GeriGündem Son dakika: Akdeniz'de korkutan deprem! Adana ve Hatay'da da hissedildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika: Akdeniz'de korkutan deprem! Adana ve Hatay'da da hissedildi

Hatay Samandağ açıklarında 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kısa süren deprem, Hatay ve Adana çevresinde hissedildi. Deprem nedeniyle kısa süreli panik yaşandı. Hatay'da 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından 4.4 büyüklüğünde korkutan bir deprem daha meydana geldi.

Merkez üssü Hatay'ın Suriye sınırı olan deprem, 10.40'da meydana geldi. AFAD verilerine göre 4.7 büyüklüğünde ölçülen deprem Adana'dan da hissedildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre aynı bölgede saat 01.38'de 4,0 büyüklüğünde sarsıntı kaydedilmişti. Dün gece gerçekleşen depremin 27,45 kilometre derinlikte olduğu belirlenirken, 10.40'da meydana gelen depremin 24 kilometre derinlikte meydana geldiği kaydedildi.

AYNI BÖLGEDE BU KEZ 4.4 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Akdeniz’de Hatay’ın Samandağı ilçesi açıklarında meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından saat 11.18'de bölgede ikinci bir deprem oldu. AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı, depremin büyüklüğünü 4.4, merkez üssünü ise Yayladağı ilçesinin 29.81 kilometre açığı olarak açıkladı. Deprem, yerin 36.88 kilometre derinliğinde oldu.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False