, dokunmadık gönül bırakmamak anlamına gelir. Biz milletimizle birlikte olacağız ki seçimde oy istemeye yüzümüz olsun. Son yıllarda girdiğimiz oy oranımızı asla yeterli görmüyoruz. AK Partinin olması gereken yer yüzde 50'lerin çok çok üstündedir. İnşallah yeni çalışmalarla bunu sağlayacağız. Kuru üye değil, her üye bileceğiz ki adeta birer çarpan olarak artacak.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan canlı yayında AK Parti üyelerine sürpriz telefonCUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AK PARTİ ÜYELERİNE SÜRPRİZ TELEFON

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Yeni Üye Çalışmaları Ödül Töreni'nde, her ilçeden bir yeni üyeyi telefonla arayarak tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen törende, konuşmasına bir süre ara vererek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya'nın yardımıyla ilçelerdeki yeni üyelerin üyelik formlarının bulunduğu klasörden tesadüfi olarak seçilen yeni üyeleri aradı.

Görüşmeler sırasında birçok üyenin Erdoğan ile konuştuğuna inanamaması üzerine renkli görüntüler ortaya çıktı.

Gaziosmanpaşa'dan partiye üye olan üniversite öğrencisi Doğan Ayhan ile görüşen Erdoğan, şu anda çok heyecanlı olduğunu belirterek, 39 ilçeyi de arayacaklarını söyledi.

Görüşmede Ayhan'ı üyeliği için tebrik eden Erdoğan, "Şu anda İstanbul İl Teşkilatı'nda bini aşkın kardeşimizle bu aylık üye kampanyasının ödül törenindeyiz. Ben dedim ki 'İyi güzel ama bütün ilçelerden şöyle rastgele bir üyemizin adını anons edeceğiz. Bakalım bu iş doğru mu değil mi?" dedi.

Sakarya'da dış ticaret okuduğunu öğrendiği Ayhan'a başarılar dileyen Erdoğan, "Fakat tabii sadece Doğan'ın üyeliği yetmez. Senin gibi genç, dinamik bir kardeşimizden bundan sonra da çok daha fazlasıyla üye kayıtlarını yapma gayretini bekliyoruz." diye konuştu.

Ayhan'dan "İnşallah Başkanım" yanıtını alan Erdoğan, görüşmeyi "Yol onun, varlık onun, gerisi hep angarya / Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya" dizeleriyle tamamladı.

"BABAM HER SEÇİMDE 'OYUNUZU TAYYİP BEY'E VERMEZSENİZ HAKKIMI HELAL ETMEM.' DİYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Fatih'te yaşayan Mustafa Demir adlı üye ile görüştü. Erdoğan görüşme sırasında üyeliği dolayısıyla Fatih'te fırıncılık yapan Demir'i tebrik ederek, "Adıyaman'ın neresindensin?" diye sordu. Demir'in "Kahta" cevabı üzerine Erdoğan, "Tam yerindensin." değerlendirmesini yaptı. Erdoğan, "Biz şimdi bu üye kayıt toplantısında ödül törenini yapıyoruz ve rastgele Fatih ilçesinden bir üye formunu açtım, sen çıktın." dedi. Demir'in 3 çocuğu olduğunu öğrenmesi üzerine Erdoğan, "Sen tabanı tutturdun fakat biz en az üç diyoruz değil mi?" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Demir'in "Fırıncı olarak bazı sıkıntılarımız oluyor Başkanım." demesi üzerine, kendisi de Adıyamanlı olan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'ya "Sen de Adıyamanlısın. 'Fırıncı olarak bazı sıkıntılarımız oluyor.' diyor, ona göre buradan şimdi formu da çıkarıp irtibatı kuracaksın." talimatını verdi.

Görüşmede babasının memleketten bugün geldiğini dile getiren Demir, "Sizi çok seviyor. Her seferinde seçim olduğunda, 'Tayyip Bey'e oyunuzu vermezseniz hakkımı helal etmem.' diyor. Geçen gün açık kalp ameliyatı oldu. Yoğun bakımdan çıkar çıkmaz ilk söylediği şey, 'Allah razı olsun Tayyip'ten bu hastaneleri yapmış.' oldu." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Allah razı olsun. Rabb'im işinizin bereketini artırsın. Anneye, babaya çok çok selamlar söyle. Ben Tevfik Bey'e de üyelik formunu vereceğim ama üyeliği de daha da artıracaksın. Çok üye yapacaksın. Durmak yok, yola devam. 'Bizim de bir yerden tutmamız lazım.' diyor." ifadeleriyle görüşmeyi sonlandırdı.

Daha sonra bir başka üyeyle görüşen Erdoğan, üyenin kendisiyle konuştuğuna inanmaması üzerine "İlhami niye güldün? Yok, gerçekten ben Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan. İstanbul İl Teşkilatında üyelerle ilgili bir ödül törenindeyiz ve sizleri de buradan tebrik etmek için arıyorum. Üyeliğiniz hayırlı olsun inşallah." dedi.

Üyenin 4 çocuğu ve 5 torunu olduğunu öğrenmesi üzerine Erdoğan, "Maşallah sen bayağı hızlı gidiyorsun. Allah eksikliğini vermesin. Hepsine çok çok selamlar söyle." diye konuştu.

Alanyalı olduğunu, 40 yıldır İstanbul'da yaşadığını aktaran üyeye Erdoğan, "Bak şu anda İstanbul İl Teşkilatındayız. Bini aşkın burada kardeşimiz var. Senin üyeliğini tebrik ediyorlar. Bütün aileye selamlarımızı ilet. Ama sadece senin üyeliğin yetmez. İnşallah senden yeni yeni üyeler bekliyoruz. Ben Mevlüt Çavuşoğlu'na da söyleyeceğim senin üyeliğini. Mevlüt Çavuşoğlu da Alanyalı." ifadelerini kullandı.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan canlı yayında AK Parti üyelerine sürpriz telefon

"BİZ HEPİMİZ AK PARTİ'LİYİZ AİLECEK"

Erdoğan, daha sonra Çatalca'dan Gülden Şentürk isimli üyeyi arayarak görüştü. Şentürk'ün görüşmede Erdoğan'a "Ağabey" şeklinde hitap etmesi salondakiler tarafından alkışlandı.

Şentürk'e "Kaç çocuk var?" diye soran Erdoğan, "Ben bekarım ağabey." yanıtını, "O zaman bundan sonrası için hayırlı olsun demek var." karşılığını verdi.

Erdoğan, görüşmede "Sadece senin üyeliğin yetmez, bir de yeni yeni üyeler partimize kazandırmamız lazım. İnanıyorum ki sen bunları sağlayacaksın." dedi. Erdoğan, daha sonra Şentürk'ün yengesi ile de görüştü. Kendisi ile görüştüğüne inanamayan üyeye Erdoğan, "Ben Tayyip Erdoğan. Ben Gülden Hanım'ın yengesiyle mi görüşüyorum? Peki sen de üye oldun mu AK Parti'ye?" diye sordu.

Üyenin tekrar "Siz kimsiniz?" diye sorması üzerine Erdoğan, "Söyledim ya ben Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan. İnanmadın mı? Şu anda İstanbul İl Teşkilatında üye kayıtlarıyla ilgili ödül töreni yapıyoruz. Oradan da rastgele üyelerimizi arıyoruz. Bunlardan bir tanesi de Gülden çıktı Çatalca'dan. Gülden'i aradım ve şimdi yengesi olarak sizinle de konuşmuş oluyoruz. Ben diyorum ki AK Parti'ye sadece üye olmak yetmez, bir de üye olmayanları da AK Parti'ye kazanmak için hep birlikte gayret edelim." diye konuştu. Üyenin "Biz hepimiz AK Parti'liyiz ailecek." ifadelerine karşılık Erdoğan, teşekkür ederek görüşmeyi sonlandırdı.

Bu telefon görüşmesinin ardından Erdoğan, konuşmasını tamamlayınca kalan ilçelerdeki üyeleri de AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile arayacaklarını söyledi.

