GeriGündem Son çalışması: Köstebek= Fethullahçı İstihbaratçılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son çalışması: Köstebek= Fethullahçı İstihbaratçılar

Son dönemde CHP'ye üye olan 48 yaşındaki Doç.Dr.Necip Hablemitoğlu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Tüm Öğretim Üyeleri Derneği üyesiydi. Son olarak Atatürk İlke ve İnkilapları Enstitüsü'nde bazı usulsüzlükler yapıldığı iddialarıyla gündeme gelmişti. Hablemitoğlu'nun yayına hazırlamakta olduğu son çalışmasının adı ‘‘Köstebek= Fethullahçı istihbaratçılar dosyası’’ idi.

RAPORLARI DGM İDDİANAMELERİNDE

Doç.Dr.Necip Hablemitoğlu, DGM eski Savcısı Nuh Mete Yüksel'in çok yakın dostu. Yüksel, Alman Vakıfları'nın yöneticileri ile ilgili davanın iddianamesini, Hablemitoğlu'nun hazırladığı Alman Vakıfları ve Bergama'daki altın konularındaki raporlarına dayanarak hazırlamıştı.

GÜLEN DAVASINDA MÜDAHİLDİ

Fethullah Gülen davasına müdahil olarak giren Hablemitoğlu'nun, ‘‘Etki ajanları-Nüfuz casusları ve Fethullahçılar raporu’’, ‘‘Fethullahçılar ve Hizbullahçılar’’, ‘‘Fethullah Gülen yapılanmasının tehdit potansiyeli ve varisleri’’ adlı çalışmaları da yine DGM'deki Fethullah Gülen davası iddianamesine dayanak oluşturmuştu. Gülen cemaatiden 33 kişi, Hablemitoğlu aleyhine dava açmıştı.

DEVRİM TARİHİ DERSİ VERİYORDU

1954 yılında doğan Hablemitoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. 1977 ve 1978 yıllarında ‘‘Dilde Fikirde İşde Birlik’’ adlı aylık dergi yayınladı. Çeşitli kuruluşlarda basın müşavirliği yaptıktan sonra Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü'nde mastır ve doktora yaptı. Hablemitoğlu, son olarak Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde Atatürk İlkeleri ve Devrim Tarihi dersi veriyordu.

TÜRK TOPLULUKLARI ÇALIŞMALARI

Türkiye dışındaki Türk topluluklarının yakın tarihi ile ilgili de çalışmalar yürüten Hablemitoğlu, Orta Avrupa ve Balkanlar'da Türk eserleri, Türk azınlıkları ve şehitlikler konusunda alan çalışmaları yaptı. 1995-1996 yılları arasında Birleşmiş Milletler Örgütü'nün (UNDP) bir projesinde görev alarak Gagauz Türkleri'nin latin alfabesine geçişi ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti verdi.

ALMAN VAKIFLARINI SUÇLAMIŞTI

‘‘Yeni Hayat’’ adlı dergide yazı yazan Hablemitoğlu, Hulki Cevizoğlu'nun ‘‘Ceviz Kabuğu’’ programına çıkarak Alman Vakıfları'nın Türkiye'nin aleyhine çalıştığı yönünde görüş açıklamış, raporlarını anlatmıştı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ev Ekonomisi Yüksek Okulu öğretim üyesi Doç.Dr.Şengül Hablemitoğlu ile evli olan Necip Hablemitoğlu'nun adları Kanija ve Uyvar olan biri 9, diğeri 11 yaşında iki kızı bulunuyordu.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False