GeriGündem Sömestr ne zaman? 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarih!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sömestr ne zaman? 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarih!

Sömestr ne zaman? 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarih!

Okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve ortaöğretimdeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin üç ay süren yaz tatili son buldu ve ilk ders zili hafta başında çaldı. Okulların açılmasının üstünden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen şimdiden sömestr tatilinin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Konuya dair MEB'in açıkladığı bilgileri sorgulayan öğrenciler kesin tarihleri öğrenmek istiyor. Peki, sömestr ne zaman? 15 tatil ne zaman başlayacak?

2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi 17 Eylül Pazartesi günü başladı. Dört ay civarı sürecek yoğun bir tempoya adım atan öğrenciler, bir yandan ders heyecanı yaşarken bir yandan da 15 tatil ya da bir diğer ifade ile sömestr tatilinin başlayacağı tarihi sorguluyor. İşte, merakla araştırılan "15 tatil ne zaman?" sorusunun yanıtı...

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı bilgilere göre; 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başladı. 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci dönemi 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek ve öğrenciler karnelerini alarak sömestr tatiline başlayacak. Yarıyıl tatili, 21 Ocak 2019 - 1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayıp 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek.

EMNİYET'TEN OKUL SERVİSİ UYARISI

Emniyet Genel Müdürlüğünün Twitter hesabından paylaşılan videoda, "Başarılı bir gelecek güvenlikle başlar. Önceliğimiz güvenliğiniz. 2018-2019 eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar dileriz." mesajı yer aldı.

Öğrencilere okul servisi kullanırken dikkat etmeleri gereken konuların hatırlatıldığı videoda, araç hareket halindeyken emniyet kemerinin takılı bulundurulması gerektiği belirtildi. Videoda diğer uyarılar ise şöyle sıralandı:

"Araç tamamen duruncaya kadar emniyet kemerinizi açmayınız ve yerinizden kalkmayınız. Araç tam olarak durmadan araca binmeye çalışmayınız. Araca binmek için koşmayınız. Araç durmuş olsa bile hostesinizden izin almadan inmeyiniz. Araç hareket halindeyken yerinizi değiştirmeyiniz."

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False