Belde kongrelerini tamamladıklarını, 23 Şubat itibarıyla ilçe kongrelerine başlayacaklarını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Kongrelerimizde hem yönetime talip olma hem de katılım noktasında çok büyük teveccüh yaşıyoruz. Buradan bir kez daha ülkesine, milletine, şehrine hizmet etmek isteyen herkesi AK Parti teşkilatlarında görev üstlenmeye çağırıyorum. Israrla üstünde durduğum bir konu var. O da şu, 'Ömerleri bulacağız. Haticeleri ve Ayşeleri bulacağız. Teşkilatımızı bu anlayış üzerine bina edeceğiz. Herhangi bir spekülasyona vesile olacak kişiler değil, bu konuda hassas olacağız. Güçlü bir teşkilat altyapısı ile 2023'e hazırlanacağız. Kadın ve gençlik kolları kongrelerimiz sürüyor. Tüm kadın ve gençlerimizi teşkilatlarımızda görev almaya davet ediyorum. Bugüne kadar fedakarlık, azim ve samimiyetleriyle AK Parti'ye katkı veren her kardeşimiz mutlaka teşkilatımızda yer bulacak. Milletvekilliğinden belediye başkanlığına kadar tüm kademelerimiz her kardeşimize açıktır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasetin gönüllü bir uğraş olduğunu vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"AK Parti'de siyaset kapıları, amacı ülkesine hizmet etmek olan herkese her kademede sonuna kadar açıktır. AK Parti ailesi içinde yer alan tüm kardeşlerimizin bu bilinçle gece gündüz çalıştıklarına inanıyorum. Unutmayınız, AK Parti güçlü olursa Türkiye de güçlü olur. Bunun için ülkemizi hedef alanlar, aynı zamanda AK Parti'ye saldırıyor. Bize diz çöktürebilirlerse milletimizin direncini kırıp, Türkiye'yi istedikleri istikamete yönlendirebileceklerini biliyorlar. Bu bakımdan AK Parti'de görev üstlenmek demek, millete hizmet yanında vatan müdafaasında en ön safta yer almak demektir. Bugün Türkiye en az Cumhuriyetimizin kuruluş dönemindeki kadar kritik, sonuçları en az o dönemde ki kadar büyük olacak bir mücadelenin içindedir. Siyasi, ekonomik, askeri olarak o kadar büyük bir saldırı altındayız ki tam manasıyla Çanakkale'deki gibi 7 düvele karşı duruyoruz desek yeridir. Mücadelenin büyüklüğü öncelikle bizlerin yani milletimizin, ülkeyi yönetme sorumluluğunu tevdi ettiği kadroların sağlam durmasını, safları sıkı tutmasını gerektiriyor. Bir siyasi parti olarak, saflarımızın sıklığının somut işareti kadrolarımızın ahengi ve milletimizden aldığımız desteğin oranıdır. Kurulduğumuz günden beri, girdiğimiz her mücadelede yanımızda yer alan, desteğini bizden esirgemeyen milletimizin gönlünün yine bizimle olduğunu biliyoruz. AK Parti teşkilatlarında özellikle bize düşen görev,

varsa gönül kırıklıklarını telafi etmek, bununla beraber yeni gönüller kazanmaktır. Bir ay içinde 45 bin üye. Özellikle bir şeyin üzerinde durmam lazım. Şimdi 'Bazıları istifa ediyor.' diyorlar. Edebilir ama bakın bir ayda 45 bin geldi. Bizim için bu noktada söylenmez ama mecburen söyleyeceğim, ölenler öldü, kalan sağlar bizimdir. Olay bu. 'Bir ölür, bin diriliriz.' var ya onun için üzülmeye gerek yok, yeter ki teşkilatımız bir olsun ve çalışsın. Bu üye kayıtlarında yoğun bir şekilde çalışmaya devam edelim. Gitmişler, hayır olmuş. Niye? Demek ki onlar kendileri için burada beklediklerini bulamadılar."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aynı anlayışla yola devam edeceklerini dile getirerek, "Yeter ki düsturumuz tek millet, tek vatan, tek bayrak tek devlet olsun. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bu anlayışla da yolumuza devam edeceğiz. Büyük kongremize her bakımdan Türkiye'nin geleceğini kucaklamaya hazır, milletimize daha büyük hizmetler getirmeye azimli bir şekilde gideceğiz." dedi.

SURİYE MESAJI

Konuşmasında Suriye'deki gelişmelere de değinen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Suriye'deki gelişmeler ülkemizin geleceğini biçimlendirmede hayati öneme sahiptir. Buradan bir kez daha ifade ediyorum; Türkiye'nin Suriye topraklarını işgal ve ilhak gibi bir niyeti asla söz konusu değildir. Tam tersine biz Suriye topraklarını işgalinin ve ilhakının önüne geçmenin gayreti içindeyiz. Suriye topraklarının neredeyse 3'te 1'lik bölümü, PKK terör örgütünün ve onu destekleyen Amerika'nın işgali altındadır. Aynı şekilde Suriye topraklarında Rusya'sından İran'ına kimi Avrupa ve Körfez ülkelerine kadar pek çok devlet faaliyet yürütüyor. Daha önemlisi Suriye'de halkın büyük bir bölümünün desteğine sahip muhatap alınacak meşru bir yönetim de bulunmuyor. Şu anda Suriye'de halk, 'Türkiye, Türkiye, Türkiye' diyor. Suriye'de halk ellerinde Türkiye bayrağı ile sokaklarda dolaşıyor. Suriye'de rejim diye karşımıza çıkarılan yapı, halkıyla kavgalı, birtakım devletlerin desteğiyle suni olarak hayatta tutulan siyasi bir mevtadır.

Türkiye'nin Suriye'deki varlığına itiraz edenlerin önce şu sorulara cevap vermesi lazım. PKK terör örgütü ve onu destekleyen Amerika dururken, niçin 4 milyona yakın Suriyeliye kendi topraklarında bundan çok daha fazlasına da Suriye içinde insani destek veren Türkiye hedef alınıyor? Ülkemizin güneyindeki şehirleri terör örgütünün saldırısı altındayken sesleri çıkmayanlar, Türkiye tüm sınır hattı boyunca güvenli bölge oluşturmaya kalkınca niçin birdenbire Suriye sevdalısı kesildiler. Şu anda biz de 3,5 milyon Suriyeli var ama İdlib'den 4 milyona yakın insan yine ülkemize gelme arzusunda. Bunlar için biz ne yapıyoruz? İdlib'de bir güvenli bölge oluşturuyoruz. Onun için yoğun bir şekilde briket barınaklar oluşturmaya başladık. Bu barınaklarda o kardeşlerimizi daha konforlu bir yapıda barındıralım. Onun çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Biz kardeşiz. Muhacir, ensar bu anlayışımız var. Biz onlara, 'Bırakın vursunlar, varil bombalarını yağdırsınlar.' bunu mu diyelim? Buna mı eyvallah edelim? Edemeyiz. Biz bir Esed bu noktada olamayız. Ama onda acıma duygusu diye bir şey kalmış değil. Onun için biz merhamet sahibi bir millet olarak, bu gayretimizi gösteriyoruz. Rejimin kendi halkını, kadın, çocuk demeden uçak, helikopter, tank ve toplarla bombalarken gözü dönmüş katil sürüleriyle katlederek ilerlerken, Türkiye'nin bu insanların hayatlarını kurtarma çabasına niçin bu derece karşı çıkılıyor? Türkiye'nin Suriye'de davetsiz misafir olduğunu öne sürenler acaba kendilerinin dünyanın dört bir yanında davetsiz bir şekilde yürüttükleri faaliyetleri aynı şekilde tarif edebilecekler mi? Onlarda davet var mı? Yok. Davetli olanlar da orada ne yapıyorlar?"

"BİR SÜRE SONRA REJİM TÜMÜYLE CESEDE DÖNÜŞECEKTİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Adana Mutabakatı ile Suriye'ye davetli olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Davetsiz misafir olduğunu iddia ettikleri Türkiye'ye yönelik saldırılara hak verenler aynı zamanda dünyanın dört bir yanında kendileri için de benzer bir yolu açtıklarının farkında mı? Suriye halkının canını ve onurunu korumak için yürüttüğü mücadeleye destek vermek üzere davet ettiği Türkiye'nin, buradaki varlığı rejimin davetinden daha mı az meşrudur? İdlib'den ülkemize yönelen 1 milyona yönelik göç dalgasını umursamadan, kimseye gücü yetmeyen ama kendi halkına saldırmakta pek bir şahin kesilen zalim rejime kol kanat gerenler, Türkiye'nin bu çarpık denklemi bozmakta kararlı olduğunu hala görmüyorlar mı? Bu gün İdlib'de yaşanan insani trajediye sırf Türkiye güç durumda kalacak diye seyirci kalan uluslararası toplumda, yarın yıkılan bir bentten akan seller gibi üzerine çullanacak yükü karşılamaya hazır mı? Bu soruları daha epey uzatmak mümkün. Buradan bir kez daha Suriye'deki zulmü durdurma, sınırlarımızın ve kardeşlerimizin güvenliğini sağlama kararlılığımızı tekrarlıyorum. Rejim güçleri Soçi Muhtırası'nın sınırlarına çekilene kadar İdlib'deki sorun çözülmeyecektir. İdlib'deki sorun çözülmedikçe de ne buradan sınırlarımıza yönelen yeni kitlelerin ne de ülkemizdeki Suriyelilerin evlerine dönüşü mümkün olmayacaktır. Rejimin saldırıya geçtiği her yerde insanlar diğer bölgelere değil, Türkiye'ye yöneliyor çünkü güven bölgesi burası. Çünkü bu insanlar rejimin hakim olduğu yerde ne canları ne onurları ne de mallarının güvende olamayacağını biliyor. Rusya'nın kendi halkına düşman bir rejime toprak kazandırma çabası, suni solunumla onun ömrünü uzatma gayretinden başka bir şey değildir. Bir süre sonra suni solunum da işe yaramayacak, rejim tümüyle bir celsede inşallah cesede dönüşecektir."

Tüm çabalarının bu süreçte olabildiği kadar az can kaybı yaşanması olduğuna işaret eden Erdoğan, şunları aktardı:

"Suriye'yi kendi siyasi ve askeri hesaplarının bilek güreşi alanına çevirmeye çalışanların umurunda olmayabilir. Bu topraklarda yiten her can bizim yüreğimizi yakıyor. Bu insanlar bizim hem tarihi hem coğrafi hem de dini olarak kardeşimizdir. Kardeşlerimizi zalimlerin insafına terk etmeyecek, sınırlarımızda terör örgütlerinin ve meşruiyetini yitirmiş rejimin tehdidiyle inşallah onların vicdanına terk etmeyeceğiz. Biz bu yolda gerekirse ölmeyi göze aldık. Varsa aynı fedakarlığı göze alan 'hodri meydan' diyoruz. Şu anda Suriye'de en aciliyet kesbeden yer olan İdlib'deki çözüm, rejimin saldırganlığının bir an önce durdurulması ve daha önce varılan anlaşmalardaki sınırlara çekilmesidir. Aksi takdirde şubat ayı bitmeden biz bu işi yapacağız. Bunu dostlarımızın desteğiyle gerçekleştirebilirsek memnuniyet duyarız. Yok bu işi zor yoldan yapmamız gerekiyorsa biz ona da varız. İşte bu kadar açık ve net ifade ediyorum. Suriye'yi terör örgütlerinden ve rejimin zulmünden temizlemeden bize huzurla uyumak haramdır. Mademki 81 vilayeti ve 83 milyon vatandaşıyla Türkiye'nin güvenliği buradan geçiyor öyleyse ne yapıp edip bunu başaracağız."

"KAPI KAPI DOLAŞARAK ÜYE YAPILACAK"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partililerden beklentisinin ülkenin büyük mücadelesinin başarısı için zemini güçlü tutmaları olduğunu belirterek, milletten aldıkları destek ne derece çoğalırsa bu mücadeleyi zafere ulaştırma imkanının da o derece artacağını söyledi.

Kapı kapı dolaşarak önce tüm akrabalardan başlamak üzere üye yapılmasını isteyen Erdoğan, sözlerini şöyle dua ederek bitirdi:

"Allah'ım, hamd sana mahsustur. Allah'ım senin ihsanına kimse karşı çıkamaz. Senin tuttuğunu da kimse alamaz. Biz sadece sana tabiyiz. Allah'ım lütfundan, rahmetinden, bereketinden ve rızkından bizlere bolca ihsan eyle. Ülkemizi ve milletimizi muhannete muhtaç etme. İstiklalimize ve istikbalimize göz dikenlere fırsat verme. Ey kalpleri çekip çeviren Rabb'im. Benim ve arkadaşlarımın kalbini yolun üzere sabit kıl. Bizleri sıratı müstakimden ayırma. Fitnelere karşı kalplerimizi koru. Allah'ım öne geçiren de geride bırakan da sensin. Şahsımı ve dava arkadaşlarımı milletimize hizmet yolculuğundan geri bırakma. Tüm mazlumların umudu olan bu cennet vatanı ilelebet payidar eyle. Minarelerimizden ezanları susturma, camilerimizden Kur'an-ı Kerim nidalarını eksik etme. Semalarımızı bayrağımızdan mahrum bırakma. Allah'ım verdiğini kimse engelleyemez, engellediğini de kimse veremez. Uzaklaştırdığını kimse yaklaştıramaz. Vatanımızın bekası, milletimizin huzuru için mücadele eden kahramanları sen koru. Sen alemlerin Rabb'isin, senin her şeye gücün yeter."

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan canlı yayında AK Parti üyelerine sürpriz telefon

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle