Şırnak'ta 1 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı

Şırnakta 1 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı

ŞIRNAK kent merkezindeki Yeni Mahalle'de terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından kazılan hendeklerin kapatılması sırasında teröristlerin açtığı ateş sonucu bir polis şehit oldu, 1 polis yaralandı. Şehit polis 23 yaşındaki Furkan Çelik’in 3 ay önce evlendiği ve eşinin 2 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Haberin Devamı

Merkez Yeni Mahalle'de YDG-H'liler tarafından polislerin mahalleye girmesini engellemek amacıyla sokak başlarına kazılan hendekler, sabahın erken saatlerinden itibaren kapatılmaya başlandı. Mahallenin etrafını zırhlı araçlarla saran polisler, mahalleye hakim noktalara keskin nişancılar yerleştirdikten sonra, hendekler zırhlı kepçelerle kapatılmaya başlandı.


Sokaklarda bulunan hendek ve barikatların etrafında bulunan patlayıcılar fünye ile kontrollü bir şekilde patlatılırken, teröristler tarafından güvenlik önlemi alan polislere ateş açıldı. Açılan ateşte, bir polis memuru şehit oldu, bir polis memuru da yaralandı. Yaralı polis memuru hastaneye kaldırılırken, bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi ve operasyon başlatıldı.

Şırnakta 1 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı

Haberin Devamı

Şırnak Valiliği'nden de konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "16.10.1015 tarihinde ilimiz merkez Yeni Mahalle Kültür Caddesi üzerinde açılan hendek ve barikatların kapatılıp kaldırılması çalışmaları sırasında çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan ateş neticesinde 1 polis memurumuz şehit olmuş, 1 polis memurumuz da yaralanmıştır. Olayın faillerine yönelik operasyonlar devam etmektedir" denildi.

Şırnakta 1 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı

Bir yandan teröristleri yakalamak için operasyonlar sürerken, bir yandan da hendekler zırhlı kepçelerle kapatılmaya devam edildi. Mahalleden zaman zaman silah ve patlama sesleri yükselirken şehrin diğer mahallelerinde gergin bir bekleyiş devam ediyor.

HDP Şırnak milletvekillileri Aycan İrmez, Leyla Birlik ve Ferhat Encü ise çatışmaları durdurmak için Yeni Mahalle'de beklerken, polisler milletvekillerinin mahalleye girmesine izin vermiyor. Yeni mahallede bulunan operasyondan dolayı, Cizre Caddesi trafiğe kapatılırken, hastaneye gitmek isteyen vatandaşlar ise çevre yolunu kullanıyor.

ŞEHİT POLİSİN BABA EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ

Teröristlerin açtığı ateşle şehit olan polis 23 yaşındaki Furkan Çelik’in ailesinin oturduğu Akyazı’ya ateş düştü.

Akyazı İlçesi’nin Ömercikler Mahallesinde oturan Yunus Çelik, 15 aylık polis olan oğlu Furkan’ın acı haberini bu sabah kahvede otururken gelen telefonla öğrendi. Telefondaki kişi "Oğlunuz hastaneye kaldırıldı" denilince fenalaştı. Henüz yeni evlendirdiği polis oğlunun şehit olduğunu öğrenen Yunus Çelik, hemen Akyazı Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Haberin Devamı

Yakınları, bugün PKK saldırısında şehit düşen polis Furkan Çelik’in 3 ay önce evlendiğini, Siirt’e götürdüğü eşinin 2 aylık hamile olduğunu söyledi.

Polis Furkan Çelik’in şehit olduğu haberi duyulunca yakınlarının akınına uğrayan Ömercikler Mahallesi’ndeki baba evine Türk Bayrağı asıldı.

''KALBİNE Mİ ATTILAR, ACIDI MI BİR YERİN OĞLUM''

Bu sabah şehit haberini aldıktan sonra fenalaşan ve kaldırıldığı hastanede sakinleştirici yapıldıktan sonra evine getirilen baba Yunus Çelik, sürekli oğlunun adını sayıklıyor. Eve akın eden yakınları ve komşuları da Çelik Ailesi’ni sakinleştirmeye çalıştı.

Haberin Devamı

3 çocuk babası Yunus Çelik, "Kalbine mi attılar? Acıdı mı bir yerin oğlum?" diyerek gözyaşı döktü.

Şırnakta 1 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı

Anne Ayşe Çelik de oğlunun fotoğrafına sarılıp gözyaşları döktü.

Şehit polis memuru Furkan Çelik’in cenazesi, Şırnak’ta düzenlenecek tören sonrasında uçak ile İzmit Cengiz Topel Havaalanı’na, buradan da ambulansla alınarak Akyazı’daki baba ocağına getirilecek.

Şehit polis Furkan Çelik’in yarın öğle namazı sonrasında Akyazı’da son yolculuğa uğurlanacağı belirtildi. (Alaattin ONUR/AKYAZI Sakarya - DHA)

Haberin Devamı

Şırnakta 1 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı


Haberle ilgili daha fazlası: