Sevgilisini öldüren oğlundan şikayetçi oldu

Sevgilisini öldüren oğlundan şikayetçi oldu

ADANA’da, annesinin sevgilisi olduğunu ileri sürdüğü 53 yaşındaki Yusuf A’yı av tüfeğiyle öldürmekle suçlanan 17 yaşındaki Halil U.’nun yargılamasına başlandı. Öldürülen Yusuf A'nın oğlu 23 yaşındaki Ahmet A sanıktan şikayetçi olmadığını söyledi. Duruşmaya gelmeyen sanığın annesi 33 yaşındaki İlkay H., ise savcıya verdiği ifadesinde oğlundan şikayetçi olduğunu söylemişti.

Haberin Devamı

Olay 12 Ekim 2013’te, merkez Seyhan İlçesi Mirzaçelebi Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Halil U., evlerinin sokağında annesi İlkay H.’nin tanımadığı kişinin otomobiline bindiğini görünce "Anne nereye gidiyorsun?" diye seslendi. Annesi "Sana ne" dedi. "Bu adam kim?" diye sorduğunda, araçtaki Yusuf A da "Sana ne lan. Sen kim oluyorsun?" diye tepki gösterdi. Halil U.’nun da tepki göstermesi üzerine Yusuf A, "Annen benim himayemde. Çalıştırıyorum. Var mı bir diyeceğin. Bacın varsa, bacını da getir, satarım" dedi. Bunun üzerine Halil U. da evden aldığı av tüfeğiyle önce aracın lastiklerine, sonra da Yusuf A'ya ateş etti. Vücuduna isabet eden saçmalarla yaralanan adam kaldırıldığı hastanede öldü. Ayrıca yerden seken saçmanın ayağına isabet etmesi sonucu Suriye uyruklu 4 yaşındaki R.A. da yaralandı.

Haberin Devamı

’HAKSIZ TAHRİK’ İNDİRİMİ

Olaydan 3 gün sonra yakalanıp tutuklanan Halil U. hakkında ’kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. ’Haksız tahrik’ hükümlerinden de yararlandırılması istenen sanık Halil U. hakkında ayrıca, annesini tehdit ettiği için 5 yıla kadar, seken saçmayla ayağından yaralanan Suriyeli R.A. için de 1 yıla kadar hapis talep edildi.

’KORKUTMAK İSTEDİM’

Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık Halil U., ’kasten öldürme’ suçunu kabul etmedi. Babasının 2000 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu öldüğünü, annesinin de babasından sonra 2 kez evlenip boşandığını anlatan Halil U. ifadesinde şunları söyledi:

"Annemin 2’nci eşi bana kötü davranıyordu. Annem, ondan olan çocuğuyla birlikte beni anneanneme verdi. Derslerim kötü olduğu için anneannemle de sürekli tartışıyorduk. Bir süre parklarda kaldım. Halam beni alarak iş öğrenmem için İstanbul’daki akrabaların yanına gönderdi. Sonra da annemin para karşılığı fuhuş yaptığını duydum. Kendisini internetteki sosyal paylaşım sitesinden tehdit ederek korkutmak istedim. Öldürme amacıyla ateş etmedim. Öldürmek isteseydim. Yere değil, araç içerisine sıkardım. Ayrıca 5 fişekten sadece 2’si sıktım."

Haberin Devamı

ŞİKAYETÇİ OLMADILAR

Ölenin oğlu Ahmet A, "Sanığı tanımıyorum. Kendisiyle aramızda herhangi bir husumet yok. Olayı da görmedim. Şikayetçi değilim" dedi. Olayda ayağından yaralanan Suriye uyruklu R.A.’nın babası Khalil A. da "Şikayetçi değilim. Allah’a havale ediyorum" diye konuştu.

ANNE ŞİKAYETÇİ

Duruşmaya katılmayan sanığın annesi İlkay H., Cumhuriyet Savcısı’na verdiği ifadesinde oğlundan şikayetçi olduğunu belirterek şöyle demişti; "Yusuf A ile 1.5 yıl önce tanıştım. Aramızda yakınlaşma oldu. Olay günü de Yusuf’la dışarı çıkacaktık. Ben araca binip çantamdaki cüzdanımı kontrol etmek isterken silah sesi duydum. Ayrıca oğlum bir ay önce de beni ’Ayaklarına sıkacağım. Seni yaşatmayacağım’ diye tehdit etmişti." Mahkeme heyeti, İlkay H.’nin zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Haberle ilgili daha fazlası: