GeriGündem Sivas'a 2 gün su yok
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sivas'a 2 gün su yok

Sivas'a su taşıyan ana şebeke borularının geçiş güzergahının değiştirilmesi amacı ile kent merkezine 48 saat su verilemeyeceği açıklandı.

Sivas Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (SİBESKİ) yaptığı çalışma kapsamında bu sabahtan itibaren 48 saat süreyle su kesintisi yapıldı. 250 bin nüfuslu kent merkezinin tamımı 2 gün boyunca şebeke suyundan mahrum kalacak. SİBESKİ'den yapılan açıklamada Seyrentepe Mahallesi'ndeki depodan kente ehre su taşıyan ana boru hattının imar hatası sonucu 8 katlı bir binanın altından geçmesi ve bu durumun risk taşıması nedeni ile güzergahın değiştirileceği belirtildi.

Ayrıca bu çerçevede asbest olan boruların da polietilen borularla değiştirileceği ifade edildi. Sivaslılar, kesinti konusunda uyarılırken 2 gün boyunca çeşitli mahallelerde bulunan tatlı su çeşmeleri dışında su akmayacak. Belediye tankerlerle mahallelere yönelik yaptığı tatlı su servisini artırarak sıkıntıyı dindirmeye çalışacak. Şebeke suyunun Perşembe sabahından itibaren yeniden verileceği açıklandı.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False