Sokakta aç ve kimsesiz köpek kalmasın diye...

Sokakta aç ve kimsesiz köpek kalmasın diye...

ANKARA’da oturan işçi emeklisi 54 yaşındaki Nevzat Eski, 3 katlı bahçeli evi sokak köpekleri için barınağa dönüştürdü. Eski, "Burada 40 sokak köpeği barındırıyorum. Perişan halde bulduğum 2 yaşındaki bir köpeği de her gün veterinere götürerek tedavi ettirmeye çalışıyorum" dedi.

Haberin Devamı

Nevzat Eski, emekli olduktan sonra kendini sokak hayvanlarına adadı. Emekli maaşının tamamını hayvanların bakımını ve yiyeceklerini karşılamak için harcadığını belirten Eski, "Hayvan severlerden beklentim, artan yemeklerini çöpe atmasınlar ve bana ulaşırlarsa, aracımla gelip alırım" dedi.

Ağabeyine ait olan Ahlatlıbel’deki 3 katlı evi barınağa dönüştüren Eski, Küçükesat Mahallesi’nde perişan halde bulduğu sokak sokak köpeğini de 16 gündür Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları birimine götürüp, tedavi ettirmeye çalışıyor. Her gün 4 saat boyunca serum ve antibiyotik verilen ’Tom’ adlı köpeğin bir an önce sağlığına kavuşması için tüm imkanlarını zorladığını belirten Eski, "Yemek yemeyen ve yarı baygın haldeki köpeği 16 gündür aracımla Veteriner Fakültesi’ne götürerek tedavi ettirmeye çalışıyorum" dedi.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Mehmet Sahal, bu duyarlılığından dolayı Eski’ye teşekkür ettiğini belirtirken, "Veteriner Fakültesi olarak tüm hayvanların sağlığı ile yakından ilgileniyoruz. İnsanların duyarlı olacağı sokak köpeklerinin yaşam kalitesi de artacaktır. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan bir protokol var. Sokakta hasta veya yaralı bir köpeği vatandaşlar büyükşehir belediyesine bildirirlerse, hiçbir ücret almadan bakım ve tedavilerini günün her saatinde acil servisimizde yerine getiriyoruz" dedi.

Haberin Devamı

Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Uzmanı Ayjamal Radgohar da "Nevzat bey bir hayvan sever olarak kliniğimize sokakta bulduğu köpeğini getirdi, gereken tedavileri uyguluyoruz. Bakımsız ve hasta olarak gelen köpeğe günde iki defa serum ve antibiyotik uyguluyoruz. 1 haftaya sağlığına kavuşmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Sokakta aç ve kimsesiz köpek kalmasın diye...

Sokakta aç ve kimsesiz köpek kalmasın diye...