GeriGündem Sevgililer Günü ne zaman kutlanacak? Sevgililer Güne'ne kaç gün kaldı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sevgililer Günü ne zaman kutlanacak? Sevgililer Güne'ne kaç gün kaldı?

Sevgililer Günü ne zaman kutlanacak? Sevgililer Güne'ne kaç gün kaldı?

'2020 yılında Sevgililer Günü hangi güne denk geliyor?' sorusunun yanıtı sevgililerine ve eşlerine güzel sürprizler yapacak olan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanan Sevgililer Günü bu yıl da coşku içinde geçecek. Peki, Sevgililer Günü ne zaman? İşte 2020 Sevgililer Günü tarihi....

Sevgililer Günü hakkında araştırmalar şubat ayına yaklaşılmasıyla birlikte milyonlarca çift tarafından merak edilmeye başladı. İşte, 2020 Sevgililer Günü hakkında tüm merak edilenler...

14 Şubat bu yıl cuma gününe denk geliyor. Bu anlamlı günde, milyonlarca kişi sevdiği kişiyi mutlu edebilmek adına hediyeler alacak ve çeşitli organizasyonlar yapacak.

SEVGİLİLER GÜNÜ NEDEN KUTLANIR?

Her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanan Sevgililer Günü, Milattan Sonra III. yüzyıla dayanmaktadır. Rivayete göre İmparator 2. Claudius Roma’yı kendi katı kuralları ile zalimce yöneten bir hükümdardı. Onun için en büyük problem ordusunda savaşacak asker bulamamaktı. Ona göre bu durumun tek sebebi Romalı erkeklerin aşklarını ve ailelerini bırakmak istememeleriydi. İşte bu yüzden Claudias, Roma’daki tüm nişan ve evlilikleri kaldırdı.

Aziz Valentina ise Cladudius’un hükümdarlığı zamanında Roma’da yaşayan bir papazdı. Aziz Valentina kendisi gibi papaz olan Aziz Marius ile birlikte Claudias’un yasağına rağmen gizlice çiftleri evlendirmeye devam etti. Ancak imparator bu durumu bir süre sonra öğrendi. Aziz Valentine, insanları evlendirmeye devam ettiği için tutuklandı ve yaptıklarının cezası olarak sopa ile dövülerek öldürüldü. Valentina Milattan sonra 270 yılının 14 Şubat'ında da Hıristiyan şehitliğine gömüldü.

O gün itibariyle Sevgililer Günü'nün kutlandığı ifade edilmektedir. Sevgililer Günü, normal bir hediye alıp vermekten daha çok, partnerler arasında romantik bir paylaşım ve sevginin geleceğine ilişkin bir yatırım olarak da kabul edilmektedir.

 

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False