Son dakika: Başkent'te sürpriz görüşme

Güncelleme Tarihi:

Son dakika: Başkentte sürpriz görüşme
Oluşturulma Tarihi: Nisan 25, 2017 21:13

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım akşam saatlerinde sürpriz bir görüşme yaptı. Görüşmede Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Sincar ve Karaçok’a yönelik operasyonlarıyla Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin (AKPM) Türkiye kararının konuşulduğu öğrenildi.

Haberin Devamı

Ankara’da AKPM’nin Türkiye kararı ve TSK operasyonları tartışılırken akşam saatlerinde tüm gözler Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan buluşmaya çevrildi.

Başbakan Yıldırım, akşam Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Ödül Töreni’nin ardından resmi programında olmamasına rağmen sürpriz şekilde Cumhurbaşkanlığı Devlet Konukevi’ne geçti.

Görüşme Ankara kulislerinde “Kabine değişikliği” hareketliliği yaşattı. Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki kritik görüşmenin AKPM’nin Türkiye’yi siyasi denetim altına alma kararı vermesiyle TSK’nın Sincar ve Karaçok’a düzenlediği operasyonların arkasından gelmesi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları kabulün “haftalık olağan görüşme” çerçevesinde yapıldığını kaydetti. Erdoğan ile Yıldırım arasında geç saatlere kadar süren görüşmede AKPM kararının ardından Türkiye’nin atacağı adımların konuşulduğu öğrenildi.

Görüşmede Kuzey Irak’ta ve Suriye’de terör örgütlerine karşı yapılan operasyonların gündeme geldiği de ifade edildi.

Haberin Devamı

 

 

Son dakika: Başkentte sürpriz görüşme

Haber önerilerinizi, fotoğraflarınızı ve videolarınızın Hürriyet'te yayınlanması için e-posta adresimiz halkinhurriyeti@hurriyet.com.tr ve Whatsapp numaramız 05337814345