GeriGündem Silopi'de Kobani protestosunda olay
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Silopi'de Kobani protestosunda olay

Silopi'de Kobani protestosunda olay
refid:27695077 ilişkili resim dosyası

Şırnak'ın ıSilopi İlçesi’nde IŞİD’in saldırıları altında bulunan Kobani’ye destek vermek için DBP’nin düzenlediği yürüyüşün ardından bir grup, polise molotof kokteylleri ve taşla saldırdı. Polis, gruba gaz bombası ve basınçlı su ile müdahale etti.

Silopide Kobani protestosunda olay

Silopi’de DBP’liler IŞİD’in saldırdığı Kobani’ye destek vermek için bugün öğle saatlerinde yürüyüş düzenledi. Olaysız biten yürüyüşün ardından bölgede önlem alan polislere bir grup molotof kokteyli ve taşlı saldırıda bulundu. Atılan molotof kokteyllerinin isabet ettiği bir zırhlı polis aracı alev aldı. Alevlere TOMA ile müdahale edildi. Polis ile göstericiler arasındaki olaylar sırasında atılan gaz nedeniyle çevredeki vatandaşlar zor anlar yaşadı, çevre esnafı da kepenkleri kapattı.

Silopide Kobani protestosunda olay


Göstericiler, daha sonra ara sokaklardan Habur Sınır Kapısı’na giden İpekyolu’nu barikatlarla trafiğe kapatmaya çalıştı. Polis, İpekyolu’na çıkarak göstericilerin yolu kapatmasını engelledi. Polisin gaz ve basınçlı suyla müdahale ettiği göstericiler ara sokaklara kaçtı. Olaylar ara sokaklarda bir süre devam etti.

Silopide Kobani protestosunda olay

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle