Son dakika: Ankara'da kritik görüşmeler... Erdoğan, Bahçeli, Aksakal, Erbakan, Yapıcıoğlu ve Destici ile biraraya geldi

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mayıs 16, 2023 13:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ile bugün seçim sonuçlarını ve ikinci turu değerlendirmek üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüştü.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ittifak ortaklarıyla ayrı ayrı görüştü. Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'yi kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşmeler basına kapalı olarak gerçekleşti.

Son dakika: Ankarada kritik görüşmeler... Erdoğan, Bahçeli, Aksakal, Erbakan, Yapıcıoğlu ve Destici ile biraraya geldi

CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan, Kulliye'deki görüşmenin detaylarını paylaştı:

"Erdoğan ve Bahçeli yılın 5. görüşmesini gerçekleştirecek. Erdoğan, Bahçeli'yi Külliye'de kabul edecek. Hem seçimin 2. turu hem mevcut seçim sonuçları gündemlerinde olacak. Seçim stratejisi ne olacak, iki parti sahada ne gibi çalışma yapacak. Bu konular da ele alınacak. İki lider en son 20 Mart tarihinde yine cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüşme yapmıştı. Cumhur ittifakı 49.46 oy almıştı. Alınan  bu oy oranı değerlendirilecek. Meclis tablosu da liderlerin gündeminde olacak. Erdoğan'ın ittifakın diğer ortakları ile görüşeceği ihtimali üzerinde de duruluyor. Komisyonların oluşumu gibi başlıklar değerlendirilecek."

Haberin Devamı

Erdoğan'dan 28 Mayıs mesajı: Türkiye Yüzyılı’nın müjdecisi haline getireceğiz

"SEÇİM GÜNDEMİ VE 2.TUR ÇALIŞMALARI GÖRÜŞÜLDÜ"

CNN Türk canlı yayınında görüşmelere ilişkin bilgi veren muhabir Arda Erdoğan, "Görüşmelerde 2 önemli başlık var. Seçim gündemi ve 2.tura dair yürütülecek çalışmalar. Meclis aritmetiğiyle ilgili gündemler konuşuldu. Bundan sonraki süreçte atılacak adımlar da görüşmelerin ikinci ayağını oluşturuyor. İkinci tura giden turdaki seçim stratejisi miting düzenlenecekse nerede olacak gibi adımlar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve liderlerin gündemindeydi" dedi.

BAKMADAN GEÇME!