Çelik ve Kalın'dan Kılıçdaroğlu'nun yeni iddialarına tepki

Çelik ve Kalından Kılıçdaroğlunun yeni iddialarına tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun TÜRGEV ve ENSAR vakıflarıyla ilgili yeni iddialarına sosyal medya hesabından yanıt verdi. Çelik, "Cumhurbaşkanımızın aile bireylerinin hukuka uygun ve herkese açık şekilde yürüttüğü sivil toplum faaliyetlerini hukuksuz ve şaibeli göstermeye çalışarak politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor" ifadelerini kullandı. Kalın ise, "Yalan ve dezenformasyon kampanyalarına harcadıkları vakit ve enerjinin onda birini doğruya harcasalar belki kendilerine bir hayrı, memlekete bir faydaları olur." dedi.

Haberin Devamı

TÜRGEV, Esnar ve ABD'de faaliyet gösteren TÜRKEN vakıflarıyla ilgili çeşitli iddialarda bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten tepki geldi.

Çelik'in, Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili yaptığı paylaşımlar şöyle:

* Kılıçdaroğlu hakkıyla genel başkanlık yapamayınca “politik dedikoduculuk” mesleğine geçmiş.

* Cumhurbaşkanımızın aile bireylerinin hukuka uygun ve herkese açık şekilde yürüttüğü sivil toplum faaliyetlerini hukuksuz ve şaibeli göstermeye çalışarak politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor.

* Kılıçdaroğlu’nun köklü bir partinin genel başkanlığını yalan ve dedikodu merkezine çevirmesini izliyoruz. Geçen seferki iddiaları hakkında, bilinen bir FETÖ’cü “bunları ben yıllar evvel söyledim” diyerek bu iddiaların mülkiyetinin kime ait olduğunu ifşa etmişti.

Haberin Devamı

* Kılıçdaroğlu politik dedikodu ve yalan üretmek yoluyla 6’lı masanın lideri olma hedefine ulaşabilecek mi göreceğiz. Fakat her iddiasının arkasından “mutfakta biri var” dedirtmeye devam ediyor.

* Kılıçdaroğlu’nun önümüze gerçek politika ile çıkmasını bekledik, bunun imkansız olduğunu bir kere daha gördük. Mülkiyeti karanlık odaklara ait politik dedikodu ve yalanlarla varabileceği bir yer yok.

İBRAHİM KALIN'DAN TEPKİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Kılıçdaroğlu'na sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kalın, "Yalan ve dezenformasyon kampanyalarına harcadıkları vakit ve enerjinin onda birini doğruya harcasalar belki kendilerine bir hayrı, memlekete bir faydaları olur. Bu bile meçhul" dedi.