Şemdinli'de askeri araca bombalı saldırı: 2 şehit

Güncelleme Tarihi:

Şemdinlide askeri araca bombalı saldırı: 2 şehit
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 24, 2015 12:27

Hakkari'de yola yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit düştü, 3 asker yaralandı.

Haberin Devamı

Alınan bilgiye göre, Şemdinli ilçesine bağlı Tekeli köyü yakınlarında, terör örgütü PKK mensuplarınca menfeze yerleştirilen yüklü miktarda patlayıcı, askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildi.Patlamada, 2 asker şehit düştü, 3 asker yaralandı. Yaralılar, olay yerine sevk edilen ambulanslarla Şemdinli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Haberin Devamı

Şemdinlide askeri araca bombalı saldırı: 2 şehit


Teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

YİNE YÜREKLER YANDI... MARDİN VE DİYARBAKIR'DA 2 ŞEHİT

Şemdinlide askeri araca bombalı saldırı: 2 şehit

ŞEHİT DÜŞEN SÖZLEŞMELİ ER AHMET BIÇAKCI, KAHRAMANMARAŞ-ANDIRIN NÜFUSUNA KAYITLI

Haberin Devamı

Şehit düşen askerlerden birinin Kahramanmaraş Andırın nüfusuna kayıtlı sözleşmeli er Ahmet Bıçakçı olduğu öğrenildi.
Ahmet Bıçakçı’nın bekar olduğu ve ailesinin Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde yaşadığı öğrenildi.

Şemdinlide askeri araca bombalı saldırı: 2 şehit
Kahramanmaraşlı şehidin son paylaşımı yürek burktu

BAŞKENT ŞEHİDİNE AĞLIYOR

Şehit Astsubay Çavuş Kenan Ceylan'ın Ankara'daki evine acı haber ulaştı. Haberi şehit Ceylan'ın yakınlarına vermek için gelen askeri görevlilere polis ve sağlık ekipleri de eşlik etti. Şehit evine Türk bayrağı asıldı.

Şehit Astsubay Çavuş Kenan Ceylan'ın bekar ve 1 ağabeyi ile 1 kız kardeşinin olduğu öğrenildi.

Şemdinlide askeri araca bombalı saldırı: 2 şehit
''Yaraların nerende Ahmet’im. Gitme oğlum dedim ama beni hiç dinlemedi''

GENELKURMAY: TERÖRİSTLERİN KAÇIŞ İSTİKAMETLERİ ATEŞ ALTINA ALINDI

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Tekeli köyü yakınlarında askeri konvoya PKK teröristlerin mayınlı saldırısında 2 askerin şehit olması ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Haberin Devamı

Açıklamada, "24 Ağustos 2015 tarihinde saat 07.10 sularında Hakkari/Şemdinli Tekeli köyü bölgesinde bulunan unsurlarımızın yol kontrolü esnasında Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, daha önceden yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcı patlatılmıştır. Patlama sonucunda kahraman iki silah arkadaşımız şehit olmuş ve kahraman beş silah arkadaşımız hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralılar derhal helikopterle hastaneye sevk edilmişlerdir. Bölgeye taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler sevk edilmiş; teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla muhtemel kaçış istikametleri ateş altına alınmış olup, bölgede operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz."


Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!