Siirt'te kışlaya roketli saldırı

SİİRT'te kent merkezinde bulunan askerie kışlaya, teröristlerce roketatarlı saldırı ve ardından taciez ateşi açıldı. Güvenlik güçlerinin de anında ateşle karşılık verdiği olayla ölen ya da yaralanan olmadı.

Haberin DevamıKent merkezindeki Bayraklı Tepe Mevkii'nde bulunan Doğu Kışla'ya saat 21.15 sıralarında teröristler tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. İlk roket ateşinden sonra uzak mesafeden otomatik silahlarla taciz ateşinin de yapıldığı saldırıda güvenlik güçleri de anında karşılık verdi. Teröristlerin bulunduğu bölge, askerler tarafından yoğun ateş altında tutuldu. Yaklaşık 10 dakika süren çatışmanın ardından teröristler kaçarken, ilk ateşle birlikte askeri birlik içerisinde bulunan kuru otlar yanmaya başladı. Birlik içerisinde çıkan yangın, askerlerin çabasıyla kısa sürede söndürüldü.

Polis kent merkezinde ve birliğin çevresinde güvenlik önlemlerini arttırdı. Güvenlik güçleri ise kaçan teröristelerin yakalanması için bölgede operasyon başlattı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

Haberle ilgili daha fazlası: