GeriGündem Sevil Atasoy boşandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sevil Atasoy boşandı

Sevil Atasoy boşandı
refid:28378788 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Adli Tıp Enstitüsü eski Başkanı Prof. Dr. Sevil Atasoy (66), kendisinden 23 yaş küçük gazeteci eşi Hüseyin Ekinci (43) ile tek celsede boşandı. Beş dakika süren duruşmada anlaşmalı olarak boşanan çift, birbirinden maddi-manevi tazminat ya da nafaka talebinde bulunmadı.

İstanbul Aile Mahkemesi’nde dün görülen duruşmaya Prof. Dr. Sevil Atasoy ile avukatı ve davalı eşi Hüseyin Ekinci katıldı. Mahkeme hakimi, söz verdiği davacı eş Sevil Atasoy’a, “Eşinizle boşanmayı gerektirecek geçimsizlik var mı? Ayrı yaşıyor musunuz?” sorusunu yöneltti. Atasoy da mahkeme hakiminin bu sorusu üzerine, “Evet aramızda şiddetli geçimsizlik var. Şu anda ayrı yaşıyoruz. Boşanma konusunda anlaştık. Birbirimizden alacak-verecek, nafaka ve tazminat talebimiz yoktur. Boşanmamıza karar verilsin” dedi.

Mahkeme aynı soruyu davalı eş Hüseyin Ekinci’ye de sordu. Hüseyin Ekinci, “Aynı beyanları tekrar ederim. Aramızda şiddetli geçimsizlik olduğu için evlilik birliği temelden sarsılmıştır. Boşanma konusunda ikimizde anlaştık. Birbirimizden nafaka, tazminat talebi yoktur. Boşanmak istiyorum” dedi.

Dosyayı karara bağlayan mahkeme, tarafların davacı Prof.Dr. Sevil Atasoy ile davalı Hüseyin Ekinci’nin anlaşmalı olarak boşanmasına karar verdi.

2010'DA EVLENMİŞTİ

Prof. Dr. Sevil Atasoy, üçüncü evliliğini kendisinden 23 yaş genç Hüseyin Ekinci 24 Ağustos 2010 tarihinde yapmıştı. Konya’da yapılan sade bir düğünle nikah masasına oturan Sevil Atasoy, evliliği konusunda bir röportajında, “Ben sürekli konuşurum ama mesleki konularda konuşurum. Çok özel hayatımı konuşmayı sevmem. Gerçekten şu anda büyüsü bozulsun istemiyorum. Çok farklı, çok tutkulu, pamuklara sardığım bir ilişkim var. Hakkımızda yazılan her şey, yaş farkı da doğru. Ama o açıdan bizim için sorun değil fark. Medyada ismim çok çıkıyor, ama sadece yaptığım programlarla ve ürettiklerimle ilgili yer almak istiyorum. Aradaki yaş farkı kesinlikle hiç sorun değil. Çünkü kafa yapılarımız birbiriyle uyuyor. Mühim olan iyi olmak, insanın kendini iyi hissetmesi. Ben de kendimi çok iyi hissediyorum. Onun için özetle mutluyum. Evet evet aşığım” demişti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle