GeriGündem Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'nin İş Bankası hisseleriyle ilgili flaş açıklama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'nin İş Bankası hisseleriyle ilgili flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisseleriyle ilgili flaş bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Konuyu Meclis'e getirip, bu hisselerin Hazine'ye devrini sağlayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Kayseri Toplu Açılış Töreni'ne katılarak vatandaşlara hitap etti. Sağlıkta 15'i hastane olmak üzere 42 tesisi Kayseri'ye kazandırdıklarını, Kayseri Şehir Hastanesinin de kente yakışır bir eser olduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti: "Bay Kemal ne diyor? Duydunuz mu? Hastanelerde ameliyat yapılmıyormuş, yasaklanmış, Sağlık Bakanımız talimat vermiş, 'Artık ameliyat yapmayacaksınız.' demiş. Bu ne menem adamdır, bu zannediyor ki hala SSK Genel Müdürü olduğu zamanları hatırlıyor. Bay Kemal, artık Türkiye'de Bay Kemal'in SSK Genel Müdürü olduğu dönem yok. Sen ölüleri rehine alıyordun, ölüleri. Artık böyle bir Türkiye yok. Ben CHP'ye gönül veren vatandaşlarıma sesleniyorum, bu adam SSK Genel Müdürüyken bu ülkenin evlatlarını hastanelerde sürüm sürüm süründürdü. Ölüleri rehine aldı. 1 röntgen için 8 ay sonraya gün verilirdi. Böyle çileler çekti. Şimdi MR'larımız, tomografilerimiz, ultrasonografilerimiz hepsiyle hastanelerimiz hizmet veriyor. Şu anda şu Kayseri'deki Şehir Hastanesini adam adeta suçluyor."

Vatandaşlara hastaneden memnun olup olmadıklarını soran ve olumlu yanıt alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bay Kemal bak Kayseri ne diyor? Memnun musunuz? Hastanede gittiğiniz zaman bakmamak, tedavi etmemek diye bir şey var mı? Bay Kemal yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Senin zaten hayatın bu; akşam yalan, sabah yalan. Artık bu millet senin yalanlarını yutmayacak. İnşallah vakit geliyor. 5,5 ay sonra mart yerel seçimlerinde sana gereken cevabı da verecek, artık CHP'yi de bu ülkeyi de senden kurtaracak." dedi.

'DÜNYADA DENGELER YENİDEN KURULUYOR'

Dünyada dengelerin yeniden kurulduğunu vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunlar ellerine tutuşturulan uyduruk kağıtlarla şahsıma, aileme, partime iftira atmakla uğraşıyor. Bölgemiz cayır cayır yanıyor, milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, on milyonlarca insanın evinden olduğu bir zulüm yaşanıyor. Bunların gözü parti içinde koltuk kavgasından başka bir şey görmüyor. 4 milyon mülteciyi bu ülkede biz besliyoruz, onlara ev sahipliğini biz yapıyoruz, Batılı kapılarını kaparken biz kardeşlik kapısını açıyoruz. Türkiye tarihinin en büyük dönüşümlerini yaşıyor. Uluslararası ilişkilerden ekonomisine kadar baştan sona yeniden inşa ediliyor. Bunlar tek parti dönemine methiye dizmenin ötesinde bir söz edemiyor."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu anda bir kısmı Kayseri'de yetişen kahraman askerlerin sınır ötesinde başarı üstüne başarı kazandığını, muhalefetin ise neredeyse üzüntüden kahrolduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "İdlib'de elde ettiğimiz insani ve stratejik başarıdan dolayı tüm dünya bizi kutladı. Ana muhalefet, bu konuda bir söz edebildi mi? Etmez, etmez. Hatta Zeytindalı Harekatı'nda neredeyse operasyonu önlemeye kalkacak kadar gönülleri bu ülkeden kopuk bir görüntü sergilediler. Yurt dışına gittiklerinde bizim oradaki diplomatlarımızla veya ülkesini seven vatandaşlarımızla bir araya gelmiyorlar. Onlar Hans'la, Corc'la, onlarla bir araya getirip veya bu ülkeye hakaret edip, bu ülkeden kaçıp giden 5 yıl 10 ay mahkumiyete sahip olan ajanlarla bir araya geliyorlar. Terör örgütü mensuplarının etkinliklerine katılıyorlar. Orada ülkemiz aleyhine yapılan konuşmalara iştirak ediyorlar. Bu ülkede ne kadar vatan, millet, devlet düşmanı kesim varsa hepsiyle el ele, koyun koyuna yol yürüyorlar. Ankara'dan İstanbul'a bunlarla el ele, kol kola yürümediler mi? Ben bunları deyince, 'Bu CHP terör yandaşlarıyla el ele, kol kola yürüyor', beyefendi rahatsız oldu."

"YAN GELİP YATIYORLAR"

İspatla konuştuğunu vurgulayan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Güya adalet yürüyüşü yaptı. Koluna girenler hep tescilli terör yardakçılarıydı. Ülkemizi sıkıntıya sokacak, milletimizi tedirgin edecek hangi hadise yaşansa bunlar içten içe seviniyor. Hemen el ovuşturmaya başlıyor. 'Bir şey olsa da şu Tayyip Erdoğan aradan çekilse, meydan bize kalsa' beklentisiyle yan gelip yatıyorlar. Son 17 yıldır ülkemizdeki ana muhalefet partisinin en büyük başarısı nedir biliyor musunuz? Maalesef en büyük başarıları 'Her evden bir oy' diyerek bölücü örgütün güdümündeki partiyi Meclise sokmak. En büyük başarıları bu. Bununla kalmadılar. Şimdi mahalli idareler seçimlerinde kimi belediyeleri yine onlara peşkeş çekmeye hazırlanıyorlar. Sanıyorlar ki bu millet onların, belediyeleri terör örgütüne teslim etme oyununa seyirci kalacak. Türk milletini hiç tanımadıkları için bunca yıldır yüzde 25'in üzerine çıkamıyorlar. Hatta son seçimde daha da aşağıya indiler. Kayseri'den tüm Türkiye'ye sesleniyorum, eğer teröre bulaşmış olanlardan kalkıp da belediye başkan adayı yapanlar çıkacak olursa bilsinler ki şu anda kayyum atanan yerlerdeki ilkemiz neyse, aynı ilkeyi Türk hukuk sisteminde işleteceğiz. Bunu böyle bilsinler. Öyle bu milletin parasını biz belediyeye verelim de ondan sonra bu para Kandil'e gitsin... Yok böyle bir dönem. Biz devletin parasını verelim de ondan sonra bu teröristlere makine alsınlar, onlar da o güzel şehirlerimizi kanallarla donatsınlar... Yok böyle bir şey. Bitti o. Müslüman bir delikten bir kere sokulur, bir daha asla."

"CHP'LİLERİN 'SEN BU PARALARI NEREDEN ÖDEDİN' DİYE SORMASI LAZIM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde muhalefetin yine başarısız olacağını belirterek, şunları kaydetti: "Şimdi 2019 Mart'ında milletimizden bunlar bir şamar daha yiyecekler ama biliyoruz ki yine akılları başlarına gelmeyecek. Çünkü bunların derdi ülkeye ve millete hizmet etmek, bunun için Cumhurbaşkanlığını kazanmak, Meclis'te çoğunluğu elde etmek değil. Tek gayeleri ellerindeki mevcut milletvekilliği, belediye başkanlığı, partideki konumlarını korumak, ekmek elden, su gölden yaşayıp gitmektir. Şimdi ben merak ediyorum, hani Kılıçdaroğlu'na davalar açtım ya, kazandığım davalarda acaba ödenen paraları Kılıçdaroğlu kendi cebinden mi ödedi yoksa CHP'nin kasasından mı ödüyor? Bunu da merak ediyorum ve bunu da açıklamaya davet ediyorum. Bu paraları nereden ödedi? Aslında CHP'lilerin sorması lazım, 'Sen bu paraları nereden ödedin, söyle bakalım?' Sorumluluk yok, dertlenmek yok, çalışmak yok, mücadele etmek yok."

İŞ BANKASI'NDAKİ CHP HİSSELERİ

Erdoğan, İş Bankası'ndaki CHP hisselerine işaret ederek, "Ne dedik? İş Bankasında Gazi Mustafa Kemal'in CHP hissesi olarak yüzde 28'e yakın bir hisse olayı var. Geçenlerde bunu gündeme getirmiştim. Bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'CHP alsın, kullansın' diye yapmadı. 'Hazine'ye gitsin' diye yaptı ve CHP'nin 4 üyesiyle bunun kontrolüne bir zemin hazırlandı." diye konuştu.

AK Parti olarak Meclise bu konuyu getireceklerini belirten Erdoğan, "Sağ olsun MHP de destekleyeceğini açıkladı. Şimdi bunu oraya getirerek inşallah Meclisten bunu çıkaracağız ve bu hissenin Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi'ne devrini sağlamış olacağız." ifadesini kullandı.

Vatandaşlara, "Doğru olan bu değil mi?" diye soran Erdoğan, şöyle devam etti: "Şimdi tabii tutuştu. Diyor ki, 'Bunu biz kullanmıyoruz ki.' Bir de kullanacak mıydın? Bunun seninle yakından, uzaktan alakası yok. 4 tane CHP'liyi oraya atıyorsun. Diyor ki 'Onların orada hiçbir gücü yok.' Neyi var? Yönetim Kurulu Üyesi ne yapar? El kaldır, indir. Öyle mi? Onun arkasında nelerin yattığını biz çok iyi biliriz. İşi bilenler de çok iyi bilir. Dolayısıyla şimdi bu süreç başladı. Bir an önce inşallah Meclisimizden bu geçecek ve ardından da Hazinemize İş Bankası bunu ödeyecek. Tabii bu zat sadece belli günlerde çıkıp, bir sürü yalanı, iftirayı ardı ardına sıralayarak siyaset yapıyormuş gibi gözükmek tabii bunlara yetiyor ama onlar da yolun sonuna geldiler. CHP seçmeni nezdinde bile itibarları kalmadı. Ya politikalarını ve üsluplarını değiştirecekler ya da siyaset arşivinin tozlu raflarındaki yerlerini alacaklar.

"TERÖRLE MÜCADELEDE SINIR İÇİNDEKİ KILIÇ ARTIKLARINI İMHA EDECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mutlaka çözülmesi gereken birkaç temel mesele bulunduğunu belirterek, "Bunlardan biri terör. Bölücü terör örgütüne sınırlarımız içinde çok önemli darbeler vurduk. Adeta kımıldayamaz hale getirdik. Tabii bu alçaklar da boş durmuyor. Kendilerince ülkemizin canını yakacak eylemlere girişmek için fırsat kolluyorlar. Allah'ın izniyle onlara bu fırsatı vermeyeceğiz. Hala topraklarımız içinde kalan kılıç artıklarını da en kısa sürede imha edeceğiz" dedi.

"FETÖ'NÜN İÇİNDE KALANLARIN CANLARINI YAKACAĞIZ"

Terör konusunda bir başka önemli sorununun da FETÖ olduğuna işaret eden Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Bu ihanet çetesinin ülkemize verdiği maddi ve manevi zararın boyutları gerçekten çok büyük. 'Eğitim', 'hayır hasenat' diyerek, 'sohbet' diyerek, 'diyalog' diyerek sinsice kurdukları tuzaklarla nice gencimizi, nice ticaret erbabımızı, nice vatandaşımızı düşürdüler. Bu örgütün gerçek yüzünün ortaya çıktığı tarih 17-25 Aralık 2013 emniyet-yargı darbe girişimidir. 2010'da başladılar ama bu hareketin 40 yıl mazisi var. 40 yıl bu ülkede bunlar bugünlerin hazırlığını yaptılar. Şimdi ise ortaya konulan tüm delillere, tüm hakikatlere, tüm ikazlara rağmen örgütün içinde kalmaya devam edenler bunun sonuçlarına da razı olmuşlar demektir. Açık söylüyorum, FETÖ terör örgütünün içinde kalanlar.... Bak buradan sesleniyorum, kim olursa olsun, ister babamız olsun, ister evladımız olsun, ister kardeşimiz olsun, kusura bakmasınlar canlarını yakarız, hukuk neyse bunu da uygularız. Çünkü onlar bu ümmeti parçaladılar, aileleri parçaladılar, kardeşleri birbirlerine düşürdüler. Bunlara biz müsaade edemeyiz. Bugüne kadar ne oldu oldu? Şimdi gereğini yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz gibi tarihimizde eşi benzeri olmayan bir büyük ihanete rağmen bu yapıyı savunmaya devam edenlere yapacak hiçbir şeyimiz kalmamıştır. 251 şehit, 2 bin 193 gazi. Bu yenilir, yutulur bir şey değil."

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False