GeriGündem Sibel Can ve Alişan bebekler için söyleyecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sibel Can ve Alişan bebekler için söyleyecek

Sağlık Bakanlığı'nın anne ve çocuk ölümlerine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği, "Anne ve Çocuk Ölümlerini Önleme Projesi" 14 Nisan'da Kayseri'de, Sibel Can ve Alişan'ın vereceği halk konseriyle başlayacak. Kayseri'den başlayarak diğer illere yayılacak projede, anne ve çocuk ölümlerinin düşük seviyelere indirilmesi amaçlanıyor.

14 Nisan'da Kayseri'de başlayacak proje için Kayseri Sağlık Müdürlüğü'nce hazırlanan etkinlikler kapsamında, projenin başlangıcı için Sağlık Bakanı Osman Durmuş, 13 Nisan'da Kayseri'ye gelerek sağlıkocaklarının açılışını yapıp, temel atma törenine de katılacak.  

"Anne ve Çocuk Ölümlerini Önleme Projesi"nin Kayseri'deki başlangıç programı ise şöyle: 14 Nisan'da şehrin üç noktasından başlayacak yürüyüşler, Cumhuriyet Meydanı'nda Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un katılımıyla sona erecek. Burada toplanan vatandaşlar şehir stadına hareket edecek ve ünlü şarkıcılar Sibel Can ve Alişan burada ücretsiz halk konseri verecek. Ayrıca hafta boyunca vatandaşların, kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanlarının ve sağlık personelinin bu konuda bilinçlendirilmesi için eğitim çalışmaları yapılacak, öğrenciler için yarışmalar düzenlenecek.

Proje çalışmalarını yürüten Kayseri Sağlık Müdürü Dr. Hakan Karabulut, anne ve çocuk ölümlerinin toplum sağlığını tehdit ettiğini ve gerekli önlemlerin alınması gerektiğini belirterek şunları söyledi: "Türkiye'de her gün 133 bebek ve iki anne hayatını kaybediyor. Yani her 10 dakikada bir bebek kaybediyoruz. Üstelik bu ölümlerin üçte ikisi önlenebilir sorunlardan kaynaklanıyor. Bakanlığımızın başlattığı bu proje, vatandaşı ve sağlık personelini anne ve çocuk ölümleri konusunda bilinçlendirerek, kamuoyunun dikkatini bu konuya çekmeyi amaçlamaktadır."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle